Home Pressroom OKNOPLAST sponsorem Interu Mediolan

Pressroom

OKNOPLAST sponsorem Interu Mediolan


opublikowane 02 lut 2012

2 minuty

Producent okien firma OKNOPLAST została Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan – m. in. trzykrotnego triumfatora Ligi Mistrzów. Celem działania jest zwiększenie rozpoznawalności marki na rynku międzynarodowym. Obecnie OKNOPLAST jest w pierwszej piątce pod względem sprzedaży okien PVC w Europie.

Umowa sponsorska została zawarta do końca czerwca 2013 roku, czyli na połowę obecnego sezonu ligowego i cały następny. W ramach współpracy logo OKNOPLAST pojawia się m. in. na stadionie podczas meczy – na bandach video i ekranach.  Firma umieściła reklamę na stronie internetowej klubu oraz swój logotyp na totemach w strefie VIP. Ponadto umowa uprawnia OKNOPLAST do posługiwania się logotypem „Top Sponsor Interu Mediolan” oraz zdjęciami i wizerunkami piłkarzy we wszystkich materiałach reklamowych.

OKNOPLAST jest obecnie jednym z największych producentów stolarki otworowej w Europie. Sponsoring klubu to część szerszej strategii firmy, której celem jest zwiększenie rozpoznawalności marki na rynku międzynarodowym – mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu firmy.

Rozmowy w sprawie nawiązania współpracy z klubem trwały kilka miesięcy. O wyborze OKNOPLAST przesądziła przede wszystkim pozycja biznesowa firmy, gdyż InterMediolan – jako jedna z najlepszych drużyn na świecie – wiąże się strategicznie z firmami o równie silnej pozycji w swoich branżach, takich właśnie jak OKNOPLAST w branży stolarki otworowej. Niezmiernie istotny był również wizerunek firmy. OKNOPLAST – jako firma działająca zgodnie z najwyższymi zasadami etyki biznesu, produkująca najwyższej jakości wyroby energooszczędne oraz czynnie wspierająca ośrodki pomocy dla najmłodszych, idealnie wpisuje się w określony model firm, stanowiących grono sponsorów klubu.

Cieszy nas wsparcie spółki, która działa w całej Europie. Pod względem doboru sponsorów chcemy być klubem międzynarodowym, mającym partnerów działających w wielu branżach. Nie mieliśmy jeszcze okazji współpracować z producentem okien, dlatego cieszymy się, że nasz nowy sponsor działa właśnie na tym polu. Jesteśmy przekonani, że pomoże to w działalności zarówno na naszym rynku, jak i na arenie międzynarodowej– mówi Ernesto Paolillo, Dyrektor Generalny Interu Mediolan

OKNOPLAST znajduje sie w pierwszej piątce pod względem sprzedaży okien PVC w Europie. Firma prowadzi obecnie działalność na 8 międzynarodowych rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Włoch i Węgier, na których ma bardzo mocna pozycję. W krajach tych spółka posiada 1300 salonów sprzedaży pod własną marką.

Oprócz Polski największym rynkiem zbytu dla OKNOPLAST są Włochy. Firma działa tu od 2007 roku, jest także drugim najchętniej wybieranym producentem okien PVC. Produkty OKNOPLAST można tam kupić w 550 salonach.

APPIANO GENTILE (CO), 29-09-2011 / FOTO GIORGIO RAVEZZANI ROSA UFFICIALE F.C.INTERNAZIONALE 2011/2012 alto da sin.RANOCCHIA-TORNAGHI-CASTELLAZZI-J.CESAR-ORLANDONI-VIVIANO-CRISETIG sec da sin.CASTAIGNOS-ALVAREZ-FORLAN-MAICON-MOTTA-LUCIO-CALDIROLA-FARAONI seduti da sin. SAMUEL-MILITO-CAMBIASSO-ZANETTI-RANIERI-CORDOBA-STANKOVIC-CHIVU-OBI a terta da sin.COUTINHO-NAGATOMO-JONATHAN-SNEIJDER-PAZZINI-ZARATE-MUNTARI-POLI