Home Pressroom Wystawa „Jesteście moi” laureatem Marki Radia Kraków

Pressroom

Wystawa „Jesteście moi” laureatem Marki Radia Kraków


mocak-oknoplast-wystawa

opublikowane 11 wrz 2023

1 minuta

Wystawa Jakuba Juliana Ziółkowskiego Jesteście moi została laureatem Marki Radia Kraków. Dzieła można oglądać do 24 września w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Partnerem strategicznym wystawy jest Grupa OKNOPLAST.

Jakub Julian Ziółkowski (1980) jest jednym z najważniejszych współczesnych polskich artystów. Wystawa w MOCAK-u to pierwsza tak obszerna prezentacja jego twórczości. W muzeum można zobaczyć ponad 100 prac, wśród nich wielkoformatowe obrazy, rozbudowane instalacje, precyzyjne rysunki oraz monotypie, niewielkie rzeźby i obiekty ceramiczne. Specjalnie na wystawę powstały monumentalny obraz Sen o życiu oraz totemiczna rzeźba Duch naszego ludu, eksponowana na zewnątrz.

Wystawa Jesteście moi to manifest życia oraz nadrzędnych procesów, rządzących wszystkim, co istnieje. To refleksja o trwaniu, zasadach funkcjonowania człowieka w świecie oraz o tym, jak ten świat się zmienia. Celem jest kontemplacja wszechświata oraz pogłębianie wglądu w niego; od mikrokosmosu – narodzin żywej komórki, po makrokosmos – wybuchy gwiazd. Nierozerwalny związek ciała z umysłem, będący od początku tematem prac Ziółkowskiego, na wystawie w MOCAK-u staje się zmysłowo doświadczalny. Artysta działa skalą, barwą i dźwiękiem.

Grupa OKNOPLAST aktywnie włączyła się w promocję oraz wsparcie wystawy. Od października 2022 w ramach mecenatu wspieramy działalność Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, z którym w ramach bliskiej współpracy zorganizowaliśmy konkurs OKNOPLAST for Art.