Home Baza wiedzy Jak zaaranżować okno, by dało nam więcej światła?

Jak zaaranżować okno, by dało nam więcej światła?


opublikowane 18 maj 2016

2 minuty

Aranżowanie okna nie należy do najprostszych zajęć. Postawienie kwiatów w doniczkach na parapecie i zawieszenie ładnej firanki to za mało, by mówić o wystroju. Okno to niezwykle ważny element w starannie zaaranżowanym wnętrzu. Dlatego powinien świetnie się prezentować, a jednocześnie nie przysłaniać światła naturalnego – tak bardzo pożądanego w każdym pomieszczeniu.

Jeśli szczególnie zależy Ci na tym, by do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła – pomyśl o tym już przy wyborze okien. Wybierz te o większej powierzchni szyb, np. nowy produkt Oknoplastu – okno Pixel. Nie dość, że zapewnia nawet 22% więcej światła w pomieszczeniu (!), to jeszcze charakteryzuje się oryginalnym kształtem profilu. Zero zaokrągleń i nowoczesny kształt potwierdzają zgodność okna Pixel z najnowszymi trendami. Dodatkowo zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa (potwierdzony patentami system wzmocnień stalowych) i spore oszczędności (zaawansowane parametry termoizolacyjne).

Okna tarasowe Pixel - Oknoplast
Okna Pixel – Oknoplast

Lekko i mało – klucz do sukcesu!

Jeżeli już wybrałeś okna, to czas zająć się samą aranżacją. Nie zapominaj o stylu swojego wnętrza – dekoracja okna musi być z nią spójna. By nie zasłonić chętnie wpadających do pomieszczenia promieni światła, nie decyduj się na ciężkie firany i zasłony. Lepiej zastąpić je delikatniejszymi wersjami upiętymi z boku okna lub zasłaniającymi tylko małą część. Ważne, by firanka była delikatna, przewiewna i w jasnym kolorze. Nie przesadzaj z elementami dekoracyjnymi na parapecie – tutaj sprawdzi się jeden delikatny kwiat w stylowym flakonie lub doniczce. Jeżeli chciałbyś umieścić tam więcej elementów, to jak najbardziej, ale ważne, by były one niewielkie (tj. nie przysłaniały szyby).

Szklany Flakon na oknie

Delikatne, wiszące ozdoby – dlaczego nie?

Ciekawy efekt nadają delikatne, wiszące w oknie ozdoby. Mogą to być dekoracje wykonane przez Ciebie (uszyte, miękkie serduszko zawieszone na sznurku) lub gotowe (np. wiszące literki tworzące interesujący napis), które znajdziesz w sklepach z artykułami do domu. Ważne, by nie było ich wiele i by nie były dużych rozmiarów – mają być tylko drobnym akcentem, a nie elementem, który przysłoni pół szyby, a co za tym idzie – zablokuje dostęp światła naturalnego.

Wiszace ozdoby na oknie

Oszczędnie, z pomysłem i głową – to prosta zasada, którą warto się kierować przy aranżowaniu okna, tak by spełniło swoje podstawowe zadanie – tj. dostarczyło do naszych pomieszczeń jak najwięcej naturalnego światła.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów