Dekoracje

Jak urządzić otoczenie domu w stylu śródziemnomorskim

Najnowszym trendem wakacyjnym jest… spędzanie wakacji we własnym mieście, co wiąże się oczywiście z długim przebywaniem w domu. Można wykorzystać okazję, by odkryć – często niedoceniane – piękno swojej okolicy, a jednocześnie nacieszyć się swoim mieszkaniem. Jeśli nie chcecie zupełnie zrezygnować z magicznego klimatu najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Europie, możecie z łatwością odtworzyć je we własnym domu. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować jego najbliższe otoczenie. Inspirowaliśmy się domami wypoczynkowymi na Sardynii, Sycylii i Ibizie, aby dać Wam kilka wskazówek, jak urządzić ogrody i tarasy w stylu śródziemnomorskim.

Zapach ogrodu śródziemnomorskiego

Zapach strefy śródziemnomorskiej jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Aby odtworzyć go w domu, potrzeba dużo roślin i kwiatów, np. w doniczkach. Nie może więc zabraknąć lawendy, jaśminu, jałowca, mirtu i aloesu. Przydadzą się również aromatyczne zioła, jak rozmaryn.

Źródło: blog.oknoplast.it

 

Okna, które podkreślają otwartą przestrzeń

Domy strefy śródziemnomorskiej są projektowane z akcentem na przestrzeń zewnętrzną, która świetnie się nadaje dla relaksu, wspólnych posiłków na świeżym powietrzu czy spędzania miłego wieczoru pod gwiaździstym niebem. Zakładając okna przesuwne HST i PSK Oknoplast, możecie zniwelować granice między tym, co wewnątrz i na zewnątrz. W praktyce systemy przesuwne –
w przeciwieństwie do tradycyjnych opraw skrzydłowych – pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń wokół okna.

Źródło: blog.oknoplast.it

 

A może by tak śniadanie w ogrodzie?

Kultura spotkań, typowa dla wakacji nad morzem, zakłada stworzenie przestrzeni do spotkań na świeżym powietrzu. Weźcie pod uwagę miejsce, które macie do dyspozycji, i podzielcie je na strefę obiadową – gdzie możesz zjeść śniadanie i zorganizować kolację z przyjaciółmi – i strefę relaksu, gdzie możecie zdrzemnąć się po obiedzie. Jeżeli w Waszym ogrodzie lub na balkonie jest dużo słońca, trzeba stworzyć miejsce zacienione parasolem, namiotem lub altaną ogrodową. Aby oszczędzić sobie chodzenia, spróbujcie znaleźć przestrzeń na małą szafkę do przechowywania naczyń. Mając mało miejsca do dyspozycji, wybierzcie rozkładane stół i krzesła, które nie zajmują dużo miejsca. Charakterystycznym elementem domów śródziemnomorskich są murki używane jako sofy i wyścielone materacem i miękkimi poduszkami. Typowymi materiałami dla tego stylu są surowe drewno, wiklina i bardzo jasne tkaniny.

Źródło: blog.oknoplast.it

 

Akcesoria i wyposażenie ogrodu w stylu śródziemnomorskim

W śródziemnomorskim ogrodzie istotną rolę odgrywają dwa elementy: woda i ogień. Jeśli nie macie możliwości ustawienia basenu w ogrodzie, możecie zdecydować się na wannę
z hydromasażem lub mini fontannę. Nie zapomnijcie również o latarniach i lampionach do oświetlania stołu, które stworzą kameralny nastrój. Ogrody włoskie charakteryzują się również obecnością glinianych dużych donic. Lekkie zasłony zwisające z pergoli umożliwią popołudniową drzemkę i stworzą romantyczną nastrój wieczorem. Innym elementem, którego absolutnie nie może zabraknąć są poduszki do położenia na kanapie lub bezpośrednio na ziemi.

Źródło: blog.oknoplast.it

 

Tak niewiele trzeba, by tchnąć do własnych wnętrz nieco śródziemnomorskiego ducha. Piszecie się na takie rozwiązanie? 🙂

Poznaj nasze okna

Skomentuj

Jak urządzić otoczenie domu w stylu śródziemnomorskim

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry