Home Baza wiedzy Beton we wnętrzach – jak go wykorzystać?

Beton we wnętrzach – jak go wykorzystać?


opublikowane 04 paź 2017

2 minuty

Beton we wnętrzach to bez wątpienia ostatni krzyk mody. W końcu został doceniony za swoją surowość, prostotę oraz elegancję. Świetnie sprawdza się w loftach, ale również w mniejszych dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jak sprytnie wykorzystać go we wnętrzach?

Beton dekoracyjny

Beton architektoniczny – to specjalna odmiana surowca wykorzystywanego do dekoracji wnętrz. Różni się od betonu towarowego ilością zastosowanego cementu, dzięki czemu materiał jest jasny oraz plastyczny. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością, a także estetyką. Dlatego tak chętnie jest ostatnio wykorzystywany w aranżacji wnętrz.

Beton na podłogę?

beton w salonie

Beton na podłodze z początku nie brzmi ani praktycznie, ani estetycznie. Kojarzy się z surowością, brakiem przytulności i zimnem. I rzeczywiście jest w tym nieco prawdy, szczególnie w ostatnim punkcie. Bo jeśli chodzi o funkcjonalność i aspekt wizualny to warto nieco odejść od stereotypów. Beton architektoniczny jest przede wszystkim bardzo trwały – na pewno będzie służył o wiele dużej niż panele czy płytki. Nie zmieniamy jednak natury betonu, który jest zimny, dlatego w tym przypadku warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe. 

Beton na ściany

beton w salonie

Betonowe ściany to zdecydowanie must have industrialnych wnętrz. Uwaga, niekoniecznie musimy stosować beton na ścianach. Bardzo podobny efekt możemy otrzymać wykorzystując farbę betonową. Prosty zabieg, a jaki efektowny! Kolejnym zamiennikiem betonu są betonowe płyty, które doskonale prezentują się na ścianach. Tworzą niepowtarzalny efekt, a do tego są bardzo trwałe i odporne na wszelkie zabrudzenia. 

Efektowne zastosowania

beton w łazience

Tak naprawdę beton może dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu, o ile sprytnie i rozsądnie go zastosujemy. W sypialni warto wykorzystać beton lub np. farbę betonowa na ściany. W łazience świetnie prezentują się betonowe płytki. A w kuchni może betonowy blat? To zdecydowanie odważny krok, ale na pewno nie będziecie go żałować. Taki blat jest odporny na wszelkie kuchenne fantazje. A może betonowe schody? Wykorzystując do tego beton woskowany zyskujemy niepowtarzalny efekt eleganckiego połysku. 

Okna

betonowa podłoga w salonie

W betonowych wnętrzach dobrze prezentują się duże okna. Doskonale oświetlają pomieszczania, tym samym uwydatniają strukturę betonu. Wbrew pozorom beton dobrze komponuje się z naturalnymi drewnianymi oknami ocieplając wnętrze. Bardzo dobrze wyglądają również jasne, a nawet białe ramy, które także rozjaśniają pomieszczenia. Jeżeli jednak pragniemy zachować typowo industrialny styl i niekoniecznie zależy nam, aby nieco ocieplić wnętrze, to warto wybrać czarne ramy, które posiada jedna z wersji naszego okna Pixel.

beton we wnętrzach

Akcent przytulności

Jeżeli decydujemy się na betonowe wnętrza, to musimy się pogodzić a faktem, że nie będzie to typowo cieplutkie i przytulne gniazdko. Jednak jest kilka sposobów na ocieplenie „betonowego wizerunku”.  W szaro-biało-czarnym-betonowo- żelaznym wnętrzu dobrze odnajdą się pastelowe kolory. Pudrowy róż czy baby blue na pewno ocieplą każde pomieszczenie. Proponujemy np. pastelowy dywan, różowe ręczniki czy błękitną komodę. A Wy jak wykorzystalibyście beton w swoich wnętrzach?

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

Pixel

System PIXEL to wyważone połączenie elegancji, estetyki i funkcjonalności. Industrialny charakter zyskał dzięki zastosowaniu profili bez zaokrągleń oraz ostro zarysowanej listwie przyszybowej. Okno PIXEL to nie tylko wyjątkowy design. Doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej, większa powierzchnia szyb oraz możliwość wyboru wąskiego słupka ruchomego z symetrycznie umieszczoną klamką centralą sprawiają, że system PIXEL to uniwersalny wybór.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Drzwi tarasowe HST Premium

HST Premium

Drzwi tarasowe HST PREMIUM to system stworzony z myślą o likwidacji barier architektonicznych: wyjątkowo duże (6,5 x 2,8 m) szklane konstrukcje pozwalają na zaprojektowanie spektakularnych przestrzeni. Wysokie parametry izolacji termicznej sprawiają, że koszty ogrzewania budynku są o wiele niższe.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów