wiosenne trendy w aranżacji wnętrz
Wnętrza

Okienna rewia mody. To się nosi tej wiosny!

Wreszcie nadeszła wiosna! Najwyższy czas by wpuścić do naszych wnętrz trochę świeżości. Tutaj samo umycie okien nie wystarczy, trzeba jeszcze pomyśleć nad ich aranżacją.  Jakie są trendy i co nosi się tej wiosny? Oto kilka naszym zdaniem najciekawszych propozycji.

Lekko i zwiewnie

Eleganckie w swej prostocie, pasują nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Mowa o gładkich firankach wykonanych z półprzezroczystego woalu. Świetnie się prezentują, wpuszczają do wnętrza sporo światła, do tego nie trzeba ich zbytnio prasować. Możemy wybrać krótkie lub do samej ziemi (w przypadku okien balkonowych).  W razie potrzeby można je związać wykonaną z podobnego materiału wstążką lub jakąś ładną klamrą. Takie upięcia dodadzą uroku całemu wnętrzu.

trendy w aranżacji wnętrz 2017

Zamiast firan

Surowa klasyka

Ciekawą alternatywą dla firan są lniane zasłony. Będą na pewno dobrze wyglądały w salonie lub sypialni. Dobrze prezentują się w oknach balkonowych. Również wpuszczają sporo światła, są stosunkowo delikatne, a dzięki swej prostocie nie obciążają wnętrza.

zasłony trendy 2017

Kolorowe fantazje

Dla odważnych tej wiosny polecamy zasłony z  motywem kwiatowym. Duże przeskalowane kwiaty to zdecydowany trend. Nie tylko ożywią nasze wnętrze, ale z pewnością dostarczą nam dużo pozytywnej energii.

aranżacja wnętrz 2017

Od ciemności do jasności

Jeżeli decydujemy się na kilka zasłon np. w salonie, dobrze jest zestawić je ze sobą od ciemniejszych do jaśniejszych. Te ciemniejsze z zewnętrznej strony, a jasne od  wewnętrznej.  Prosty zabieg a jaki efektowny!

A może same rolety?

Rolety rzymskie to tej wiosny prawdziwy hit. Nie tylko piękne ale i praktyczne. Dzięki specjalnemu mechanizmowi podczas podnoszenia tworzą szykowną fałdę. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy  je do wnętrza. Świetnie sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, pasują i do kuchni i do salonu.

Przy dekoracjach okiennych musimy jednak pamiętać, aby nie kierować się tylko i wyłącznie modą. Modne kwieciste zasłony nie będą dobrze wyglądały w małym kuchennym oknie. To co zawiśnie w naszych okach musi współgrać z całym wnętrzem. Pamiętajmy również o funkcjonalności. Delikatne, zwiewne i romantyczne firanki nie nadają się do bardzo nasłonecznionych miejsc – chyba, że mamy zamontowane tam również rolety. Najważniejszą jednak kwestią przy wyborze dekoracji okiennych jest fakt, aby dekoracje były w naszym guście.  Grunt to dobrze czuć się w swoim domu.

 


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Okienna rewia mody. To się nosi tej wiosny!

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry