Home Baza wiedzy 5 życiowych momentów, które zmotywują Cię do zmiany okna

5 życiowych momentów, które zmotywują Cię do zmiany okna


opublikowane 30 sie 2016

2 minuty

Właściciele domów lub mieszkań nierzadko przekładają termin wymiany okien, czekając na coraz ciekawsze rozwiązania techniczne albo promocje oferowane przez dostawców. Jednak są momenty w życiu, gdy okna trzeba po prostu wymienić.

Nawet gdy boimy się inwestować w własne M, to czasami dotykają nas takie sytuacje, które same z siebie dają czytelny znak: Czas na zmianę! Oto one:

Seria włamań

Okazja czyni złodzieja – to stare porzekadło jest nadal aktualne. Pytanie dlaczego wielu o nim nie pamięta, gdy w okolicy grasuje szajka włamywaczy? Okna niegwarantujące bezpieczeństwa nie będą stanowiły dla nich bariery. Wręcz przeciwnie, są zachętą do pozbawienia majątku, na który ciężko pracowaliśmy. Zmiana okien staje się wyraźną sugestią, że w domu mieszka świadomy zagrożeń właściciel.

Rozbudowa sieci komunikacyjnej

Natężenie ruchu stale rośnie. To efekt tego, że stajemy się coraz wygodniejsi. Przybywa także autobusów i tramwajów. Niestety każdy nowy pojazd to generator hałasu. Jeśli więc w otoczeniu powstaje nowa inwestycja drogowa lub szynowa, warto już teraz pomyśleć o oknach, które wytłumią uliczny gwar.

Temperatura za oknem

Zmieniający się klimat powoduje, że właścicielom  domów ciężko przewidzieć kiedy i jak silne będą mrozy, a czym zaskoczy lato. Przez to też wielu z nas odczuwa dyskomfort związany z planowaniem finansów. Można go jednak ograniczyć, wprowadzając okna o niskim współczynniku przenikania, które zmniejszą utratę ciepła podczas mrozów, a podczas upałów nie dopuszczą do przegrzania wnętrza.

Zbita szyba

Dzieci i ich świat rządzi się prawami, których dorosłym trudno jest zrozumieć. Nierzadko pod wpływem impulsu albo przypadku piłka czy kamień trafia w okno. Gdy ma już ono swoje lata, może takiego zdarzenia nie przetrwać. Warto wykorzystać wtedy sytuację do wymiany. Dzięki czemu ograniczymy efekty niefortunnych zabaw najmłodszych w przyszłości. Któż z nas nie chciałby utrzymać efektu dopiero co wyremontowanego mieszkania na długo.

Remont mieszkania

Nowe meble czy dywany również powinny cieszyć oczy przez wiele dni. Niestety na przeszkodzie może stanąć promieniowanie UV. Efektem ubocznym jego działania jest właśnie blaknięcie ścian i podłóg oraz tracące na wyrazistości kolory wyposażenia wnętrz. By ograniczyć jego siłę, warto zastanowić się nad wymianą stolarki okiennej, o obniżonej przepuszczalności i niskim Solar Factor. Jak widać źródeł motywacji do zmiany może być wiele. Nie warto jednak na nie czekać, szczególnie, że efekty, które uzyskamy po wprowadzeniu nowych okien są na wyciągnięcie ręki każdego dnia.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów