Home Baza wiedzy Okienna rewia mody. To się nosi tej wiosny!

Okienna rewia mody. To się nosi tej wiosny!


wiosenne trendy w aranżacji wnętrz

opublikowane 24 mar 2017

2 minuty

Wreszcie nadeszła wiosna! Najwyższy czas by wpuścić do naszych wnętrz trochę świeżości. Tutaj samo umycie okien nie wystarczy, trzeba jeszcze pomyśleć nad ich aranżacją.  Jakie są trendy i co nosi się tej wiosny? Oto kilka naszym zdaniem najciekawszych propozycji.

Lekko i zwiewnie

Eleganckie w swej prostocie, pasują nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Mowa o gładkich firankach wykonanych z półprzezroczystego woalu. Świetnie się prezentują, wpuszczają do wnętrza sporo światła, do tego nie trzeba ich zbytnio prasować. Możemy wybrać krótkie lub do samej ziemi (w przypadku okien balkonowych).  W razie potrzeby można je związać wykonaną z podobnego materiału wstążką lub jakąś ładną klamrą. Takie upięcia dodadzą uroku całemu wnętrzu.

trendy w aranżacji wnętrz 2017

Zamiast firan Surowa klasyka

Ciekawą alternatywą dla firan są lniane zasłony. Będą na pewno dobrze wyglądały w salonie lub sypialni. Dobrze prezentują się w oknach balkonowych. Również wpuszczają sporo światła, są stosunkowo delikatne, a dzięki swej prostocie nie obciążają wnętrza.

zasłony trendy 2017

Kolorowe fantazje

Dla odważnych tej wiosny polecamy zasłony z  motywem kwiatowym. Duże przeskalowane kwiaty to zdecydowany trend. Nie tylko ożywią nasze wnętrze, ale z pewnością dostarczą nam dużo pozytywnej energii.

aranżacja wnętrz 2017

Od ciemności do jasności

Jeżeli decydujemy się na kilka zasłon np. w salonie, dobrze jest zestawić je ze sobą od ciemniejszych do jaśniejszych. Te ciemniejsze z zewnętrznej strony, a jasne od  wewnętrznej.  Prosty zabieg a jaki efektowny! A może same rolety? Rolety rzymskie to tej wiosny prawdziwy hit. Nie tylko piękne ale i praktyczne. Dzięki specjalnemu mechanizmowi podczas podnoszenia tworzą szykowną fałdę. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy  je do wnętrza. Świetnie sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, pasują i do kuchni i do salonu.

Przy dekoracjach okiennych musimy jednak pamiętać, aby nie kierować się tylko i wyłącznie modą. Modne kwieciste zasłony nie będą dobrze wyglądały w małym kuchennym oknie. To co zawiśnie w naszych okach musi współgrać z całym wnętrzem. Pamiętajmy również o funkcjonalności. Delikatne, zwiewne i romantyczne firanki nie nadają się do bardzo nasłonecznionych miejsc – chyba, że mamy zamontowane tam również rolety. Najważniejszą jednak kwestią przy wyborze dekoracji okiennych jest fakt, aby dekoracje były w naszym guście.  Grunt to dobrze czuć się w swoim domu.  

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów