Okna

Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?

Często chcąc możliwie jak najdłużej cieszyć się nowymi, pięknymi oknami podejmujemy błędną decyzję o pozostawieniu folii ochronnej na kilka tygodni, a czasem więcej. Nie jest to dobry pomysł. Folia ochronna może czasem przynieść więcej szkód niż korzyści.

Podczas montażu okien nie usuwa się folii ochronnej ze względów bezpieczeństwa – niepotrzebne nam są rysy bądź zabrudzenia. Bezsensowne jest również ich zdejmowanie podczas trwających w domu innych prac remontowych. Folia pozwala uniknąć wielu uszkodzeń, ale do czasu. Narażona na działanie pogody, np. promieni słonecznych, potrafi znacznie mocniej przylgnąć do okna – w takim przypadku jej usunięcie będzie niezwykle czasochłonne, a niestety w najbardziej drastycznych sytuacjach może okazać się wręcz niemożliwe.

Folia ochronna powinna zostać ściągnięta z okna najlepiej w ciągu czterech tygodni od dnia montażu. W przypadku zagapienia się i pozostawienia jej na dłużej należy zaopatrzyć się w specjalne środki czyszczące i niestety uzbroić w cierpliwość. Odpowiednie preparaty to szansa na to, by ostatecznie pozbyć się kleju – warto jednak przed montażem zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji okien, aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji.

Skomentuj

Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry


Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Oknoplast Sp.z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz na otrzymywanie od Oknoplast Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

FreshMail.pl