Home Baza wiedzy Ciemne ramy okienne. Trend obok którego nie przejdziesz obojętnie

Ciemne ramy okienne. Trend obok którego nie przejdziesz obojętnie


Drzwi tarasowe HST Premium

opublikowane 22 wrz 2016

2 minuty

Wybór koloru okna ogranicza się do dwóch: biały lub orzechowy. Któż tak nie myśli? Jednakże taki opisanie możliwości jakie obecnie mamy, byłoby znaczącym spłaszczeniem tematu. Szczególnie, że ciemne ramy okienne to trend, który coraz mocniej zaznacza się w polskich wnętrzach.

Wśród wielu osób, podczas wymiany albo pierwszego zakupu okien, pokutuje przekonanie, że wszystkie elementy stolarki: okna, drzwi czy parkiety muszą być utrzymane obowiązkowo w tych samych kolor. Nie jest to jednak kierunek, który można uznać za słuszny. Lepiej kierować się wyczuciem i postrzeganiem wnętrza jako całości, a nie zbioru pojedynczych elementów, które muszą do siebie pasować.

Kontrast z charakterem

Schematy i konwenanse to droga na skróty w projektowaniu. Oczywiście można wydawać się bezpiecznym rozwiązaniem, ale mimo wszystko usztywnia wyobraźnię. Nie inaczej jest z kolorami okien. Biel lub orzech (brąz) to pierwsze kolory, które nasuwają, myśląc o nich. Jednakże okna mogą także stać się obiektem designerskich eksperymentów. Szczególnie warto zainteresować się ciemnymi ramami, które bardzo ciekawie wyglądają w kontrze do koloru drzwi wewnętrznych. W ten sposób żaden z elementów znacząco się nie wybija, a zarazem całe wnętrze uzyskuje nietuzinkowy charakter. Ze współczesnym akcentem.

ciemne ramy okienne

Ciemna nowoczesność

Nawet zainteresowani instalacją tego typu okien zastanawiają się, czy ciemne barwy nie zdominują przestrzeni. Jednakże nie ma się czego obawiać, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, gdzie mahoń lub antracyt będą pasować do mebli utrzymanych w tym klimacie. Ciemne kolory podkreślą ponadto charakter miejsca. Okno stanie się przez to kolejnym meblem, a nie tylko miejscem, przez które światło wpada do wnętrza.

Elegancka rama

Ciemne barwy tworzą z okna swego rodzaju ramę dla widoku, który się za nim kryje. Nie potrzebują przy tym żadnych dodatkowych zabiegów, czyli np. prostych firan. Wszystko jest proste i eleganckie. Zwłaszcza we wnętrzach z białymi ścianami i szafkami, z którymi harmonijnie współgrają. Powstaje więc forma czysta, a zarazem nienachalna pod względem dekoracyjnym. Wybór co do koloru to indywidualna decyzja. Warto jednak śledzić propozycje rodzimych producentów, którzy wprowadzają na nasz rynek rozwiązania znane z targów i spotkań designerów. Ciemne okna należą właśnie do takich rozwiązań. Więcej informacji na temat drzwi tarasowych Oknoplast znajdziesz tutaj

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów