Home Pressroom OKNOPLAST wysoko w zestawieniu Rzeczpospolitej

Pressroom

OKNOPLAST wysoko w zestawieniu Rzeczpospolitej


opublikowane 21 gru 2015

2 minuty

 Firma OKNOPLAST znalazła się w prestiżowym zestawieniu polskich firm zaangażowanych w działalność społeczną według dziennika Rzeczpospolita. Wysoka pozycja OKNOPLAST jest potwierdzeniem licznych aktywności firmy w zakresie CSR – od propagowania idei zrównoważonego rozwoju we współpracy z Fundacją The Bridge poprzez wpieranie ekologicznego i innowacyjnego budownictwa w projekcie „Mieszkamy na Odrze” aż po wsparcie młodzieży ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

OKNOPLAST uplasował się na 21. pozycji wśród polskich firm, które według Rzeczpospolitej najwięcej wydają na działalność prospołeczną. Wspieranie polskich akcji dobroczynnych, które realnie przyczyniają się do rozwiązywania poważnych problemów społecznych, 22% Polaków uznaje za przejaw patriotyzmu – wynika z sondażu firmy ARC Rynek i Opinia przywołanego przez Rzeczpospolitą.

Dla nas to po prostu oczywiste, że skoro mamy taką możliwość to pomagamy. Dlatego OKNOPLAST od początku swojej działalności wspiera inicjatywy społeczne. Od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA, a obecnie do grona naszych partnerów dołączyła Fundacja The Bridge oraz inicjatywa „Mieszkamy na Odrze”. Wspieramy edukację, zrównoważony rozwój, innowacyjne trendy społeczne i te dotyczące naszej branży, a także angażujemy się w wiele drobnych akcji społecznych oraz charytatywnych – mówi Mikołaj Placek, Prezes OKNOPLAST.

Społeczna odpowiedzialność biznesu według OKNOPLAST

OKNOPLAST przykłada szczególną uwagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym, zwłaszcza najmłodszym. Wśród organizacji, które wspiera jest Stowarzyszenie SIEMACHA. Jest to jedna z największych w Polsce organizacji społecznych, która od ponad dwudziestu lat pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji poprzez wspieranie ich rozwoju.

Grupa OKNOPLAST jest też partnerem strategicznym projektu Fundacji The Bridge poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju społeczeństw „Edukacja Oknem na Świat”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest przybliżenie młodzieży tematyki globalnych zjawisk i wyzwań: środowiskowych, społecznych i kulturowych, z jednoczesnym zrozumieniem ich wpływu na polskie realia. Projekt integruje całą społeczność szkolną: uczniów, pedagogów oraz rodziców. Zajęcia prowadzone są w formule pozalekcyjnej w oparciu o trzy filary: projekcje filmów dokumentalnych, wystąpienia ekspertów oraz moduły praktyczne, rozwijające umiejętności krytycznego myślenia, planowania i podejmowania efektywnych decyzji.

„Mieszkamy na Odrze” to nowy projekt, w który kilka dni temu zaangażował się OKNOPLAST. Dzięki inicjatywie przedsiębiorczej pary młodych społeczników, w Szczecinie powstanie pierwszy w historii tego miasta pływający dom na Odrze. Budowany z wykorzystaniem okien i przy wsparciu finansowym OKNOPLAST, obiekt stanie się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Szczecina.

Marka OKNOPLAST dynamicznie się rozwija, a wraz z rozwojem firmy mamy możliwość coraz szerszego angażowania się w istotne inicjatywy społeczne. Na pewno nie powiedzieliśmy w tej kwestii jeszcze ostatniego słowa – przekonuje Mikołaj Placek, Prezes OKNOPLAST.