Home Pressroom OKNOPLAST partnerem wydania pierwszej biografii Magdaleny Abakanowicz

Pressroom

OKNOPLAST partnerem wydania pierwszej biografii Magdaleny Abakanowicz


opublikowane 23 maj 2023

1 minuta

Zachwyca i zaskakuje, a jej prace osiągają na aukcjach niebotyczne ceny oraz przyciągają tłumy na całym świecie, ale historia jej życia nie została opowiedziana – aż do teraz. 31 maja odbędzie się premiera książki „Abakanowicz. Trauma i sława” autorstwa Pawła Kowala. Partnerem wydania została Grupa OKNOPLAST.

Magdalena Abakanowicz tworzyła w cieniu totalitaryzmu. Jako dziecko przeżyła niemiecką okupację, karierę budowała w ustroju komunistycznym. Zrewolucjonizowała sztukę, nie tylko polską. Zmieniła tkaninę artystyczną w dzieło bliższe rzeźbie i architekturze niż tkactwu. O jej prywatnych losach i historiach rodzinnych wiedzieliśmy jednak tylko tyle, ile sama chciała powiedzieć.

W jaki sposób Magdalenie Abakanowicz udało się zrobić tak spektakularną karierę? Jakie tajemnice kryją się w jej biografii? Dlaczego budowała wokół siebie mit sięgający Czyngis-chana? Co połączyło ją z wielkimi postaciami historii XX wieku?

Paweł Kowal podążył śladami Abakanowicz, podjął się odpowiedzi na te pytania i napisał porywającą opowieść o jednej z najwybitniejszych, a jednocześnie najbardziej tajemniczych polskich artystek.

Premiera książki odbędzie się 31 maja, natomiast już dzisiaj można zakupić ją w przedsprzedaży.