Home Baza wiedzy Loft w pełnej krasie – oryginalny styl wnętrza

Loft w pełnej krasie – oryginalny styl wnętrza


styl loftowy w kuchni

opublikowane 05 wrz 2016

2 minuty

We wnętrzach cenisz sobie prostotę i minimalizm, a jednocześnie chcesz wprowadzić do swojego domu/mieszkania nieco oryginalnego klimatu? Może się okazać, że loftowy styl wnętrza jest dla Ciebie stworzony. Otwarte przestrzenie z nutką surowości coraz bardziej przekonują do siebie Polaków.

A zaczęło się od…

aranżacji modnych knajpek. Nie tylko w dużych miastach na rynkach i w modnych dzielnicach zaczęły powstawać industrialne lokale gastronomiczne – z jednej strony z pozoru niewykończone, szeroko otwarte, bez zbędnych detali, a jednocześnie mające w sobie to COŚ. Kto powiedział, że z takim klimatem nie polubią się stricte mieszkalne wnętrza, które na tle skandynawskiego czy nowoczesnego stylu, proszą się o trochę „rygoru”. Tylko trochę, bo (dobrze zaaranżowany) loftowy styl nie zabija w mieszkaniu prawdziwego poczucia przytulności.

Styl loftowy w restauracji

Przestrzeń przede wszystkim

Styl loft lubi się z dużymi przestrzeniami. Dlatego planowanie urządzenia pomieszczeń w tym klimacie warto przewidywać na etapie budowy, ewentualnie wykończenia. Pozostawmy jak najmniej ścian działowych. Spokojnie – mieszkanie „nie zleje” nam się w jedną całość – wystarczy zachować strefy mieszkalne – kuchenną, jadalnianą, sypialnianą itd. Co na podłogę? Styl loft nakazuje, by najlepiej pozostawić na niej surową wylewkę – nie musimy jednak decydować się na aż tak radykalne rozwiązanie. Wybierzmy modne teraz żywice albo po prostu klasyczny drewniany parkiet. To właśnie drewno może stanowić jeden z głównych materiałów wykończeniowych. Nie zapomnijmy też o szkle, metalu czy cegle.  

styl loftowy we wnętrzach

Detale w klimacie industrial

Loftowy szyk tkwi w mniejszych lub większych szczegółach. Meble w ciemnoszarym kolorze to dobry wybór. Inne elementy, w tym dodatki, w iście „przemysłowym” stylu to także odpowiednia droga. Wystające kable? Żaden problem – wręcz przeciwnie. Możemy je nawet podkreślić (np. malując) dbając jednak przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Oryginalny, ciekawy, a może mało domowy? Co sądzicie o takim stylu?

Styl loftowy w biurze

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów