Dekoracje

Jak zaaranżować okno, by dało nam więcej światła?

Aranżowanie okna nie należy do najprostszych zajęć. Postawienie kwiatów w doniczkach na parapecie i zawieszenie ładnej firanki to za mało, by mówić o wystroju. Okno to niezwykle ważny element w starannie zaaranżowanym wnętrzu. Dlatego powinien świetnie się prezentować, a jednocześnie nie przysłaniać światła naturalnego – tak bardzo pożądanego w każdym pomieszczeniu.

Jeśli szczególnie zależy Ci na tym, by do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła – pomyśl o tym już przy wyborze okien. Wybierz te o większej powierzchni szyb, np. nowy produkt Oknoplastu – okno Pixel. Nie dość, że zapewnia nawet 22% więcej światła w pomieszczeniu (!), to jeszcze charakteryzuje się oryginalnym kształtem profilu. Zero zaokrągleń i nowoczesny kształt potwierdzają zgodność okna Pixel z najnowszymi trendami. Dodatkowo zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa (potwierdzony patentami system wzmocnień stalowych) i spore oszczędności (zaawansowane parametry termoizolacyjne).

Okna tarasowe Pixel - Oknoplast

Okna Pixel – Oknoplast

Lekko i mało – klucz do sukcesu!

Jeżeli już wybrałeś okna, to czas zająć się samą aranżacją. Nie zapominaj o stylu swojego wnętrza – dekoracja okna musi być z nią spójna. By nie zasłonić chętnie wpadających do pomieszczenia promieni światła, nie decyduj się na ciężkie firany i zasłony. Lepiej zastąpić je delikatniejszymi wersjami upiętymi z boku okna lub zasłaniającymi tylko małą część. Ważne, by firanka była delikatna, przewiewna i w jasnym kolorze.

Nie przesadzaj z elementami dekoracyjnymi na parapecie – tutaj sprawdzi się jeden delikatny kwiat w stylowym flakonie lub doniczce. Jeżeli chciałbyś umieścić tam więcej elementów, to jak najbardziej, ale ważne, by były one niewielkie (tj. nie przysłaniały szyby).

Szklany Flakon na oknie

Delikatne, wiszące ozdoby – dlaczego nie?

Ciekawy efekt nadają delikatne, wiszące w oknie ozdoby. Mogą to być dekoracje wykonane przez Ciebie (uszyte, miękkie serduszko zawieszone na sznurku) lub gotowe (np. wiszące literki tworzące interesujący napis), które znajdziesz w sklepach z artykułami do domu. Ważne, by nie było ich wiele i by nie były dużych rozmiarów – mają być tylko drobnym akcentem, a nie elementem, który przysłoni pół szyby, a co za tym idzie – zablokuje dostęp światła naturalnego.

Wiszace ozdoby na oknie

Oszczędnie, z pomysłem i głową – to prosta zasada, którą warto się kierować przy aranżowaniu okna, tak by spełniło swoje podstawowe zadanie – tj. dostarczyło do naszych pomieszczeń jak najwięcej naturalnego światła.
Poznaj nasze okna

Skomentuj

Jak zaaranżować okno, by dało nam więcej światła?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry