Program Czyste Powietrze

Skorzystaj z dofinansowania inwestycji w ramach programu Czyste Powietrze i zyskaj nawet 37 tys. złotych zwrotu inwestycji!


Termomodernizacja
z Oknoplast

Planujesz zabezpieczyć swój dom przed zbędnymi stratami ciepła?
Chcesz obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie oraz zadbać o czyste powietrze w Twojej okolicy?

Do 2029 roku w ramach programu – Czyste Powietrze – możesz otrzymać nawet 90% zwrotu poniesionych kosztów docieplenia i termomodernizacji domu. Poznaj zasady programu i dowiedz się jakie rozwiązania Oknoplast pozwolą Ci ograniczyć straty ciepła.

Termomodernizacja
z Oknoplast

Planujesz zabezpieczyć swój dom przed zbędnymi stratami ciepła?
Chcesz obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie oraz zadbać o czyste powietrze w Twojej okolicy?

Do 2029 roku w ramach programu – Czyste Powietrze – możesz otrzymać nawet 90% zwrotu poniesionych kosztów docieplenia i termomodernizacji domu. Poznaj zasady programu i dowiedz się jakie rozwiązania Oknoplast pozwolą Ci ograniczyć straty ciepła.

Program Czyste Powietrze – co musisz wiedzieć?

KTO MOŻE WNIOSKOWAĆ?

• Właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych

RODZAJE WSPARCIA

• dofinansowanie do kwoty maksymalnej 37 tys. zł

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

• wniosek należy złożyć do czerwca 2027 roku

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK

• osobiście w oddziale WFOŚiGW
• pocztą
• przez internet

Prace objęte programem

Właściciele budynków istniejących

Koszty związane z zakupem i montażem następujących urządzeń i instalacji:

 • wymiana okien, drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych oraz okien połaciowych
 • wymiana starych pieców lub zakup nowych źródeł ciepła
 • docieplenie budynku
 • montaż / modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
 • instalacja odnawialnych źródeł energii (np. kolektorów słonecznych)
 • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Koszt zakupu i montażu instalacji źródeł energii odnawialnej 

 • kolektorów słonecznych
 • mikro-instalacji fotowoltaicznych

Termomodernizacja z Oknoplast – ciepłe okna i drzwi w Twoim domu

Okna Winergetic Premium

To rozwiązanie dla osób, które szukają oszczędności w rachunkach za zużytą energię elektryczną oraz skutecznej ochrony przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Okna osiągają doskonałe parametry przenikania ciepła (Uw) na poziomie 0,76 W/m2k. Specjalna wewnętrzna ramka cieplna Warmatec jest gwarantem doskonałych parametrów okna. Zastosowanie takich okien pozwoli zatrzymać ciepło wewnątrz domu i przełoży się na wyraźną oszczędność w budżecie. Oferujemy możliwość zastosowania bardziej rozbudowanych pakietów szybowych, które przekładają się na jeszcze lepsze parametry termiczne okna.

Dlaczego warto?
• doskonały parametr przenikania ciepła
Uw 0,76 W/m2k*
• ochrona przed hałasem Rw = 36 dB**
• większe bezpieczeństwo z okuciem antywłamaniowym RC1 i RC2
• bogata paleta kolorów do wyboru
• nowoczesny design
* Dla okna referencyjnego z szybą o 4/18/3/16/3
Ug=0,5 W/(m2K) z ramką Warmatec.
** Dla okna referencyjnego z szybą 4/18/3/16/3

Okna Winergetic Premium Passive

Spełniają wymagania okien pasywnych i zapewnia jeszcze większą izolację termiczną. Sekret systemu tkwi w doskonale zoptymalizowanej termice skrzydła oraz ramy. Bariera termiczna SpaceBlock z aerożelu oraz pianki poliuretanowej zapewnia podwójne wzmocnienie termiczne i skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz domu. Okna wyróżniają się doskonałym parametrem przenikania ciepła Uw = 0,62 W/m2k przy zastosowaniu pakietu trójkomorowego wypełnionego oraz ramką Warmatec. Wnętrze szyby wypełnione jest Kryptonem, który sprawdza się lepiej niż stosowane standardowo na rynku gazy szlachetne. Dodatkową zaletą okien jest ochrona przed hałasem oraz większe bezpieczeństwo przed włamaniem, dzięki okuciom w klasie RC1 i RC2.

Dlaczego warto?
• jeszcze więcej ciepła Uw = 0,62 W/m2k*
• dodatkowe wzmocnienie termiczne SpaceBlock z aerożelu i pianki poliuretanowej
• ochrona przed hałasem Rw = 33 dB*
• większe bezpieczeństwo z okuciem antywłamaniowym RC1 i RC2
• bogata paleta kolorów do wyboru
• nowoczesny design
* Dla okna referencyjnego z szybą
3TF/14Kr/3/12Kr/3TF/14Kr/3TF o Ug=0,3 W/(m2K)
z ramką Warmatec.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe

Doskonałym dodatkiem dla domu energooszczędnego są również drzwi aluminiowe. Gwarantują one nie tylko wysoką klasę bezpieczeństwa, ale również pozwalają uzyskać bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej od Ud = 0,69 W/m2K. W ofercie Grupy Oknoplast znajdziesz drzwi Aluhaus w zabudowie 75 mm i 90 mm, które dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i indywidualnej personalizacji możesz dostosować do własnej wizji. W bogatej ofercie dodatków znajdują się warianty szyb antywłamaniowych i poprawiających właściwości termiczne drzwi. W standardowej wersji drzwi znajduje się również automatyczny zamek samoryglujący – Secury Automatic 2, który skutecznie odstraszy nieproszonych gości.

Dzięki opcjonalnej kontroli dostępu (skaner linii papilarnych, dostęp za pomocą aplikacji)  już nigdy nie będziesz musiał pamiętać o zabieraniu ze sobą kluczy.

Ile warte jest Czyste Powietrze?

 • Maksymalna kwota zwrotu inwestycji wynosi 53 tys. złotych, minimalny koszt to co najmniej 7 tys. zł. Inwestycje przekraczające 53 tys. mogą otrzymać dodatkowe wsparcie w postaci pożyczki (oprocentowanie zmienne WIBOR 3M + 70 punktów bazowych, ale nie mniej niż 2% rocznie).

 • Wysokość wsparcia dofinansowania / pożyczki zależna jest od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie.

Czy muszę zapłacić podatek od dotacji?

 • Od 1 stycznia 2019 roku zwroty inwestycji uzyskane w ramach programu “Czyste Powietrze” nie są zaliczane jako dochód i nie trzeba płacić od nich podatku.

Dobierz rozwiązania Oknoplast

Wypełnij formularz, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach programu Czyste Powietrze lub chcesz dobrać komplet stolarki Oknoplast.
Nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie i odpowiedzą na Twoje pytania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia komunikacji, w tym obsługi zapytań dotyczących programu "Czyste Powietrze",zapewnienia najwyższych standardów usług, a także w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach. Państwa dane osobowe zostanż przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast w celu przygotowania odpowiedniej oferty i obsługi Państwa pytań. Przyznanie dofinansowania w ramach programu jest niezależne od Oknoplast Sp. z o.o. i nie gwarantujemy pozytywnego rozpatrzenia Państwa wniosku.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres:privacy@oknoplast.com.pl
*Pola wymagane