Home Baza wiedzy Co nas czeka w architekturze? Trendy!

Co nas czeka w architekturze? Trendy!


drzwi tarasowe SLIDE wnętrze

Jak każda dziedzina życia, architektura również tworzy bardziej lub mniej modne rozwiązania, które zyskują lub nie popularność wśród odbiorców tematu. Zmieniająca się rzeczywistość powoduje, że Klienci z większą uwagą przyglądają się trendom rządzącym wyglądem i estetyką budynków mieszkalnych. W domach i mieszkaniach spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego to niezwykle ważne, aby czuć się tutaj komfortowo i w pełni szczęśliwie. Jakie trendy pozostaną z nami na dłużej i będą inwestycją w naszą harmonię? Zebraliśmy je wszystkie!

Ekologicznie, czyli jak?

Ekologia to już nie chwilowy trend, ale ważna dziedzina naszej codzienności. Segregujemy odpady, nadajemy drugie życie przedmiotom, wybieramy naturalne surowce, zwracamy uwagę na składy i kompozyty rzeczy, którymi się otaczamy. Dom, czy mieszkanie to nasza najważniejsza oaza życia, dlatego warto zadbać, aby była… eko! Jakie podjąć kroki? Jeśli Twój dom / mieszkanie już istnieje, postaraj się zmodernizować zainstalowane rozwiązania. Wymiana pieca, czy stolarki okiennej na bardziej energooszczędne modele to kroki proste i sprzyjające środowisku. Wykorzystaj balkon, czy taras i zasadź jak najwięcej zieleni – rośliny to najtańszy sposób na więcej ekologii w domu. Świetnym rozwiązaniem są również… naturalne łąki. Ich mieszankę można kupić w sklepach ogrodniczych i posiać nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie, czy płaskim dachu bloku / apartamentu. Prosto, tanio i bardzo eko!

OKNOPLAST Winergetic Premium Passive


Smart dom i problem z głowy!

Nowe technologie to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim doskonała pomoc w organizacji czasu i przestrzeni. Doskonałym przykładem są rozwiązania typu smart, które pozwalają na sterowanie domem, samochodem, czy innymi przedmiotami otaczającymi nas. Technologia to również ekologia! Dlaczego? Ponieważ optymalnie dostosuje parametry mieszkania do naszych potrzeb i sytuacji. Zamknie lub otworzy drzwi i okna, kiedy o tym zapomnimy – pełne bezpieczeństwo nawet, jeśli codzienne obowiązki okażą się zajmujące. Dostosuje temperaturę wnętrza do naszych preferencji oraz warunków panujących na zewnątrz, oszczędzając energię. Zastąpi nas w codziennej rutynie, dając kilka chwil tylko dla siebie. Po prostu smart!

Prosto i minimalistycznie

Minimalizm nadal w cenie i dobrej formie. Nie chodzi tu jednak o trendy wnętrzarskie, ale tendencje budowalne podyktowane oczekiwaniami młodych konsumentów. Kiedy z jednej strony wśród rodzin na popularności zyskują domy w ogródkiem, na drugim biegunie są młodsi konsumenci, dla których posiadanie małego, ale własnego mieszkania staje się bardzo ważne. Chcą oni pozostać w mieście, wśród przyjaciół, z szybkim i łatwym dostępem do rozrywki, czy wszelkich udogodnień. Na popularności zyskują więc mikro apartamenty. Młody konsument jest jednak wymagający – małe, nie oznacza marnego gatunku. Mieszkanie musi być wykonane z dobrej jakości surowców, minimalistyczne w formie, tak aby było plastyczne i ponadczasowe.

Brama garażowa OKNOPLAST Dekedo


Otwórz się na… duże przeszklenia!

Duże, otwarte przestrzenie i ogromne okna to trend, który zostanie z nami na lata! Dlaczego? Bo jest piękny, funkcjonalny, estetyczny, ekologiczny i… moglibyśmy tak wymieniać bez końca! Trend zapoczątkowany w architekturze komercyjnej, teraz z całą mocą wkracza do budynków prywatnych. To świetne rozwiązanie: zapewnia więcej naturalnego światła w pomieszczeniach, co jest nie tylko korzystne dla zdrowia, ale również… ekologiczne. Doświetlenie wnętrza to jego naturalne docieplenie. Duże okna stają się przedłużeniem ogrodu, otwierają perspektywę i pięknie łączą dom z naturą. Zastosowanie drzwi tarasowych SLIDE to również możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni na balkonie, czy tarasie bez zbędnego zabierania miejsca w pomieszczeniach.

Szklane ściany to również trend, który rozgościł się w biurowcach – dzięki temu w aktualnych warunkach można wydzielić przestrzeń dla pracowników, nie zamykając pomieszczeń i tworząc wrażenie przestronności.

OKNOPLAST SLIDETak, jak lubię – eklektyzm

Lubimy wyrażać własne zdanie i opinie. Lubimy otaczać się przedmiotami, które nas cieszą. Lubimy obcować z ludźmi, którzy nas bawią. I lubimy mieszkać po swojemu. Dlatego tak bardzo popularny staje się eklektyzm. Styl, w którym łączymy i mieszamy różne tendencje, kolory, faktury, tworząc własną, indywidualną przestrzeń. Łamanie zasad jest tutaj bardzo pożądane – miksujemy stare przedmioty vintage z nowoczesnymi elementami. Eklektyczne wnętrza są piękną, personalną wizytówką!

Loftowo i industrialnie

Mocnym trendem w architekturze są industrialne budynki i loftowe wnętrza. To piękny, surowy styl, który zrodził się w Nowym Jorku lat 40-tych. W tym czasie podupadłe budynki pofabryczne były eksperymentalnie wynajmowane, aby nie dopuścić do ich niszczenia. Proces jednak stał się tak popularny wśród nowojorskiej bohemy, że lofty szybko okazały się silnym trendem.

Dziś architektura ma nieco inne powody, aby zasiedlać budynki pofabryczne – renowacja zabytkowych miejsc staje się odpowiedzią na współczesne problemy metropolii: pozwala na zachowanie wartości kulturowej i kodu architektonicznego danego miasta. To także doskonałe rozwiązanie wpisujące się w ekologiczne tendencje i potrzeby. Zamiast budować nowe, można pięknie i stylowo zagospodarować istniejące, historyczne budynki.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów