Home Baza wiedzy Styl Modern Classic – ponadczasowy trend wnętrzarski

Styl Modern Classic – ponadczasowy trend wnętrzarski


opublikowane 07 kwi 2023

3 minuty

Urządzenie mieszkania albo domu według reguł jednego stylu wymaga pewnego wysiłku również finansowego, konsekwencji, czasami porady architekta i dekoratora wnętrz. Co dostajemy w zamian? Niewiele, albo bardzo dużo, to zależy od celu, jaki wyznaczymy na początku.

Po co mi styl?

Styl możemy uznać za zbiór zasad, które ułatwiają zbudowanie harmonijnego, logicznego wystroju wnętrza. Postępowanie według nich ułatwia urządzanie dobrych, to znaczy funkcjonalnych, wygodnych i ładnych wnętrz. Styl wyznacza kierunek, natomiast potrzeby mieszkańców określają drogę, którą podąży projektant i wykonawca.

Złożone kompozycje

Dobrym przykładem jest styl Modern Classic, który łączy XIX-wieczne wzornictwo z nowoczesnym designem. Nawiązuje do tradycji i historii, do wnętrz pałaców, dworków szlacheckich i ziemiańskich, których na polskich ziemiach, zwłaszcza na dawnych Kresach, było bardzo dużo. Dla wielu osób ich klimat jest związany z tożsamością, historią rodziny, systemem tradycyjnych wartości. Doza nowoczesności sprawia, że wnętrza są wygodne i funkcjonalne. Można je uznać za kontynuację wielopokoleniowych tradycji osadzoną we współczesnych realiach.      

Wnętrza zawsze postrzega się w szerszym kontekście, jako fragment całości, którą jest budynek i jego otoczenie. Urządzenie pomieszczeń budynku, którego koncepcja nawiązuje do architektury ziemiańskiej w innym stylu, na przykład minimalistycznym, może być interesującym pomysłem, jednak zbyt duży kontrast wywołuje uczucie zagubienia, dezorientacji. Podobne wrażenie mogą wywoływać wnętrza urządzone w stylu klasycznym ale wyposażone w nowoczesne meble i dodatki. Logiczne połączenie mebli gdańskich z wygodnymi i funkcjonalnymi współczesnymi meblami wymaga sporego wysiłku i nie gwarantuje sukcesu. Efekt bywa sztuczny, niespójny, wprowadza w zakłopotanie.

Rozwiązanie

Styl Modern Classic łączy w sobie urok tradycyjnych, bogato zdobionych wnętrz i wygodę nowoczesnych rozwiązań.

Modern Classic to przestronne, jasno oświetlone światłem naturalnym pomieszczenia. Meble, lustra i obrazy z elementami wykończonymi w kolorze srebrnym lub złotym. Ściany i sufity malowane jasnymi farbami, ozdobione sztukaterią. Styl czerpie z klasycznych wnętrz, ale używa również prostych oraz bardziej nowoczesnych środków wyrazu.      

Meble są funkcjonalne, obicia stonowane, gładkie, w jasnych barwach. Są wykonywane ze wszystkich dostępnych współcześnie materiałów gwarantujących wysoką jakość: drewna, szkła, metalu surowego, lakierowanego lub galwanizowanego.

kanapa - wnętrza 2018
3d rendering of a red leather sofa in classic white style interior

Urządzanie wnętrza Modern Classic to w dużym stopniu sztuka malowania światłem. Okna odgrywają bardzo ważną rolę. Powinny mieć odpowiednią powierzchnię, zapewniać wystarczające oświetlenie w dzień i niepowtarzalny widok w nocy. Nieodzowne są ramy komponujące się z resztą wnętrza. OKNOPLAST z myślą o tego rodzaju wnętrzach produkuje okna Prismatic łączące wytrzymałość, funkcjonalność i żywotność z tradycyjnym wyglądem i barwą nawiązującą do tradycyjnych, drewnianych okien o dużej powierzchni.

Ten model okien może być wykonany w różnych rozmiarach i kształtach. Okna Prismatic są energooszczędne, odporne na włamanie i bezpieczne w obsłudze. Są zabezpieczone przed przypadkowym zamknięciem, które w przypadku dużych i stosunkowo ciężkich okien mogłoby być niebezpieczne dla domowników.

W domu z tarasem

W pomieszczeniach sąsiadujących z tarasem doskonałym rozwiązaniem są przeszklone drzwi przesuwne Slide, wykonane w jasnych odcieniach: bieli, Sheffield Oak, silbergrau. Duża powierzchnia zapewnia doskonałe oświetlenie w dzień i niezapomniany widok w nocy.

W połączeniu z dodatkami: firankami, zasłonami, kotarami można uzyskać niemal dowolny efekt, od pełnego światła, po półmrok.

Dopełnieniem wyposażenia pomieszczeń w stylu Modern Classic jest oświetlenie nocne. Tutaj również można wybierać spośród wielu rozwiązań, nie wyłączając nowoczesnych i energooszczędnych lamp LED. Zastosowanie punktowych źródeł światła o regulowanej barwie i zmiennej intensywności świecenia umożliwia wykorzystanie jasnych, gładkich ścian w roli ekranów rozpraszających światło i budujących niepowtarzalny klimat do wypoczynku, rodzinnych spotkań lub pracy.

Styl Modern Classic, podobnie jak inne powstałe z połączenia estetyki kilku epok, daje swobodę balansowania pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Nie porzucając konwencji można podkreślić estetykę, do której jest nam bliżej, z którą czujemy się lepiej. Jest to bezsprzecznie jedna z istotnych zalet Modern Classic.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów