Home Pressroom OKNOPLAST nagrodzony przez UN Global Compact Network Poland

Pressroom

OKNOPLAST nagrodzony przez UN Global Compact Network Poland


opublikowane 03 lis 2023

1 minuta

W trakcie gali UN Day OKNOPLAST otrzymał nagrodę United Business for Ukraine. To wyraz uznania za konsekwentnie udzielaną pomoc dla Ukrainy od pierwszych dni rosyjskiej agresji.

Gala United Nations Day to spotkanie członków UN Global Compact oraz partnerów programów UN Global Compact Network Poland, do których należy OKNOPLAST. Wydarzenie jest doskonałym momentem do podsumowań i podziękowań za dotychczasową współpracę oraz okazją do rozmowy o planach na przyszłość.

Gala UN Day odbyła się 24 października. To właśnie tego dnia w 1945 roku oficjalnie utworzono Organizację Narodów Zjednoczonych. Od lat na całym świecie właśnie tego dnia odbywają się spotkania, wystawy i dyskusje upamiętniające osiągnięcia organizacji. Celem jest inspirowanie instytucji publicznych i podmiotów prywatnych do działań na rzecz utrzymania pokoju.

OKNOPLAST pomaga Ukrainie

W trakcie gali OKNOPLAST otrzymał nagrodę za współpracę w realizacji programów UN Global Compact Network Poland. „W dowód uznania oraz wdzięczności za pomoc udzieloną obywatelkom i obywatelom Ukrainy i tym samym pokazanie, że biznes jest filarem pomocy humanitarnej” – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

OKNOPLAST od pierwszych dni wojny w Ukrainie wspierał swoich pracowników i ich rodziny, zapewniając zarówno wsparcie materialne, jak i psychologiczne. Firma pomagała w kwestiach takich jak transport, zamieszkanie czy odnalezienie się na polskim rynku pracy. Dodatkowo w porozumieniu z Fundacją Lekarze Lekarzom OKNOPLAST ufundował karetkę, a we współpracy z UN Global Compact zorganizował transport agregatów prądotwórczych do Buczy.