Home Pressroom Sprytny sposób na złodzieja

Pressroom

Sprytny sposób na złodzieja


opublikowane 25 kwi 2013

2 minuty

Za oknami panuje już prawdziwie wiosenna pogoda, coraz więcej czasu spędzamy zatem poza domem, czy to na spacerach czy na kilkudniowych wyjazdach. Zostawiamy nasz dobytek bez nadzoru ufni, że oprze się próbom wtargnięcia złodziei. W ofercie OKNOPLAST dostępne są okna wyposażone w kontaktrony kablowe, umożliwiające ich elektroniczny nadzór, co pozwala zminimalizować ryzyko włamania.

Przestępcy najczęściej dostają się do domu przez okna. Z roku na rok dysponujemy jednak coraz większym i skuteczniejszym arsenałem metod utrudniających zadanie złodziejom. Eksperci radzą, aby łączyć kilka sposobów zabezpieczenia mienia. System alarmowy powinien iść w parze z drzwiami i oknami o podwyższonej odporności na włamania.

OKNOPLAST umożliwia wyposażenie okien i drzwi balkonowych w elektroniczny system monitorowania zamknięcia. Kontaktrony Maco Tronic są podłączane do systemu monitoringu, który w momencie ruchu klamką lub przesunięcia okucia w inny sposób, uruchamia alarm. Czujniki działają niezależnie od tego czy skrzydło zostało otworzone do pozycji uchylnej czy rozwartej. System kontroluje zarówno definitywne zaryglowanie okna, jaki i jego otwarcie. Okucie Maco Tronic składa się z elementu kontaktowego oraz ruchomego elementu umieszczanego na skrzydle z wbudowanym klipsem magnetycznym. Gdy zaczep traci kontakt z czopem magnetycznym wysyłany jest meldunek alarmowy do firmy ochroniarskiej.

Kotaktrony dają nam nową broń w walce z włamywaczami. Uruchamiają alarm jeszcze przed dostaniem się włamywacza do wnętrza domu, dzięki czemu zyskujemy dodatkowy czas. Zanim włamywacz otworzy okno my otrzymamy wiadomość, że dzieje się coś niepokojącego. Pozwoli nam to w porę zareagować i zapobiec kradzieży. W przypadku gdy nie będzie nas w domu, sygnał zaalarmuje sąsiadów – mówi Marzena Rutyna, Technolog OKNOPLAST.

Czujniki Maco Tronic mogą być także stosowane do sterowania ogrzewaniem. W momencie otwarcia okna, ogrzewanie jest automatycznie wyłączane, pozwala to zaoszczędzić energię, a tym samym zmniejszyć rachunki.

Niewielkie rozmiary kontaktronów, sprawiają, że są one trudne do zlokalizowania i ominięcia. Nie musimy obawiać się także przypadkowego włączenia alarmu np. przez któregoś z członków rodziny, gdyż instalacja jest aktywowana dopiero przy zaryglowanym oknie i uzbrojonym systemie alarmowym.

Czujniki mogą być stosowane w oknach rozwiernych, rozwierno-uchylnych i uchylnych, a także w drzwiach balkonowych.