styl loftowy w kuchni
Dekoracje

Loft w pełnej krasie – oryginalny styl wnętrza

We wnętrzach cenisz sobie prostotę i minimalizm, a jednocześnie chcesz wprowadzić do swojego domu/mieszkania nieco oryginalnego klimatu? Może się okazać, że loftowy styl wnętrza jest dla Ciebie stworzony. Otwarte przestrzenie z nutką surowości coraz bardziej przekonują do siebie Polaków.

A zaczęło się od…

aranżacji modnych knajpek. Nie tylko w dużych miastach na rynkach i w modnych dzielnicach zaczęły powstawać industrialne lokale gastronomiczne – z jednej strony z pozoru niewykończone, szeroko otwarte, bez zbędnych detali, a jednocześnie mające w sobie to COŚ. Kto powiedział, że z takim klimatem nie polubią się stricte mieszkalne wnętrza, które na tle skandynawskiego czy nowoczesnego stylu, proszą się o trochę „rygoru”. Tylko trochę, bo (dobrze zaaranżowany) loftowy styl nie zabija w mieszkaniu prawdziwego poczucia przytulności.

Styl loftowy w restauracji

Przestrzeń przede wszystkim

Styl loft lubi się z dużymi przestrzeniami. Dlatego planowanie urządzenia pomieszczeń w tym klimacie warto przewidywać na etapie budowy, ewentualnie wykończenia. Pozostawmy jak najmniej ścian działowych. Spokojnie – mieszkanie „nie zleje” nam się w jedną całość – wystarczy zachować strefy mieszkalne – kuchenną, jadalnianą, sypialnianą itd. Co na podłogę? Styl loft nakazuje, by najlepiej pozostawić na niej surową wylewkę – nie musimy jednak decydować się na aż tak radykalne rozwiązanie. Wybierzmy modne teraz żywice albo po prostu klasyczny drewniany parkiet. To właśnie drewno może stanowić jeden z głównych materiałów wykończeniowych. Nie zapomnijmy też o szkle, metalu czy cegle.

 

styl loftowy we wnętrzach

 

Detale w klimacie industrial

Loftowy szyk tkwi w mniejszych lub większych szczegółach. Meble w ciemnoszarym kolorze to dobry wybór. Inne elementy, w tym dodatki, w iście „przemysłowym” stylu to także odpowiednia droga. Wystające kable? Żaden problem – wręcz przeciwnie. Możemy je nawet podkreślić (np. malując) dbając jednak przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Oryginalny, ciekawy, a może mało domowy? Co sądzicie o takim stylu?

Styl loftowy w biurze


Karnawał Rabatów

Karnawał Rabatów


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Loft w pełnej krasie – oryginalny styl wnętrza

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry