Home Pressroom OKNOPLAST otwiera salon pod własną marką we włoskiej stolicy mody

Pressroom

OKNOPLAST otwiera salon pod własną marką we włoskiej stolicy mody


opublikowane 10 sty 2012

1 minuta

OKNOPLAST wzmacnia swoją pozycję na rynkach europejskich. W grudniu 2011 r. firma otworzyła kolejny salon sprzedaży we Włoszech, tym razem Mediolanie. Rynek włoski to obecnie drugi po polskim największy rynek zbytu dla OKNOPLAST.

Nina_Senicar_Ambasadorka_Oknoplast

OKNOPLAST jest obecny we Włoszech od 2007 r.
Produkty krakowskiego producenta można kupić tam w 550 salonach sprzedaży.  Nowootwarty w Mediolanie salon jest jednym z największych punktów sprzedaży OKNOPLAST we Włoszech.

Uroczyste otwarcie salonu w Mediolanie uświetniła swoją obecnością Nina Senicar, popularna we Włoszech prezenterka telewizyjna, aktorka i modelka. Jest ona również  ambasadorką marki OKNOPLAST na rynku włoskim.

Włochy to obecnie drugi po polskim rynek sprzedaży dla OKNOPLAST.Sukces  okien OKNOPLAST na rynku włoskim wynika przede wszystkim z połączenia wysokiej jakości produktu z nowoczesnym designem. Klienci szczególnie doceniają estetykę wykonania i dbałość o detale.  Liczymy, że rynek włoski, mimo kryzysu, będzie dalej bardzo dynamicznie się rozwijał. Dlatego planujemy dalszą ekspansję w tym kraju – mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

OKNOPLAST jest obecnie jednym z czołowych producentów okien PVC w Polsce i uznaną marką na rynkach europejskich. Wartość obrotu spółki w 2011 roku wyniosła 342 mln złotych, z czego znaczny, bo aż 50 % udział to sprzedaż eksportowa. Poza granicami kraju stolarkę okienną OKNOPLAST oferuje aż 1000 biur przedstawicielskich zlokalizowanych na terenie Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch, Francji.