Home Pressroom Razem z OKNOPLAST przegonimy raka

Pressroom

Razem z OKNOPLAST przegonimy raka


opublikowane 11 cze 2014

2 minuty

W tym roku odbywa się druga edycja kampanii społecznej Rak! To się leczy! Jak podkreślają organizatorzy jednym z podstawowych czynników pozwalajacych ograniczyć zachorowalność na nowotwory jest zdrowy tryb życia. Zachętą do zmiany swoich przyzyczajeń i okazją do przekonania się, że warto o siebie dbać, są organizowane w ramach akcji w wielu miastach Polski biegi charytatywne.

Zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem postępowanie według 4 prostych zasad: nie pal, odżywiaj się prawidłowo, bądź aktywny fizycznie, unikaj mocnego opalania. Zasady te umożliwiają realnie ograniczyć prawdopodobieństwo choroby nowotworowej. Dlatego w trakcie trwania kampanii, można nie tylko skorzystać z darmowych porad lekarskich, wykonać badania, ale także przekonać się że dbanie o siebie jest proste. Dietetycy pokarzą jak zmienić dietę na zdrowszą, a biegi pozwolą przekonać się, jak wiele pozytywnej energii wyzwala aktywność fizyczna.

Każdy z biegów liczy 5 km, jedynie bieg finałowy w Warszawie będzie dłuższy – 10 km. Trasy przygotowane są tak, aby nie nastręczały trudności, są proste i prowadzą przez reprezentacyjne okolice miast. Do udziału zaproszeni są wszyscy, także Ci, którzy sportu nie uprawiają. Dystans można przebiec, lub przemaszerować, a nawet przespacerować w rodzinnym gronie. Każdy kto dotrze do mety otrzyma medal, za swoją determinację. Nagrody dla uczestników biegów przygotował także  Oknoplast, są to kubki sponsorowanych drużyn i czekoladki z logotypem firmy.

Sport jest bardzo ważny zarówno dla zdrowia jak i dla więzi społecznych. Pozwala utrzymać ciało w formie, a jednocześnie jest niesamowitą platformą łączącą osoby z różnych środowisk ­– mówi  Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu z OKNOPLAST. Imprezy biegowe organizowane w ramach kampanii „Rak! To się leczy!”, a dokładnie fundusze z wpisowego uczestników, pomagają sfinansować badania profilaktyczne, którym można się poddać w czasie weekendów onkologicznych. Dlatego biegacze pomagają podwójnie – zebrać środki na sfinansowanie dostępu do ekspertów i badań, a także sobie, to może być pierwszy krok do nowego, bardziej świadomego życia.”

OKNOPLAST jest mecenasem sportu, wspierającym zarówno przedsięwzięcia sportowe o charakterze niekomercyjnym, jak i światowe sławy piłki nożnej – takie jak kluby: Borussia Dortmund, Olympique Lyon czy Inter Mediolan. W Polsce firma także mocno zaangażowana jest w działalność sportową, sponsoruje m.in. I-ligową drużynę piłkarską Puszczę Niepołomice.

W wielu krajach zachodnich aktywność fizyczna jest naturalnym elementem życia czy planu dnia, w Polsce takich nawyków jeszcze nie ma. Dlatego OKNOPLAST wspiera inicjatywy sprzyjające promocji sportu, zarówno zawodowego jak i amatorskiego. Firma szczególnie mocno wspiera programy sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. Spółka jest oficjalnym partnerem Akademii Sportu Progres w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta pod patronatem Jerzego Dudka, organizującą zajęcia sportowe dla dzieci.

Pierwszy bieg odbędzie się już 14 czerwca w Zielonej Górze, kolejne w Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

OKNOPLAST---plakat_akcji