Home Pressroom OKNOPLAST został laureatem konkursu Orły Eksportu Województwa Małopolskiego

Pressroom

OKNOPLAST został laureatem konkursu Orły Eksportu Województwa Małopolskiego


opublikowane 21 kwi 2016

2 minuty

19 kwietnia w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Orłów Eksportu Województwa Małopolskiego, przyznawanych przez redakcję dziennika Rzeczpospolita. Po raz kolejny OKNOPLAST został laureatem nagrody, w tym roku firma uzyskała tytuł w kategorii głównej, czyli Najlepszy Eksporter.

Wręczenie nagród w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego odbyło się w ramach ogólnopolskiego cyklu wydarzeń, który ma na celu promocję eksportu  i tematów z nim związanych. W trakcie spotkania laureaci wzięli udział w debacie, w której wspólnie starali się znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie jak rozwijać firmę, wykorzystując jej potencjał eksportowy.

OKNOPLAST podbija zagraniczne rynki

Przyznając OKNOPLASTOWI nagrodę w głównej kategorii konkursu, jury doceniło firmę jako jednego z czołowych producentów okien i drzwi PVC w Europie. Firma OKONOPLAST już ponad 11 lat rozwija swoje działania na rynkach zagranicznych. W 2015 r. udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70%, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC.

Poza Polską firma prowadzi działalność na 9 rynkach: w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech. Choć okna krakowskiego producenta były montowane m.in. w Nowym Jorku, Sydney, a nawet w… Ghanie, jednak nie da się ukryć, że najważniejszym punktem strategii rozwoju jest zgłębienie tych rynków, na których firma jest już od dawna obecna i ma mocną pozycję.

Obecnie pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 2400 salonów. Przedsiębiorstwo najwięcej eksportuje do Włoch. Równie mocno rozwija sprzedaż na rynku francuskim oraz niemieckim.

– Tytuł Najlepszego Eksportera jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i stanowi potwierdzenie naszych starań, aby polskie produkty OKNOPLAST były cenione i rozpoznawalne na zagranicznych rynkach. Cieszymy się, że nasze sukcesy są dostrzegane i doceniane również w Polsce – powiedziała Magdalena Cedro-Czubaj,  Marketing Manager firmy OKNOPLAST.

Orły Eksportu to niezależny konkurs, którego celem jest uznanie i promowanie najlepszych praktyk w środowisku biznesowym w zakresie eksportu, a także wyróżnienie najprężniej działających liderów eksportu oraz ich przedsiębiorstw.


Orły-Eksportu_Oknoplast