Home Baza wiedzy Ciepło – jak je zatrzymać w domu?

Ciepło – jak je zatrzymać w domu?


OKN-ciepło

opublikowane 26 sie 2021

2 minuty

Sezon na zimno i chłód już puka do naszych drzwi. Dni robią się krótsze, a poranki i wieczory znacznie zimniejsze niż w latem. Jak zatrzymać ciepło w domu, aby jesienny i zimowy czas był przyjemny? Poznajcie nasze wskazówki!

Po pierwsze… kaloryfery

Podstawowym elementem wyposażenia domu lub mieszkania, które odpowiada za przenoszenie ciepła do wnętrza pomieszczeń są kaloryfery. Przed sezonem grzewczym warto powierzyć je w ręce specjalistów i wykonać podstawowe prace serwisowe. Aby wzmocnić efekt grzewczy warto pomyśleć nad umieszczeniem za grzejnikami specjalnej maty (aluminiowej lub magnetycznej), która „odda” ciepło do wnętrza pomieszczenia, a nie zatrzyma go w ścianie.

Warto również regularnie… czyścić kaloryfery. Większość z nich posiada nieregularną powierzchnię złożoną z płyt lub innych elementów, na których bardzo szybko osadza się kurz. Zbyt duża warstwa pyłu potrafi zatrzymać ciepło i tym samym osłabić moc grzejników.


Po drugie… uszczelnij okna i drzwi

Czy wiecie, że nieszczelne okna powodują straty ciepła na poziomie 20%? To ogromna strata – zarówno energii, jak i naszych pieniędzy. Co warto zrobić? Są na to dwa sposoby. Jeśli okna są sprawne, warto je powierzyć specjaliście, który wykona gruntowny przegląd mechanizmu oraz uszczelek. Jeśli te ostatnie będą odkształcone, ukruszone lub uszkodzone, wymieni je na nowe. Dodatkowo okna można doszczelnić przy użyciu specjalnej masy akrylowej. Zachęcamy, aby w tym przypadku również skorzystać z pomocy fachowca, którzy przede wszystkim oceni, czy wszystkie te zabiegi będą efektywne.

Co, jeśli okna są w takim stanie, że ich uszczelnianie nie pomoże uzyskać efektu zatrzymania ciepła we wnętrzu? Wówczas warto postawić na wymianę stolarki na nową, z zaawansowanymi parametrami , które chronią przed chłodem, zapewniając ciepło i… spokój. W ofercie OKNOPLAST znajdziesz wiele modeli, które spełniają surowe normy i posiadają najniższe współczynniki przenikania ciepła Uw: model Pixel czy Winergetic Premium Passive to liderzy w tej dziedzinie.

Kiedy już uszczelnisz okna, warto ten sam zabieg zastosować w drzwiach. Pamiętaj jednak, żeby zadbać nie tylko o drzwi wejściowe, ale również te wewnętrzne.

OKNOPLAST Winergetic Premium Passive


Po trzecie… wykorzystaj naturę!

Słoneczny, ciepły, jesienny dzień? Wykorzystaj to! Kiedy pogoda spisuje się na medal, odsłoń okna i wpuść do domu jak najwięcej naturalnego światła. O tej porze roku promienie słoneczne padają pod małym kątem i mogą realnie wpłynąć na zwiększenie temperatury w pomieszczeniach usytuowanych od południowej strony. Aby jeszcze bardziej skorzystać z tej szczodrości natury, warto wybrać okna, które mają zwiększoną powierzchnię szklenia, dzięki czemu potrafią wpuścić do wnętrza o wiele więcej światła niż klasyczne modele. Takim przykładem jest okno Pixel. Jego autorska, opracowana przed specjalistów OKNOPLAST, rama o obniżonym profilu oraz centralny słupek to gwarancja nawet o 22% większej przepuszczalności promieni słonecznych do pomieszczenia!

Po czwarte… domowe sposoby

Czy wiesz, że ciepło potrafi ulatniać się przez gniazdka? Zastosuj specjalne nakładki, które nie tylko będą pełniły funkcję zabezpieczającą, ale również znacząco obniżą dostawanie się zimnego powietrza do pomieszczenia. Jeśli gotujesz lub pieczesz z użyciem piekarnika – pozwól mu wytracić temperaturę, uchylając drzwiczki. W ten sposób szybciej wychłodzisz urządzenie, a jego ciepło wpłynie na Twój komfort termiczny. Czy to nie proste?

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów