Wnętrza

Beton we wnętrzach – jak go wykorzystać?

Beton we wnętrzach to bez wątpienia ostatni krzyk mody. W końcu został doceniony za swoją surowość, prostotę oraz elegancję. Świetnie sprawdza się w loftach, ale również w mniejszych dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jak sprytnie wykorzystać go we wnętrzach?

Beton dekoracyjny

Beton architektoniczny – to specjalna odmiana surowca wykorzystywanego do dekoracji wnętrz. Różni się od betonu towarowego ilością zastosowanego cementu, dzięki czemu materiał jest jasny oraz plastyczny. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością, a także estetyką. Dlatego tak chętnie jest ostatnio wykorzystywany w aranżacji wnętrz.

Beton na podłogę?

beton w salonie

Beton na podłodze z początku nie brzmi ani praktycznie, ani estetycznie. Kojarzy się z surowością, brakiem przytulności i zimnem. I rzeczywiście jest w tym nieco prawdy, szczególnie w ostatnim punkcie. Bo jeśli chodzi o funkcjonalność i aspekt wizualny to warto nieco odejść od stereotypów. Beton architektoniczny jest przede wszystkim bardzo trwały – na pewno będzie służył o wiele dużej niż panele czy płytki. Nie zmieniamy jednak natury betonu, który jest zimny, dlatego w tym przypadku warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe.

Beton na ściany

beton na ścianach w salonie

Betonowe ściany to zdecydowanie must have industrialnych wnętrz. Uwaga, niekoniecznie musimy stosować beton na ścianach. Bardzo podobny efekt możemy otrzymać wykorzystując farbę betonową. Prosty zabieg, a jaki efektowny! Kolejnym zamiennikiem betonu są betonowe płyty, które doskonale prezentują się na ścianach. Tworzą niepowtarzalny efekt, a do tego są bardzo trwałe i odporne na wszelkie zabrudzenia.

Efektowne zastosowania

beton w łazience

Tak naprawdę beton może dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu, o ile sprytnie i rozsądnie go zastosujemy. W sypialni warto wykorzystać beton lub np. farbę betonowa na ściany. W łazience świetnie prezentują się betonowe płytki. A w kuchni może betonowy blat? To zdecydowanie odważny krok, ale na pewno nie będziecie go żałować. Taki blat jest odporny na wszelkie kuchenne fantazje. A może betonowe schody? Wykorzystując do tego beton woskowany zyskujemy niepowtarzalny efekt eleganckiego połysku.

Okna

betonowa podłoga w salonie

W betonowych wnętrzach dobrze prezentują się duże okna. Doskonale oświetlają pomieszczania, tym samym uwydatniają strukturę betonu. Wbrew pozorom beton dobrze komponuje się z naturalnymi drewnianymi oknami ocieplając wnętrze. Bardzo dobrze wyglądają również jasne, a nawet białe ramy, które także rozjaśniają pomieszczenia. Jeżeli jednak pragniemy zachować typowo industrialny styl i niekoniecznie zależy nam, aby nieco ocieplić wnętrze, to warto wybrać czarne ramy, które posiada jedna z wersji naszego okna Pixel.


 

Akcent przytulności

beton we wnętrzach

Jeżeli decydujemy się na betonowe wnętrza, to musimy się pogodzić a faktem, że nie będzie to typowo cieplutkie i przytulne gniazdko. Jednak jest kilka sposobów na ocieplenie „betonowego wizerunku”.  W szaro-biało-czarnym-betonowo- żelaznym wnętrzu dobrze odnajdą się pastelowe kolory. Pudrowy róż czy baby blue na pewno ocieplą każde pomieszczenie. Proponujemy np. pastelowy dywan, różowe ręczniki czy błękitną komodę.

A Wy jak wykorzystalibyście beton w swoich wnętrzach?


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Beton we wnętrzach – jak go wykorzystać?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry