Drzwi tarasowe HST Premium
Okna

Ciemne ramy okienne. Trend obok którego nie przejdziesz obojętnie

Drzwi tarasowe HST Premium Oknoplast

Wybór koloru okna ogranicza się do dwóch: biały lub orzechowy. Któż tak nie myśli? Jednakże taki opisanie możliwości jakie obecnie mamy, byłoby znaczącym spłaszczeniem tematu. Szczególnie, że ciemne ramy okienne to trend, który coraz mocniej zaznacza się w polskich wnętrzach.

Wśród wielu osób, podczas wymiany albo pierwszego zakupu okien, pokutuje przekonanie, że wszystkie elementy stolarki: okna, drzwi czy parkiety muszą być utrzymane obowiązkowo w tych samych kolor. Nie jest to jednak kierunek, który można uznać za słuszny. Lepiej kierować się wyczuciem i postrzeganiem wnętrza jako całości, a nie zbioru pojedynczych elementów, które muszą do siebie pasować.

Kontrast z charakterem

Schematy i konwenanse to droga na skróty w projektowaniu. Oczywiście można wydawać się bezpiecznym rozwiązaniem, ale mimo wszystko usztywnia wyobraźnię. Nie inaczej jest z kolorami okien. Biel lub orzech (brąz) to pierwsze kolory, które nasuwają, myśląc o nich. Jednakże okna mogą także stać się obiektem designerskich eksperymentów. Szczególnie warto zainteresować się ciemnymi ramami, które bardzo ciekawie wyglądają w kontrze do koloru drzwi wewnętrznych. W ten sposób żaden z elementów znacząco się nie wybija, a zarazem całe wnętrze uzyskuje nietuzinkowy charakter. Ze współczesnym akcentem.

ciemne ramy okienne

 

Ciemna nowoczesność

Nawet zainteresowani instalacją tego typu okien zastanawiają się, czy ciemne barwy nie zdominują przestrzeni. Jednakże nie ma się czego obawiać, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, gdzie mahoń lub antracyt będą pasować do mebli utrzymanych w tym klimacie. Ciemne kolory podkreślą ponadto charakter miejsca. Okno stanie się przez to kolejnym meblem, a nie tylko miejscem, przez które światło wpada do wnętrza.

Elegancka rama

Ciemne barwy tworzą z okna swego rodzaju ramę dla widoku, który się za nim kryje. Nie potrzebują przy tym żadnych dodatkowych zabiegów, czyli np. prostych firan. Wszystko jest proste i eleganckie. Zwłaszcza we wnętrzach z białymi ścianami i szafkami, z którymi harmonijnie współgrają. Powstaje więc forma czysta, a zarazem nienachalna pod względem dekoracyjnym.

Wybór co do koloru to indywidualna decyzja. Warto jednak śledzić propozycje rodzimych producentów, którzy wprowadzają na nasz rynek rozwiązania znane z targów i spotkań designerów. Ciemne okna należą właśnie do takich rozwiązań.

Więcej informacji na temat drzwi tarasowych Oknoplast znajdziesz tutaj
Poznaj nasze okna

Skomentuj

Ciemne ramy okienne. Trend obok którego nie przejdziesz obojętnie

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

PROMOCJA

PROMOCJA
Do góry