Home Pressroom OKNOPLAST w elitarnym gronie największych polskich eksporterów

Pressroom

OKNOPLAST w elitarnym gronie największych polskich eksporterów


opublikowane 15 gru 2015

2 minuty

Firma OKNOPLAST została uznana w rankingu „Firma z Energią” Gazety Bankowej za jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw-eksporterów i znalazła się tym samym w elitarnym gronie TOP 20 takich firm z całej Polski. W czasie Gali, jaka odbyła się w Villi Foksal zaszczytne wyróżnienie odebrał z rąk redaktora naczelnego Wojciecha Surmacza Prezes Grupy OKNOPLAST, Mikołaj Placek.

OKNOPLAST „Firmą z Energią”

Ranking „Firma z Energią” Gazety Bankowej to prestiżowe zestawienie, w którym polskie przedsiębiorstwa wyróżniane są pod kątem udziału eksportu, innowacyjności produktów, skuteczności sprzedaży na rynkach rozwiniętych oraz siły marki. Oprócz wręczenia nagród podczas Gali odbyła się debata pt. „Szanse i zagrożenia dla polskich eksporterów”. Uczestnicy spotkania, w tym m.in. Prezes OKNOPLAST i Prezes PKO BP poruszyli następujące kwestie: jakie elementy oferty produktowej polskiego eksportera są kluczowe przy wejściu na rozwinięte rynki zagraniczne; co polskim eksporterom daje przewagę na starcie, a co jest „obciążeniem” w walce o rynki za granicą czy jakiego wsparcia firmy oczekują od państwa polskiego, aby móc się rozwijać. Wśród gości obecnych na Gali – poza laureatami rankingu – znaleźli się również przedstawiciele Izb Handlowych z innych krajów.

Silna pozycja OKNOPLAST w Europie

Wyróżnienie „Firma z Energią” za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie eksportu zostało przyznane OKNOPLAST nieprzypadkowo. W 2014 r. udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70%, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC. Obecnie podkrakowskie przedsiębiorstwo prowadzi działalność na 10 rynkach: w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech, przy czym kluczowe rynki zagraniczne to w przypadku Grupy OKNOPLAST Włochy, Francja i Niemcy, z czego najwięcej firma eksportuje do Włoch. Za sprawą konsekwentnych działań rozpoznawalność logo OKNOPLAST wśród włoskiego społeczeństwa wynosi 25 proc. OKNOPLAST mocno rozwija sprzedaż również na rynku niemieckim, gdzie posiada ponad 330 salonów oraz francuskim, na którym liczba biur sprzedaży wzrosła do ponad 740. Grupa partnerów handlowych rośnie także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie firma ma już 150 punktów handlowych.