Home Pressroom Trendy 2017 Więcej światła we wnętrzach

Pressroom

Trendy 2017 Więcej światła we wnętrzach


Drzwi tarasowe Oknoplast

opublikowane 30 sty 2017

3 minuty

Urządzając wnętrze w 2017 roku będziemy mogli puścić wodze fantazji. W tym roku będą królować styl śródziemnomorski oraz duże przeszklenia, dzięki którym w naszych domach zagości więcej światła. Jakie jeszcze rozwiązania będą modne podpowie Giuseppe Bencivenga, Szef Rynku Włoskiego OKNOPLAST oraz Hernan Gomez, architekt znany m.in. z programu „Dom Marzeń”.

 Styl śródziemnomorski na stałe zagościł w sercach Polaków i w 2017 roku bez wątpienia będzie nadal na topie. Jego cechą charakterystyczną są kolory morza i ziemi, a także duże pokoje oraz okna.

Zamiłowanie Polaków do tego typu projektów wynika z dwóch aspektów. Po pierwsze kiedy ten styl zaczął być rozpowszechniany, w Polsce dominowała parterowa struktura domu z poddaszem użytkowym. Takie typy projektów wywodzą się z naszej tradycji – tłumaczy Hernan Gomez, architekt – Świat jednak zaczął się zmieniać, a my dużo podróżować. To też otworzyło nam oczy na różne nowości, także te architektoniczne. Styl śródziemnomorski daje nam także dużo przestrzeni – powierzchnia użytkowa jest taka sama na parterze jak i na pierwszym piętrze.

W tego typie budownictwie proste ściany dają możliwość wykonania dużych przeszkleń, otwarcia się na tarasy, balkony czy okna narożne, które są bardzo popularne.

Więcej światła

 Ze względu na klimat panujący w Polsce nasi rodacy poszukują rozwiązań, które dostarczą jak najwięcej światła do wnętrza domu. To właśnie światło i przestrzeń będą dominującymi trendami w urządzaniu wnętrz w 2017 roku. Nic dziwnego – wielkoformatowe przeszklenia od podłogi aż po sam sufit są bardzo efektowne. Montaż takich okien pozwoli nam zatrzeć granice między wnętrzem a przestrzenią wokół domu. Dlatego też takie rozwiązania wykorzystuje się zazwyczaj w salonie z widokiem na piękny ogród.

 Specjalna konstrukcja drzwi tarasowych HST pozwala na tworzenie dużych przeszkleń o maksymalnej powierzchni prawie 14 m2. Otwierane skrzydło może mieć nawet do 3 m szerokości, a drzwi, pomimo dużego rozmiaru i pokaźnej wagi, otwierają się z łatwością – tłumaczy Giuseppe Bencivenga, Szef Rynku Włoskiego OKNOPLAST.

 Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Podczas budowy domu zawracamy uwagę na proste rozwiązania, które sprawdzą się podczas użytkowania.

Dla klienta ważna jest przede wszystkim funkcjonalność domu – osłona przed warunkami atmosferycznymi, czyli wiatrem, deszczem czy śniegiem. Widoczny trend to także upraszczanie brył, minimalizm jest coraz bardziej popularny. Na pewno można też zauważyć, że ludzie coraz częściej szukają wysokiej jakości rozwiązań i produktów – mówi Hernan Gomez, architekt.

Inwestujemy w droższe, ale energooszczędne technologie, co zwraca nam się w kolejnych latach. Dla Polaków liczy się już nie tylko cena, ale także jakość.

Dla naszych klientów bardzo ważne są aspekty związane z komfortem użytkowania produktów, jak również ich wpływ na energooszczędność domu. Świadomość w obszarze energooszczędności okien wzrasta i na pewno ten trend będzie także dominował w tym roku – tłumaczy Giuseppe Bencivenga Oknoplast.

W budynkach stosowane są rozwiązania, które pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie. Dużą wagę przywiązuje się do odpowiedniej izolacji, która zapobiega ucieczce ciepła przez nieszczelne drzwi, okna czy nieocieplone ściany. Ograniczenie strat energii niesie wymierne korzyści. Przy wyborze stolarki okiennej do domu warto także zdecydować się na taką o niskim współczynniku przenikania ciepła Uw, tym bardziej, że od 2017 zostały zaostrzone przepisy dotyczące parametrów okien.

Kolor – antracyt

We wnętrzach modnym kolorem będzie antracyt. Ta brawa doskonale współgra z wieloma innymi odcieniami, co umożliwia stworzenie ciekawych aranżacji. Zanim jednak zaczniemy urządzać pokój warto sprawdzić jaki klimat uzyskamy poprzez poszczególne zestawienia. Antracyt idealnie sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i w dodatkach. Bardzo popularne będą także okna w tym kolorze.

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie oknami PVC w różnych oryginalnych barwach. Najpopularniejszym kolorem w roku 2017 będzie antracyt – tłumaczy Giuseppe Bencivenga, OKNOPLAST. Dla klientów ważny stał się także kształt okna. W 2016 r. jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek designerskie okno Pixel, które charakteryzuje się kanciastym kształtem bez zaokrągleń. Dodatkowo, dzięki swojej budowie, Pixel wpuszcza do wnętrza aż 22% więcej światła, co powoduje, że okno to idealnie wpisuje się w trendy architektoniczne na 2017 rok.