Home Baza wiedzy 4 triki, które ułatwią sprzątanie i znacznie je przyspieszą!

4 triki, które ułatwią sprzątanie i znacznie je przyspieszą!


opublikowane 20 wrz 2017

2 minuty

Czy są tu osoby lubiące sprzątać? Niektórzy mogą powiedzieć, że mają swoje „ulubione” czynności porządkowe, jak np. mycie naczyń, lodówki czy łazienki. Zapewne nie chodzi tutaj jednak o zamiłowanie do sprzątania, a próbę wytłumaczenia sobie, że nie jest to przecież taka straszna czynność. I nie jest! Tym bardziej jeśli zastosuje się praktyczne triki. Serwujemy Wam te naprawdę efektywne, sprawdźcie sami.

Sprzątanie w czwartek lub piątek

W większości polskich domów sprząta się w sobotę. Wiadomo, zazwyczaj jest do dzień wolny, więc rano kawa oraz ewentualne śniadanie i do roboty. W międzyczasie jeszcze zakupy i przygotowanie obiadu. I dopiero po południu zaczyna się weekend. Przez to, że sobota jest wolna, wydaje nam się, że mamy bardzo dużo czasu i wszystkie prace domowe ciągną się w nieskończoność. A gdyby tak posprzątać wcześniej? Np. w czwartek lub piątek po pracy? Rozsądniejszy wydaje się czwartek – weekend już za pasem, a to oznacza sporą motywację do tego, by posprzątać szybko i… ostatecznie cieszyć się weekendem. Uwierzcie, że wtedy prace domowe pójdą nam szybko i z uśmiechem. Bo weekend jest po to, by odpoczywać, prawda?

Odkładanie wszystkiego na miejsce

Oczywista oczywistość? Niby tak, ale w ferworze codzienności często zapominamy o tym, by wszystko odłożyć na miejsce. W efekcie pod koniec tygodnia po całym domu porozrzucane są ubrania, naczynia, sztućce i wiele innych przedmiotów. Efekt tego jest taki, że zanim zabierzemy się za ścieranie kurzów, odkurzanie i mycie podłogi – układamy rzeczy. A gdybyśmy to robili od razu? Sprzątanie odbywałoby się o wiele, wiele szybciej. Warto się przełamać i wprowadzać w życie nowy nawyk. Oczywiście muszą to robić wszyscy domownicy – pewnie nie stanie się to od razu, ale warto uzbroić się w cierpliwość. By żyło się lepiej!

mycie okien

Mycie okien – częstsze = wygodniejsze

Nie lubicie myć okien? Chyba nikt nie lubi. By robić to z większą ochotą, okna trzeba… myć częściej. Zazwyczaj robimy to dość rzadko, a gdyby tak przecierać okna ręcznikiem papierowym i płynem do szyb raz na 2-3 tygodnie? Wtedy chodziłoby tylko i wyłącznie o przetarcie szyb – bez żmudnego mycia, przecierania i polerowania. Warto spróbować tego sposobu – mycie będzie częstsze, ale krótkie, a efekt świetny. Praktycznie zawsze czyste okna! Jeśli jednak wolicie myć okna rzadziej – polecamy nasz wpis 5 domowych sposobów na umycie okien.

sprzątanie kuchni

Podział obowiązków

Partnerskie związki to na szczęście w dzisiejszych czasach zupełna norma, ale nie da się ukryć, że zawsze w domu jedna osoba „rządzi”. Zazwyczaj jest to kobieta (choć nie zawsze). Taki „house manager” powinien wydawać dyspozycje pozostałym domownikom. Sprzątanie jest wyczerpujące – jeśli podzielimy je na kilka osób, stanie się po prostu mniej męczące, a co za tym idzie – bardziej efektywne. A jakie są Wasze triki ułatwiające sprzątanie?

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów