Home Baza wiedzy Styl industrialny w mieszkaniu – podstawowe zasady

Styl industrialny w mieszkaniu – podstawowe zasady


opublikowane 09 lis 2017

2 minuty

Marzą Wam się amerykańskie lofty? Dobrze czujecie się w otwartych i dużych wnętrzach? Kręcą Was surowość, gołe tynki i wystające rury? Jeżeli odpowiedzieliście 3 razy TAK, to styl industrialny jest właśnie dla Was! Przeczytajcie uważnie ten krótki artykuł, a poznacie kluczowe zasady obowiązujące dla tego stylu.

Zachowaj przestrzeń

styl industrialny

Styl industrialny kocha otwartą przestrzeń! Wszystkim ściankom działowym mówimy zdecydowane NIE. Prawo do posiadania ścian ma jedynie łazienka. Jeżeli jednak koniecznie musimy postawić ścianę to starajmy się pozostawić ją w jak najbardziej „surowym stanie”. Cegła czy beton dekoracyjny to elementy, które ten styl kocha.

Surowość w pozytywnym świetle

styl industrialny

Surowa cegła, betonowa bądź naturalna drewniana posadzka, nieosłonięte rury, dużo metalu. To elementy, które są kluczowe dla industrialnego stylu. Styl ten wywodzi się z amerykańskich fabryk, które zostały przeobrażane na mieszkania, stąd to zamiłowanie do surowości i fabrycznego wyglądu. W industrialnym mieszkaniu nie może zabraknąć metalowych mebli, np. w postaci stolików czy półek.

Okna Winergetic – Oknoplast

Mnogość źródeł światła

miała cegła na ścianie

Metalowe lampy (zwykle wykonanymi z aluminium) to must have każdego industrialnego wnętrza. Im więcej lamp tym lepiej. Świetnie prezentują się zarówno te wiszące jak i stojące. Poza lampami kluczową rolę odgrywają również okna. Koniecznie duże i nieosłonięte. Dobrze prezentują się okna z dzielonymi szybami oraz ciemnymi, wręcz czarnymi ramami. Pamiętajmy, aby nie wieszać w nich firan ani zasłon. Co najwyżej możemy pokusić się o rolety. Industrialne wnętrza kochają przeszklenia. Szyby świetnie sprawdzają się również wewnątrz mieszkania.

Szarość, szarość, szarość

styl industrialny - loftowy

Nie zapominajmy, że styl industrialny to głównie szarości. Te świetnie komponują się z ceglanymi ścianami oraz metalowymi dodatkami. W szarościach świetnie odnajdują się betony, które można wykorzystać zarówno na ścianach jak i podłodze. Szare wnętrza niekoniecznie muszą być nudne. Dzięki białym bądź musztardowym dodatkom wnętrze może wyglądać bardzo ciekawie!

Industrialny styl

styl industrialny

A co jeżeli mieszkanie nie przypomina loftu? Wystarczy kilka elementów, by wnętrze stało się trochę industrialne. Metalowa bądź wykonana z aluminium lampa na pewno wprowadzi ciekawy look. Zamiast lampy można powiesić same żarówki, to również zabieg pasujący do tego stylu. A może metalowy stolik kawowy? Ten również będzie idealnym nawiązaniem do industrialnego wnętrza. Sklepy z dekoracjami do domów oferują dzisiaj bardzo szeroki asortyment z tego zakresu. A Wam jak podobają się industrialne wnętrza? Ciekawe, czy jednak zbyt odważne rozwiązanie?  

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów