Home Baza wiedzy 5 błędów popełnianych przy urządzaniu sypialni

5 błędów popełnianych przy urządzaniu sypialni


aranzacja sypialni

opublikowane 24 maj 2017

2 minuty

W sypialni powinniśmy mieć możliwość odpoczynku, relaksu i wyciszenia. To kluczowe pomieszczenie, bo jeśli nie będzie na co dzień spełniać swojej roli, możemy czuć się rozdrażnieni, co negatywnie odbije się na naszym życiu rodzinnym i zawodowym. Urządzenie sypialni wcale nie jest takie proste – łatwo popełnić wiele błędów. Podpowiadamy jakich – ich świadomość pomoże osiągnąć efekt idealny.

aranzacja sypialni

Nieprzywiązywanie uwagi do materaca

Powiedzenie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, mogłoby też brzmieć „Jaki kupisz materac, tak się wyśpisz”. Zakupu najlepiej dokonać w sklepie. Nie wstydź się – połóż się na materacu, który Cię zainteresował. Jeśli czujesz odprężenie – to super. Leżąc na plecach sprawdź czy możesz wsunąć rękę pod plecy – jeśli nie, materac jest za miękki. Leżąc na boku kręgosłup powinien być w linii prostej. Oczywiście trzeba sprawdzić wiele innych czynników – nie bój się pytać sprzedawcy, np. o właściwości tkanin. Kup materac ze ściąganym pokrowcem, który będziesz mógł zdjąć w każdej chwili i wrzucić do pralki.

Zbyt ciemne wnętrze

Czasem nie mamy wpływu na ułożenie wnętrza, a co dopiero mieszkania. Jeśli Twoja sypialnia znajduje się od strony północnej i nic nie możesz z tym zrobić – nie ma się co martwić! Nie dolewaj jednak oliwy do ognia – przede wszystkim odsłoń okno. Daruj sobie ciężkie rolety i zasłony, designerskie okno (jak np. nasz Pixel) nie musi być uzupełnione firanką. Wybierz jasne kolory, bo zbyt „ciężkie” ściany, podłogi czy dodatki mogą wydawać się atrakcyjne wizualnie na pierwszy rzut oka, ale po dłuższym czasie nas przytłoczą. A co dopiero w sypialni, która z założenia powinna być lekka, bo wtedy będzie nam się łatwiej wyciszyć.

aranzacja sypialni

Zagracenie

Sypialnie bardzo często połączone są z garderobami. Umieszczenie dużej, przesuwnej szafy (jeśli przestrzeń na to pozwala) to bardzo dobry pomysł. Pamiętajmy jednak, że nawet tak wielki mebel ma ograniczone miejsce. Nie zagracajmy własnej sypialni, nie tylko w samej szafie, ale przede wszystkim poza nią. To wnętrze nie jest przechowalnią, a naszą oazą spokoju. A spokój trudno osiągnąć w miejscu, w którym przytłacza nas masa rzeczy.

Brak spójności w aranżacjach

Retro kuchnia, salon z nutką loftu, a sypialnia w stylu skandynawskim? Zachowaj spójność. Sypialnia powinna być urządzona w takim samym stylu jak reszta pomieszczeń. I nie chodzi tutaj tylko o aspekt wizualny. Jeśli będziemy mieć poczucie spójności, to i podświadomie poczujemy się o wiele spokojniej. A o to przecież nam chodzi.

Jak w muzeum

W wielu domach/mieszkaniach sypialnia staje się swego rodzaju komnatą, do której można wchodzić tylko wieczorem i po wygładzeniu pościeli oraz narzuty wyjść z niej rano. Tym samym urządzamy to wnętrze mało funkcjonalnie, bo stawiamy przede wszystkim na design. Oświetlenie nie daje nam komfortu podczas wieczornej lektury, szafka przy łóżku ledwo mieści książkę, a co do dopiero kubek z herbatą, a lustro w szafie może i jest wielkie, ale ogromne łóżko blokuje do niego dostęp. Funkcjonalność przede wszystkim! Sypialnia może nam też służyć w ciągu dnia. A nawet powinna!

W doborze okna do sypialni pomogą doradcy w naszych salonach. Wyszukiwarkę lokalizacji sklepów Oknoplast TUTAJ. Powodzenia w owocnym urządzaniu sypialni!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów