Home Pressroom OKNOPLAST Running Team w światowym biegu Wings for Life

Pressroom

OKNOPLAST Running Team w światowym biegu Wings for Life


opublikowane 08 maj 2018

2 minuty

7 pracowników Grupy OKNOPLAST reprezentujących grupę biegową OKNOPLAST Running Team w minioną niedzielę pobiegło w globalnym charytatywnym biegu Wings for Life. To inicjatywa skierowana do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji, zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. Polska edycja biegu odbyła się 6 maja w Poznaniu, o godzinie 13:00.

Wings for Life World Run to wyścig odbywający się w sumie w 200 lokalizacjach na całym świecie na 6 kontynentach. Rozpoczyna się wszędzie o tej samej godzinie. Spośród wszystkich biegaczy zostają wyłonieni światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą, w postaci Samochodu Pościgowego. Za kierownicą polskiej edycji biegu zasiadł nie kto inny jak Adam Małysz. Jego auto wyruszyło po 30 minutach od startu zawodników, goniąc wszystkich uczestników. Każdy zawodnik wyprzedzony przez Małysza kończył swój bieg.

Pracownik Grupy OKNOPLAST w światowej 80. najlepszych biegaczy na świecie spośród 100 000 startujących

Na ogromne brawa zasługuje cały zespół OKNOPLAST Running Team jednak szczególną uwagę przykuwa jeden z pracowników Grupy OKNOPLAST – Wojtek Baran. Zajął on 12 miejsce wśród wszystkich poznańskich biegaczy, plasując się jednocześnie na 77 miejscu w światowym rankingu, a warto wspomnieć, że wszystkich biorących udział w biegu osób było ponad 100 000 osób! Wojtek przebiegł ponad 50 km.

Pracownicy Grupy OKNOPLAST po raz kolejny wzięli  udział w tak ważnej, charytatywnej inicjatywie. Cieszymy się, że integrując się i działając wspólnie możemy jednocześnie wspierać potrzebujących. Przedstawiciele grupy biegowej spotykają się dwa razy w tygodniu na regularnych treningach, a z miesiąca na miesiąc liczba uczestników regularnie się powiększa. To na pewno nie ostatnia wspólna akcja naszego biegowego teamu, na rzecz innych osób – mówi Joanna Jeziorowska, Dyrektor Personalny Grupy OKNOPLAST.