5 sposób na ozdoby DIY na Halloween
Dekoracje

5 pomysłów DIY na domowe dekoracje na Halloween

Na przełomie października i listopada coraz częściej nasze domy ozdabiamy wykonanymi z dyni lampionami. Jak inaczej udekorować wejście do budynku czy okna, aby prezentowały się one z klasą, ale też budziły lekki dreszczyk emocji? Miłośnicy klasyki powinni postawić na zasuszone liście, latarnie z płonącymi świecami czy charakterystyczne dla tej pory roku chryzantemy. Taka aranżacja sprawdzi się przez całą jesień! Wielbicielom halloweenowej grozy polecamy natomiast sięgnięcie po ozdobne pajęczyny, nietoperze i… kościotrupy. Jak przygotować dom na Halloween? Przedstawiamy pięć pomysłów na dekoracje na Halloween DIY.

Jak przygotować ozdoby na Halloween


Halloween dekoracje DIY – postaw na klasykę

Chcesz przystroić wejście do domu nie tylko na Halloween i szukasz uniwersalnej, jesiennej dekoracji? Doskonały efekt możesz uzyskać, sięgając po łatwo dostępne, kojarzące się z tą porą roku ozdoby. Zasuszone jesienne liście świetnie sprawdzą się jako element wianka na drzwi wejściowe, ale także – wraz z gałęziami – jako prosty, naturalny bukiet w wazonie. Koloru aranżacji dodadzą różnej wielkości i odmiany dynie. Nie trzeba wycinać w nich upiornych min, wystarczy ułożyć je na schodach lub przed drzwiami razem np. z jesiennymi chryzantemami lub wrzosami w doniczce. Całości dopełnią lampiony ze świecami, które wieczorami będą rzucać delikatne światło na naszą dekorację.Dekoracje z papieru na Halloween – zrób nietoperze i girlandy

Papierowe dekoracje na Halloween mają wiele zalet – są tanie, łatwe w samodzielnym przygotowaniu i lekkie. Ich największą wadą jest natomiast krótka trwałość i brak odporności na działanie jesiennych czynników zewnętrznych, to jest deszczu i wiatru. Sposobem, aby wykorzystać je do dekoracji domu widocznej z zewnątrz, bez obaw, ze szybko ulegną zniszczeniu, jest wykorzystanie ich na wewnętrznej stronie szyb okiennych. Do stworzenia ozdób na Halloween DIY, takich ja girlanda czy papierowe nietoperze, potrzebować będziesz kartki papieru w kolorach np. pomarańczowym, czarnym, szarym, a także nożyczki, taśmę klejącą i sznurek. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie wyciąć kształtu nietoperzy, warto skorzystać z halloweenowych dekoracji do wydrukowania, które z łatwością można znaleźć w Internecie.

Zrób ozdoby na okno samodzielenie!


Nietypowe ozdoby na Halloween – wybierz minimalizm

Halloween kojarzy Ci się z krzykliwymi przebraniami i mocnymi kolorami? Jeżeli chcesz w ten wyjątkowy wieczór przystroić dom w jesiennym klimacie, ale bez wykorzystania strasznych dekoracji, postaw na minimalizm. Okazuje się, że sprawdzone neutralne barwy doskonale sprawdzą się w halloweenowych aranżacjach. Zamiast przyciągających wzrok pomarańczowych dyń, przed wejściem do domu czy na okiennym parapecie ułóż jadalne lub dekoracyjne odmiany dyń w innych barwach. Ciekawie prezentować się będą z pewnością białe dynie np. odmiany Lumina, ale też dynie ciemno- i jasnozielone. Mogą one stanowić samodzielną dekorację, ale dla ciekawszego efektu warto je także łączyć z białymi suszonymi lub żywymi kwiatami. Pasować do nich będą także metalowe lub drewniane latarnie z naturalnymi, kremowymi czy białymi świecami.

Ozdoby w wersji minimal


Straszne dekoracje na Halloween – zaproś duchy i kościotrupy

Pomysłem, który przypadnie do gustu miłośnikom Halloween i horrorów, jest wykorzystanie do dekoracji wejścia do domu kojarzących się życiem pozagrobowym duchów oraz kościotrupów. Osoby o zdolnościach manualnych mogą pokusić się o samodzielne stworzenie tego typu ozdób z papieru bądź tkaniny. Najlepiej opierać się na wybranym z licznych tutoriali DIY z Internetu na temat dekoracji na Halloween. Ci, którzy nie mają ochoty lub czasu, aby własnoręcznie robić ozdoby na Halloween, mogą je w październiku kupić w większości sklepów wnętrzarskich. Chociaż wiszący na drzwiach wejściowych kościotrup czy duch czający się na stojących przed nimi gości w ciągu dnia nie budzą grozy, wieczorami wyglądają zdecydowanie upiornie.

Jak ozdobuć dom na halloween


Szybkie dekoracje Halloween – przystrój dom pajęczyną

Dla tych, którzy nie mają czasu lub zapomnieli o przygotowaniach do Halloween, mamy najszybszy sposób na dekorację wejścia do domu. Co kojarzy się z domem czarownicy, ciemnymi strychami lub starymi, nieodwiedzanymi cmentarzami? Oczywiście pajęczyny! Jeżeli szukasz szybkiej dekoracji na Halloween, nad drzwiami, na ganku czy w oknach rozwieś pajęczyny. Mogą to być ozdoby wykonane własnoręcznie np. z wełny czy nitek. Najprostszym i zajmującym najmniej czasu sposobem jest jednak użycie sztucznej, doskonale imitującej prawdziwą pajęczyny. Dostępna jest ona jako produkt w sprayu lub gotowe do rozwieszenia nitki przypominające strukturą watę.

Okienne ozdoby na Halloween

Okna Prismatic

Okna Prismatic


Poznaj nasze okna

5 pomysłów DIY na domowe dekoracje na Halloween
Do góry