Home Pressroom Siemacha świętuje pełnoletność z OKNOPLASTEM

Pressroom

Siemacha świętuje pełnoletność z OKNOPLASTEM


opublikowane 26 paź 2011

2 minuty

Firma OKNOPLAST od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „U Siemachy”, które obchodzi właśnie swoje 18 urodziny. Podczas uroczystej gali, z udziałem Premiera RP uhonorowani zostali partnerzy organizacji, w tym Adam Placek, Założyciel OKNOPLAST.

Stowarzyszenie „U Siemachy” wspiera dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. Organizacja angażując wychowanków w długotrwałe projekty edukacyjne i kulturalne, pomaga im zdobyć umiejętności zawodowe i społeczne. W październiku Siemacha obchodził 18 – lecie działalności. Z tej okazji, w Domu ks. Siemiaszki przy ul. Długiej 42 odbyło się uroczyste przyjęcie dla wychowanków, pracowników i partnerów. Wśród zaproszonych gości byli też Premier Donald Tusk oraz kardynał Franciszek Macharski. Jesteśmy szczęśliwi mogąc świętować ten ważny jubileusz razem ze Stowarzyszeniem „U Siemachy”. W ciągu 18 lat organizacja pomogła wielu młodym ludziom. Cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć. – mówi Adam Placek, Założyciel OKNOPLAST.

Stowarzyszenie „U Siemachy” powstało w 1993 roku i przez 18 lat działalności stało się jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Obecnie prowadzi ono 14 placówek dziennych i całodobowych nie tylko w Krakowie, ale również w Tarnowie, Katowicach, Odporyszowie i Wieliczce. Celem Siemachy jest pomoc poprzez wspieranie rozwoju. Dzięki temu młodzi ludzie zdobywają umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, wyrównując w ten sposób swoje szanse.

Od początku istnienia OKNOPLAST wspiera inicjatywy społeczne. Ze Stowarzyszeniem „U Siemachy” współpracujemy już od wielu lat. Wiemy bowiem, jak ważna jest mądra pomoc, którą niesie organizacja – nie tylko doraźna, ale właśnie ta długoterminowa, pozwalająca wychowankom na realną poprawę swojej sytuacji – mówi Adam Placek. OKNOPLAST wspiera Stowarzyszenie finansowo, fundując między innymi wakacje dla najmłodszych podopiecznych czy remontując pomieszczenia placówek.

Dyplom-Siemacha-Oknoplast