Okna

5 życiowych momentów, które zmotywują Cię do zmiany okna

Właściciele domów lub mieszkań nierzadko przekładają termin wymiany okien, czekając na coraz ciekawsze rozwiązania techniczne albo promocje oferowane przez dostawców. Jednak są momenty w życiu, gdy okna trzeba po prostu wymienić.

Nawet gdy boimy się inwestować w własne M, to czasami dotykają nas takie sytuacje, które same z siebie dają czytelny znak: Czas na zmianę! Oto one:

  1. Seria włamań

Okazja czyni złodzieja – to stare porzekadło jest nadal aktualne. Pytanie dlaczego wielu o nim nie pamięta, gdy w okolicy grasuje szajka włamywaczy? Okna niegwarantujące bezpieczeństwa nie będą stanowiły dla nich bariery. Wręcz przeciwnie, są zachętą do pozbawienia majątku, na który ciężko pracowaliśmy. Zmiana okien staje się wyraźną sugestią, że w domu mieszka świadomy zagrożeń właściciel.

  1. Rozbudowa sieci komunikacyjnej

Natężenie ruchu stale rośnie. To efekt tego, że stajemy się coraz wygodniejsi. Przybywa także autobusów i tramwajów. Niestety każdy nowy pojazd to generator hałasu. Jeśli więc w otoczeniu powstaje nowa inwestycja drogowa lub szynowa, warto już teraz pomyśleć o oknach, które wytłumią uliczny gwar.

  1. Temperatura za oknem

Zmieniający się klimat powoduje, że właścicielom  domów ciężko przewidzieć kiedy i jak silne będą mrozy, a czym zaskoczy lato. Przez to też wielu z nas odczuwa dyskomfort związany z planowaniem finansów. Można go jednak ograniczyć, wprowadzając okna o niskim współczynniku przenikania, które zmniejszą utratę ciepła podczas mrozów, a podczas upałów nie dopuszczą do przegrzania wnętrza.

  1. Zbita szyba

Dzieci i ich świat rządzi się prawami, których dorosłym trudno jest zrozumieć. Nierzadko pod wpływem impulsu albo przypadku piłka czy kamień trafia w okno. Gdy ma już ono swoje lata, może takiego zdarzenia nie przetrwać. Warto wykorzystać wtedy sytuację do wymiany. Dzięki czemu ograniczymy efekty niefortunnych zabaw najmłodszych w przyszłości.

  1. Remont mieszkania

Któż z nas nie chciałby utrzymać efektu dopiero co wyremontowanego mieszkania na długo. Nowe meble czy dywany również powinny cieszyć oczy przez wiele dni. Niestety na przeszkodzie może stanąć promieniowanie UV. Efektem ubocznym jego działania jest właśnie blaknięcie ścian i podłóg oraz tracące na wyrazistości kolory wyposażenia wnętrz. By ograniczyć jego siłę, warto zastanowić się nad wymianą stolarki okiennej, o obniżonej przepuszczalności i niskim Solar Factor.

Jak widać źródeł motywacji do zmiany może być wiele. Nie warto jednak na nie czekać, szczególnie, że efekty, które uzyskamy po wprowadzeniu nowych okien są na wyciągnięcie ręki każdego dnia.


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry