Home Pressroom Planujesz remont czy koniec budowy latem? Teraz dzięki promocji OKNOPLAST możesz wyjść na tym bardzo korzystnie

Pressroom

Planujesz remont czy koniec budowy latem? Teraz dzięki promocji OKNOPLAST możesz wyjść na tym bardzo korzystnie


opublikowane 01 lip 2019

2 minuty

Miesiące letnie to tradycyjny czas urlopu i odpoczynku dla wielu Polaków,
w trakcie którego decydują się oni albo na wyjazdy wypoczynkowe, albo na przeprowadzenie remontu czy kończenie budowy. Jak podaje Fixly w swoim raporcie analizującym rynek remontowy w 2018 roku, to właśnie w okresie wiosenno-wakacyjnym najczęściej decydujemy się na odświeżenie wnętrza.
Podczas gdy koszty wykończenia czy remontu czterech kątów wciąż rosną, korzystną propozycję zdecydowała się stworzyć dla swoich klientów Grupa OKNOPLAST.

Wakacje to doskonała okazja do domykania budowy czy wprowadzenia nowego stylu i aranżacji w domu. A to właśnie te elementy – jak wskazują dane zebrane przez Homebook w badaniu Fixly dotyczącym remontów stały się dla Polaków bardzo ważne. Na wymianę mebli zdecydowało się aż 63 proc. respondentów, wprowadzając do domu unikalny design. Często zapomnianym elementem, który również może wymagać wymiany, jest stolarka okienna i drzwiowa. Warto zwrócić na nią uwagę, szczególnie teraz gdy znana z dopracowanych wizualnie, innowacyjnych rozwiązań Grupa OKNOPLAST przez cały lipiec proponuje zainteresowanym osobom promocję na wybrane okna, rolety i drzwi.

W jaki sposób sprawdzić, czy okna nadają się do wymiany?

Podobnie jak książek zwykło się zgodnie z przysłowiem nie oceniać po okładce, tak samo powinniśmy postępować z oknami. Ich wygląd wcale nie musi bowiem świadczyć o ich kondycji. Nierzadko zdarza się więc, że choć stolarka wciąż nieźle się prezentuje, już dawno straciła swoje właściwości izolacyjne czy funkcjonalne. Aby stwierdzić, czy nasze okna osiągnęły kres eksploatacji, trzeba zatem przeanalizować ich szczelność i wytrzymałość. W tym celu warto wykonać prosty test i umieścić zwykłą kartkę pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem, a następnie zamknąć okno. Jeżeli po wykonaniu tej czynności wysunięcie kartki nie będzie stanowić problemu, oznacza to, że okna nie zapewniają należytej szczelności. Nie bez znaczenia pozostają również stale zaostrzające się wymogi dotyczące właściwości termoizolacyjnych stolarki. Wyroby sprzed kilkunastu lat nie muszą niestety gwarantować dobrej ochrony przed zimnem, a to przekłada się na wyższe rachunki.

Równie ważnym czynnikiem pozostaje funkcjonalność okien. Stare modele niejednokrotnie przepuszczają mniej światła do pomieszczeń niż te nowoczesne. Warto więc zainteresować się modelami o szczególnie dobrej ekspozycji świetlnej. W tym kontekście okna oferowane przez markę OKNOPLAST mogą być szczególnie ciekawe – zarówno PIXEL, jak i PROLUX przepuszczają bowiem do 22% więcej promieni słonecznych.

Obecnie jest najlepszy moment na dokonanie zakupu pakietowego całej stolarki otworowej. OKNOPLAST zaproponował bowiem promocję, dzięki której zyskujemy tym większy rabat im więcej rodzajów produktów stolarki otworowej chcemy zakupić. Najkorzystniej wyjdziemy podczas zakupu całego pakietu okien, drzwi i rolet zewnętrznych. Możemy jednak dokonać wyboru pakietu samych okien z drzwiami, czy okien z roletami. Takie rabaty pakietowe stanowią więc dużą szansę na oszczędności podczas zakupu.

Szczegóły oraz regulamin promocji znajdziemy tutaj >>