Okna

Pozostałości pianki montażowej – jak ją usunąć, by nie zniszczyć okna?

Widok resztek pianki montażowej na oknach bynajmniej nie cieszy oczu. Chcąc szybko zaradzić sytuacji, próbujemy sami usunąć pozostałości najczęściej przy pomocy nożyka. I tutaj następuje kolejna niespodzianka – rysy i ślady, które już na zawsze zostaną na oknie. Co zrobić, by uniknąć takiej sytuacji?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o zabezpieczeniu profili okiennych przed możliwością kontaktu z pianką. Lepiej zapobiegać niż leczyć – niestety nie zawsze jest to możliwe.

Jeżeli nie udało nam się uniknąć zabrudzenia, to możliwie jak najszybciej należy zastosować specjalny preparat do usuwania utwardzonej już pianki (do kupienia w sklepach budowlanych). Środek rozpuszcza piankę, dzięki czemu łatwo możemy pozbyć się jej nadmiaru z okien oraz drzwi.

Montaż okien to poważna sprawa, do której warto się przygotować. Piękne okna to inwestycja na lata, dlatego nie warto tracić czasu i nerwów na zabrudzenia, których przecież można spokojnie uniknąć.


Karnawał Rabatów

Karnawał Rabatów


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Pozostałości pianki montażowej – jak ją usunąć, by nie zniszczyć okna?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry