Home Baza wiedzy Czas na (nie)wielką zmianę! Poznaj 5 punktów domu, gdzie możesz ją przeprowadzić w szybki sposób

Czas na (nie)wielką zmianę! Poznaj 5 punktów domu, gdzie możesz ją przeprowadzić w szybki sposób


opublikowane 12 paź 2017

3 minuty

Czujecie podskórnie, że wasze mieszkania albo dom potrzebuje odmiany? Stale po głowie chodzi Wam myśl „Jak nie teraz to kiedy?”. Postaramy się przedstawić kilka miejsc w domu, których odnowienie lub wymiana wpłynie pozytywnie na to jak postrzegacie swoją przestrzeń.

Największy problem z przeprowadzeniem zmian w pomieszczeniu to podjęcie decyzji od czego zacząć. By skrócić do minimum ten proces w Waszych głowach, zrobiliśmy go za Was! Nie, nie musicie nam dziękować. Tak naprawdę to dopiero pierwszy WIELKI KROK do sukcesu. Ale zacznijmy właśnie od niego, czyli wyboru tych elementów, których odświeżenie wpłynie na całość wnętrza.

Podstawa to podłoga

Piękne drewno, kamień, czy też praktyczne płytki albo posadzka – one wszystkie z czasem tracą swój pierwszy blask. Możesz swoją podróż ku nowemu wyglądowi tej powierzchni zacząć od przetestowania nowego dywanu. Niekoniecznie musi być to od razu wzór galaktyczny, by dostarczyć efektu świeżości. Wystarczy coś prostego i stonowanego, a będącego przełamaniem do kolorystyk kanapy czy zasłon. Dla osób, które dysponują odpowiednimi środkami sugerujemy wprowadzenie, choćby we fragmencie, nowego tworzywa na podłogę. Może to być do niedawna niedoceniana glazura albo doskonale wyglądająca w przestrzeniach nowoczesnych, jak i tradycyjnych – skóra.

W górę i w dół

Schody to to miejsce, dzięki któremu oddziela się strefę codzienną, w której mogą pojawić się wszyscy, od strefy spokoju, do której dostęp mają tylko wybrani. I właśnie tutaj powinno się jasno zaznaczyć tę ich funkcję. Można do tego użyć specjalnego punktowego oświetlenia, które będzie odcinało gwarną przestrzeń parteru od wyciszonego piętra. Jeśli schody są wyposażone w balustradę, to także ona może wskazywać granice światów. Można wzdłuż niej od pewnego momentu  wprowadzić świece lub inne bibeloty, które będą wskazywać gościom gdzie ich kroki raczej nie powinny się już kierować. Podobnym pomysłem jest zastosowanie różnych faktur materiałów, z których wykonane są schody, czyli np. zimny beton vs ciepłe drewno.

nowoczesna kuchnia

Dziel na strefy

Jeśli masz odpowiednie duże pomieszczenia, którego jednak nie da się podzielić murowaną ścianą na dwa mniejsze, ale nadal przestronne to warto wprowadzić do niego strefowość za pomocą prostych trików. Do jednych z nich – poza wspomnianymi już rodzajami podłóg – należy ustawienie mebli. Do tego celu wykorzystaj niskie gabloty lub komody, które odetną jedną część od drugiej, wyznaczając ciągi komunikacyjne. Można także pomyśleć o wydzieleniu stref za pomocą barw, czyli strefa wypoczynku to kolory bardziej przytłumione, a w strefie pracy czy jadalni kolory bardziej w mniej przygaszonych odcieniach. Dodatkowo można pomyśleć o ściankach szklanych lub drzwiach przesuwnych. One także wygrodzą nam przestrzeń.

Otwórz się na nowe

To dzięki sprawdzonym i widnym oknom mieszkania uzyskują swoją właściwą wartość. Aby poprawić ich wygląd bez konieczności wymiany, która jednak w wielu przypadkach jest wymagana, warto zastanowić się nad wprowadzeniem elementów dekoracyjnych. Proponujemy rozpocząć zmiany od kinkietów – ich nowy kształt może wprowadzić ciekawy efekt odmiany w przestrzeni przyokiennej. Jeśli zależy nam na dodaniu oknu bardziej tradycyjnego charakteru, to sugeruje się naklejenie na nie eleganckich szprosów. Przy tej okazji można również zaplanować wymianę klamek okiennych na bardziej atrakcyjne wizualnie. Tak podrasowane okna na pewno wyglądać będą bardziej okazale i atrakcyjnie.

dekoracja wnętrz

Udekoruj wejście

Drzwi, te zewnętrzne, jak i łączące poszczególne części mieszkania lub domu także stanowią doskonałą bazę dla projektu „Odmień swoje wnętrze”. Drzwi wejściowe mogą stać się miejscem, gdzie z całą rodziną będziecie zostawiać sobie przypomnienia lub miłe wiadomości. Wystarczy, że zamocujecie na nich odpowiednią tablice korkową lub magnetyczną, do której przyczepicie wszystko na co macie tylko ochotę. Taką instalację można zmieniać właściwie codziennie! Dodatkowo warto pomyśleć o udekorowaniu w odpowiednim sposób drzwi każdego z pokoi. Niech one staną się wizytówką nastolatka-gamera, który za nimi rozgrywa wielogodzinne batalie z kolegami z całego świata albo małej księżniczki, która tuż za drzwiami chroni się w bajkowym pałacu. Zasugerowaliśmy Wam kilka prostych rozwiązań, które ułatwią zrobienie kolejnych kroków ku nowemu wnętrzu. Decyzję jednak o ich przeprowadzeniu, a tym bardziej kolejności pozostawiamy już tylko wam. Miłej zabawy!    

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów