Home Pressroom OKNOPLAST partnerem wystawy „Jesteście moi” w MOCAK-u

Pressroom

OKNOPLAST partnerem wystawy „Jesteście moi” w MOCAK-u


wernisaż wystawy

opublikowane 31 mar 2023

1 minuta

30 marca w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK odbył się wernisaż prac Jakuba Juliana Ziółkowskiego, jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów. Dzieła można oglądać do 24 września. Partnerem strategicznym wystawy została GRUPA OKNOPLAST.

Wystawa w MOCAK-u to pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości Jakuba Juliana Ziółkowskiego. W muzeum już można zobaczyć ponad 100 prac, wśród nich wielkoformatowe obrazy, rozbudowane instalacje, precyzyjne rysunki oraz monotypie, niewielkie rzeźby i obiekty ceramiczne. Specjalnie na wystawę powstały monumentalny obraz Sen o życiu oraz totemiczna rzeźba Duch naszego ludu, eksponowana na zewnątrz.

Refleksja o człowieku

Wystawa Jesteście moi to manifest życia oraz nadrzędnych procesów, rządzących wszystkim, co istnieje. To refleksja o trwaniu, zasadach funkcjonowania człowieka w świecie oraz o tym, jak ten świat się zmienia. Celem jest kontemplacja wszechświata oraz pogłębianie wglądu w niego; od mikrokosmosu – narodzin żywej komórki, po makrokosmos – wybuchy gwiazd. Nierozerwalny związek ciała z umysłem, będący od początku tematem prac Ziółkowskiego, na wystawie w MOCAK-u staje się zmysłowo doświadczalny. Artysta działa skalą, barwą i dźwiękiem.

Fot. Rafał Sosin

GRUPA OKNOPLAST aktywnie włączyła się w promocję oraz wsparcie wystawy. Od października 2022 w ramach mecenatu wspieramy działalność Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, z którym w ramach bliskiej współpracy zorganizowaliśmy konkurs OKNOPLAST for Art. Jego celem jest wspieranie artystów, którzy mogą wyrazić siebie w dowolny sposób, a płótnem dla ich twórczości jest okno. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 28 kwietnia.

Szczegółowe informacje dotyczące wystawy dostępne są na stronie internetowej MOCAK-u.