Wnętrza

Nowoczesne wnętrze – wnętrzem w Twoim stylu?

Czym charakteryzuje się wnętrze nowoczesne i czy jest to przestrzeń, w której możesz poczuć się dobrze? Przeczytaj poniższy artykuł, który pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie czy styl nowoczesny to właśnie Twój styl!

Zgodnie z zapowiedziami dominującym trendem w sferze wykończenia wnętrz domowych w 2016 r. był zwrot w stronę elementów tradycyjnych, ciepłych, naturalnych, z dużą ilością drewna. Nie zmienia to jednak faktu, że pojawia się coraz więcej ciekawych pomysłów na wykończenie domu w stylu nowoczesnym. Jesteśmy świadkami coraz to nowych elementów, które określają ramy tego wyjątkowego stylu.

Minimalizm w cenie

Do niedawna  styl też kojarzony był raczej z przestrzenią użyteczności publicznej czy biurową. Przyczyną jest fakt, że cechą podstawową stylu jest minimalizm. Wnętrza nowoczesne dzisiaj to wnętrza ogołocone ze wszystkiego, co nie jest konieczne. Zarówno w kontekście układu przestrzeni, rodzaju mebli, ich wykończenia i ilości jak i wszystkich dodatków.

nowoczesne wnętrza

Minimalizm przestrzeni to także inspiracja „biurowa”. Pozwala się skupić i wyciszyć. Jest swoistym przeniesieniem formuły open space do przestrzeni mieszkalnej. Stąd modne są proste układy domów, kwadratowe, prostokątne, bez wielu wypustek, zaokrąglonych schodów. Przestrzenie otwarte, jak najmniej ścian i drzwi. Salon z jadalnią i kuchnią nie ma wyraźnych granic. Nie jest to przesada biorąc pod uwagę fakt, że minimalizm przestrzeni dominuje także w wykończeniu ścian. Jeden kolor, ewentualnie lekkie różnice w odcieniach, raczej gładkie malowane ściany, podłogi wykończone w coraz bardziej popularnej żywicy epoksydowej nadają tej prostocie niezwykły urok elegancji.

Prosty, a niezwykły efekt

Meble proste, bez zbędnych wzorów, klamek, wykończeń, z uniwersalnych materiałów, z elementami stali (krzesła, fotele, stoły, sofy). Popularnym rozwiązaniem staje się ukrywanie kuchni w gładkich laminowanych szafkach, bez klamek, otwieranych przez docisk. Pozornie taka kuchnia wygląda jak biała połyskliwa ściana. Otwierając poszczególne drwi znajdziemy szafki, piekarnik, zlew, czy zmywarkę. Efekt niezwykły.

Zarówno jakość jak i ilość ma znaczenie w przypadku wnętrz nowoczesnych. Zasada tutaj jest prosta. Im mniej tym lepiej. W domach nowoczesnych nie znajdziemy wielu drobiazgów zapełniających ściany i półki. Ponieważ mebli jest mało, to i dodatków jest mało. Ma to być przestrzeń przede wszystkim praktyczna.

nowoczesny salon

Spokój i poczucie trwałości

To co najważniejsze w takiej filozofii wykończenia to dążenie ku przestrzeni, w której w minimalizmie i prostocie rodzą się spokój i poczucie trwałości. To wołanie o miejsce w świecie zapchanym po brzegi poprzez informację, reklamę czy natłok obowiązków.

Jeśli masz stresującą pracę i żyjesz na wysokich obrotach, bardzo prawdopodobne, że przestrzeń wykończona w stylu nowoczesnym będzie dla Ciebie szansą na odetchnięcie.

nowoczesna-lazienka

Oczywiście świetnym dodatkiem do stylu są okna PIXEL wykonane właśnie po to, aby świetnie komponować się we wnętrzach prostych i użytkowych (do 22% więcej światła). Aby poznać ofertę okien Pixel zapraszamy na stronę  lub do kontaktu z naszymi handlowcami. Odpowiednio dobrana oferta sprawi ze okna Oknoplast będą znaczącą wartością dodaną do Twojego nowoczesnego stylu.


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Nowoczesne wnętrze – wnętrzem w Twoim stylu?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry