Home Pressroom OKNOPLAST wyróżniony przez brytyjską organizację biznesową!

Pressroom

OKNOPLAST wyróżniony przez brytyjską organizację biznesową!


opublikowane 28 maj 2015

2 minuty

26 maja w Londynie odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych nagród Ruban d’Honneur, przyznawanych przez brytyjską organizację Baker Tilly. OKNOPLAST jako jedyny polski przedstawiciel branży budowlanej otrzymał zaszczytny tytuł, dołączając tym samym do ścisłej czołówki finalistów kategorii Export/Import biznesowego programu European Business Awards.

Po kilkunastu miesiącach wielostopniowych eliminacji wręczono nagrody finalistom i laureatom konkursu, wybranym spośród 24 000 firm z całej Europy. Spotkanie otworzył Adrian Tripp, Prezes European Business Awards, który podkreślił innowacyjność i wyjątkowość zgromadzonych podczas gali firm, które – jak określił – tworzą lepszą przyszłość dla nas wszystkich. W ceremonii uczestniczyli międzynarodowi liderzy biznesu, a także reprezentanci świata polityki, ambasadorzy oraz przedstawiciele środowiska naukowego.

OKNOPLAST znalazł się w finale European Business Awards w kategorii Import/Export. Międzynarodowe jury doceniło polską firmę jako jednego z czołowych producentów okien i drzwi PVC w Europie. Wartość eksportu obecnej na 10 europejskich rynkach Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC. Wartość sprzedaży firmy w ubiegłym roku przekroczyła 480 mln zł, zaś udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70%, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Obecnie pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 2400 salonów. Przedsiębiorstwo najwięcej eksportuje do Włoch. Równie mocno rozwija sprzedaż na rynku francuskim oraz niemieckim.

Medal Ruban d’Honneur odebrał Mikołaj Placek, prezes Grupy OKNOPLAST. Jesteśmy niezwykle dumni z uhonorowania OKNOPLAST medalem Ruban d’Honneur. Tytuł ten jest dla nas szczególny i stanowi dopełnienie już ponad 20-letniego doświadczenia w produkcji stolarki otworowej. Cieszymy się, że możemy reprezentować Polskę i rodzimy biznes w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów, honorujących firmy wyróżniające się najlepszymi praktykami i innowacjami w swych branżach. – skomentował Mikołaj Placek.

European Business Awards to niezależny konkurs, którego celem jest uznanie i promowanie najlepszych praktyk i innowacyjności w środowisku biznesowym Unii Europejskiej oraz wspieranie rozwoju społeczności biznesowej. Przedsięwzięcie wyróżnia najprężniej działających liderów biznesu oraz ich przedsiębiorstwa.