Home Baza wiedzy Okna jasny dąb – jaki kolor elewacji i dachu wybrać?

Okna jasny dąb – jaki kolor elewacji i dachu wybrać?


Nowoczesny dom okna jasny dąb oknoplast

Współcześnie inwestorzy sięgają chętniej po jaśniejszy i łagodniejszy odcień okien drewnopodobnych, w odcieniach jasnego dębu, np. Woodec turner oak malt, a więc jasny dąb. Okna PVC z okleiną jasny dąb dostępne są w wielu wersjach, dzięki czemu pasują do niemal każdego stylu architektonicznego. Jaki kolor elewacji czy dachu dopasować do domu z oknami jasny dąb?

SPIS TREŚCI:

 1. Jasny dąb – jaki to kolor?
 2. Jakie są popularne odcienie okien jasny dąb?
 3. Czy okna jasny dąb są modne?
 4. Jaki kolor elewacji do okien jasny dąb?
 5. Jaki dach przy oknach jasny dąb?


Jasny dąb – jaki to kolor?

Okleina jasny dąb jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych wyborów osób zamawiających okna PVC. Kolor jasny dąb cieszy się też powodzeniem przy wyborze mebli, materiałów wykończeniowych takich jak panele czy płytki, a także stolarki drzwiowej – w tym okleinowanej PVC, aluminiowej czy z naturalnego drewna. Czym wyróżnia się ten kolor?

Jasny dąb – w odróżnieniu od dębu naturalnego czy złotego – ma delikatniejszy, jaśniejszy i bardziej nowoczesny oraz neutralny odcień. Efekt ten uzyskuje się przez dodanie pigmentu białego lub szarego, a więc rozbieleni czy przyszarzenie. Zarówno w przypadku naturalnego drewna, jak i okleiny dąb jasny, stosowanej m.in. w oknach PVC, widoczny jest rysunek słojów. Kolor jasny dąb dostępny jest obecnie w różnych odcieniach.

Jakie są popularne odcienie okien jasny dąb?

Planujesz remont mieszkania, a może szukasz okien jasny dąb do nowo budowanego domu? Zaskoczy Cię z pewnością mnogość kolorów okien, które można sklasyfikować jako jasny dąb. W OKNOPLAST do wyboru masz m.in. modną  okleinę dąb sheffield jasny (sheffield oak). Oferuje ona wyraźny rysunek usłojenia drewna dębowego, a także jasny, mocno rozbielony kolor.

HST MOTION S w kolorze Sheffield oak
Drzwi tarasowe OKNOPLAST HST MOTION S w kolorze Sheffield oakWolisz bardziej wyraziste barwy? Postaw na okna PVC w okleinie jasny dąb w wersji woodec turner oak malt. Chociaż również jest rozbielona, biel nie jest kolorem dominującym i pojawiają się cieplejsze refleksy. Jasny dąb, m.in. w ofertach producentów mebli czy paneli podłogowych, dostępny jest także w odcieniach takich jak: dąb lefkas jasny, dąb sorano jasny, dąb san remo jasny, jasny dąb bielony, dąb palermo jasny, dąb nizinny beżowy jasny, dąb górski jasny czy jasny dąb sonoma.

Okno prismatic w kolorze Woodeck turner oak malt
Okno Prismatic w kolorze Woodeck turner oak malt


Porównanie okien w kolorze sheffield oak i Woodec Turner Oak Malt
Porównanie okien w kolorze Woodec Turner Oak Malt i Sheffield Oak


Czy okna jasny dąb są modne?

Chcesz wybudować dom z oknami jasny dąb lub wymienić okna na nowe z okleiną jasny dąb i zastanawiasz się, czy to dobry wybór? Współcześnie jest to jedna z najpopularniejszych i najmodniejszych drewnopodobnych oklein okien PVC. Z pewnością nie wyjdzie z mody przez kolejne lata, a co najmniej dekadę. O ile w przypadku mebli największym zainteresowaniem cieszy się okleina dąb sonoma jasny, o tyle w przypadku stolarki dominują okna dąb sheffield czy woodec. Chętnie po okna jasny dąb sięgają nie tylko inwestorzy indywidualni, ale też architekci. Dlaczego? Okna jasny dąb dają niemal nieskończone możliwości aranżacyjne – zarówno we wnętrzach, jak i przy dobieraniu kolorów elewacji, rynien czy pokryć dachu. Okna w kolorze jasny dąb będą zawsze miały bardziej nowoczesny charakter niż te w okleinie złoty dąb, która pasuje głównie do stylu tradycyjnego.

Salon z oknem Prismatic w kolorze Woodec Turner Oak Malt
Salon z oknem Prismatic w kolorze Woodec Turner Oak MaltJaki kolor elewacji do okien jasny dąb?

W przypadku osób, które kupują dom z gotową elewacją podstawowe pytanie to, jaki kolor mebli do okien jasny dąb będzie dobrym wyborem czy też jak dobrać kolor ścian do okna jasny dąb. Inne problemy stają jednak przed inwestorami samodzielnie budującymi dom. W ich przypadku najczęstszym pytaniem jest, jaki kolor elewacji do okien jasny dąb będzie wyglądać najlepiej przez długie lata. Mamy dobrą wiadomość – kolor okien jasny dąb jest niezwykle uniwersalny i można go łączyć niemal z każdą barwą. Najlepiej prezentuje się jednak z takimi barwami jak m.in. biel, szarość (od jasnej, niemal białej, aż po antracytową) czy czerń. Takie połączenie kolorystyczne z jasnym dębem sprawdzi się nie tylko w budynkach o minimalistycznej czy prostej formie, m.in. nowoczesnych stodołach i nawiązujących do modernizmu willach z płaskim dachem. Będzie odpowiednie też do bardziej tradycyjnych czy klasycznych stylów architektonicznych.

Nowoczesny dom z oknami OKNOPLAST w kolorze Woodec Turner Oak Malt
Nowoczesny dom z oknami OKNOPLAST w kolorze Woodec Turner Oak MaltJaki dach przy oknach jasny dąb?

Dylematem inwestorów stawiających nowy dom lub remontujących nieruchomość z rynku wtórnego jest też dobór barwy dachu pasującej do stolarki okiennej i drzwiowej. Jaki dach przy oknach jasny dąb da najlepszy efekt estetyczny? Drzwi zewnętrzne i tarasowe, bramy garażowe oraz okna PVC jasny dąb przez architektów najczęściej łączone są z pokryciami dachowymi w ciemnych odcieniach szarości, w tym antracytowym i stalowym. Czy dobrym wyborem może okazać się brązowy dach do okien jasny dąb? Wszystko zależy od wybranego odcienia. Jeśli brąz będzie stosunkowo ciemny i chłodny, jest spora szansa na powodzenie, a więc uzyskanie efektownego wyglądu domu.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów