Home Pressroom OKNOPLAST z Perłą Innowacji

Pressroom

OKNOPLAST z Perłą Innowacji


opublikowane 03 lis 2016

2 minuty

28 października Mikołaj Placek,  Prezes Grupy OKNOPLAST podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał nagrodę Progress – Perłę Innowacji w kategorii Przedsiębiorstwo. Nagroda ta przyznawana jest firmom, które są liderami  innowacji i stale wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania. Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” organizowany jest przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market”.

Nagrody Progress Perły Innowacji to wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, jednostek naukowych, instytucji, a także dla wynalazców i osobowości naukowych. Organizatorami konkursu są magazyn „Polish Market” – anglojęzyczne czasopismo  ekonomiczne, które promuje polską gospodarkę, kulturę i naukę na całym świecie oraz Rada Główna Instytutów Badawczych reprezentująca środowisko 118 instytutów badawczych w kraju i za granicą.

Przyznając OKNOPLASTOWI nagrodę w kategorii innowacyjność, jury doceniło firmę jako jednego z czołowych producentów okien i drzwi PVC w Europie, który kreuje trendy w branży okiennej i wyprzedza konkurencję w zakresie produktu.

Przez 22 lata firma OKNOPLAST wprowadziła ponad 30 innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak: okno termoizolacyjne, „niewidoczne zawiasy”, ukryte w ramie, okno z poczwórną szybą, a także z komorami wypełnionymi kryptonem, 70-milimetrowy profil, a także produkty Prolux i Pixel zapewniające 22% więcej światła niż tradycyjne okna.

Nagroda Perła Innowacji jest dla nas ważnym wyróżnieniem, ponieważ stanowi potwierdzenie naszych starań, aby cały czas pracować nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które spełnią, a wręcz niejednokrotnie wyprzedzą oczekiwania klientów – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST.

28 października w uroczystości wręczenia nagród na Zamku Królewskim wzięli udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Parlamentu i Rządu, ambasadorowie z polskich i zagranicznych placówek dyplomatycznych w Polsce oraz przedstawiciele świata gospodarki, nauki i kultury. Honorowy Patronat nad Galą objęli: wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, marszałek Senatu oraz Rektor Szkoły Głównej w Warszawie.

oknoplast3