Home Baza wiedzy Poznaj Okno PAVA

Poznaj Okno PAVA


opublikowane 11 kwi 2023

4 minuty

W temacie okien PVC powiedziano już wszystko? Zdecydowanie nie! Przedstawiamy naszą nowość – model PAVA. To przykład fuzji nowatorskich rozwiązań technologicznych, nowoczesnego designu i energooszczędności na niespotykanym dotąd poziomie. Sprawdź, jak ciepłe, trwałe i zaskakująco estetyczne mogą być okna tworzone z pasją przez specjalistów. Oto PAVA!


Energetyczny i nowoczesny design

W OKNOPLAST stawiamy na rozwiązania z charakterem. Taki też jest system PAVA – przemyślany w najmniejszych detalach. Okna te są nie tylko ponadstandardowo ciepłe. Zaskakujące jest także ich wzornictwo – efekt połączenia pasji do dobrego wzornictwa i nowoczesnych technologii. Wzrok przyciąga ich geometryczna, autorska linia profilu. Ma ona w sobie ducha tak obecnie modnego modernizmu i idealnie pasuje do minimalistycznej, współczesnej architektury. Wbrew pozorom nie jest rozwiązanie wyłącznie do nowego budownictwa. Starszym nieruchomościom PAVA doda lekkości i nowoczesności dzięki swojemu energetycznemu designowi.

Estetyka, która zachwyca

Lubisz rozwiązania „skrojone na miarę”? W systemie PAVA masz wpływ na ostateczny wygląd okna. Możesz wybrać ich kolor spośród 30 oklein – w tym klasycznych, drewnopodobnych, matowych i metalicznych. Profile skrzydła okiennego uzupełnione są o listwę przyszybową. Ty decydujesz, którą zastosujemy – KONCEPT czy PIXEL. Pierwsza – bardziej klasyczna – jest nachylona, a druga – minimalistyczna – przylega do szyby pod kątem 90 stopni. Jeśli lubisz estetyczne rozwiązania, zdecyduj się na montowane opcjonalnie niewidoczne zawiasy Winkhaus Prolight Select. Od Ciebie zależy także, jaki kolor uszczelek wybrać spośród trzech oferowanych i jaką klamką zwieńczyć dzieło – naszą autorską dESIGN+ czy PIXEL.

Wielkoformatowe piękno i jasność

PAVA to przykład na to, że geometryczna i energetyczna linia profilu może być nie tylko designerska. W naszej nowości kryje ona w sobie ewolucyjne rozwiązania technologiczne. Dzięki zastosowaniu technologii suchego wklejania skrzydła (STV) profile okna zyskują o wiele większą niż w standardowych oknach statykę i sztywność. Co oznacza to dla Ciebie? Okna z systemu PAVA z powodzeniem mogą być produkowane w większych, wielkoformatowych rozmiarach. Stolarka z zastosowaną technologią STV, a także oryginalnym układem komór w profilu jest stabilniejsza i trwalsza. To nie wszystko! Dzięki obniżeniu przylgi szybowej profilu skrzydła do wnętrz wpada do 10% więcej naturalnego światła. Wspaniale, prawda?


Energooszczędność i szczelność

XXI wiek potrzebuje nowych rozwiązań również w dziedzinie stolarki okiennej. Taki jest system PAVA – nowatorski i czerpiący pełnymi garściami z najnowszych osiągnięć technologii. Znajdziesz w nim 7-komorowy profil ramy i 6-komorowy profil skrzydła klasy A o głębokości zabudowy 82 mm (rama), 86 mm (skrzydło). W ramie okna zastosowaliśmy środkową uszczelkę, a także listwę podparapetową z uszczelką, które pozwala na uzyskanie zdecydowanie wyższych parametrów izolacji cieplnej i akustycznej niż w standardowych oknach. Dowody? Współczynnik przenikania ciepła Uw w oknach PAVA to 0,76 W/(m²K)1, a współczynnik izolacyjności akustycznej właściwej Rw to 36 (-2,-6) dB². PAVA to synonim cichego i ciepłego domu. Chcesz większej ochrony przed zimnem i hałasem? Do wyboru masz pakiety szybowe w rozmaitych grubościach od 35 do 59 mm.

Trwałość ponad standard

Uważasz, że okna mają być nie tylko estetycznie dopasowane do stylu budynku i wnętrz, ciepłe i ciche, ale też trwałe? Doskonale to rozumiemy, dlatego PAVA to przykład okien nowej generacji o ponadprzeciętnej i niezawodnej trwałości. W konstrukcji okna zastosowaliśmy technologię suchego wklejania skrzydła (STV) zwiększającą sztywność stolarki. Ciekawe jest także autorskie rozwiązanie OKNOPLAST, a więc zewnętrzna uszczelka szybowa. Stanowi ona pancerz ochronny dla taśmy STV, zabezpieczając ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Komfort użytkowania

Pragniesz komfortu w codzienności? Postaw na system PAVA. Dzięki technologii suchego wklejania skrzydła i zastosowanym okuciom okna obsługuje się bez wysiłku i obawy. Otwierają się one i zamykają niezwykle płynnie i z lekkością. Są bez porównania przyjaźniejsze dla użytkownika niż modele okien z szybą wbijaną, a więc standardowo oferowane na polskim rynku. Zaletą systemu PAVA jest również fakt, że nie wymagają one tak częstej regulacji jak te bez zastosowanej technologii STV. To nie koniec rozwiązań służących Twojemu komfortowi. W systemie PAVA znajdziesz stopniowanie uchyłu FOUR Seasons i mikrowentylację.

Bezpieczeństwo w standardzie

Ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo i spokój ducha członków rodziny? Wybierz okna, które będą realną przeszkodą dla włamywaczy. PAVA to przykład, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom można w standardzie uzyskać satysfakcjonujący poziom zabezpieczenia antywłamaniowego. Jak to zrobiliśmy? W oknach znajdziesz dwa zaczepy antywłamaniowe przykręcone do stali zamkniętej w ramie, a także blokadę uchyłu. Opcjonalnie możesz zwiększyć zakres ochrony, decydując się na okucia antywłamaniowe RC1 i RC2 Winkhaus ProLight.

Do 10 lat gwarancji

System PAVA to trwałość, której jesteśmy pewni. U nas zyskasz nie standardowe 5 – jak u innych producentów – ale aż 7 lat gwarancji na stolarkę okienną. Wszystko to bez konieczności spełniania konkretnych warunków, np. dotyczących regularnego i odpłatnego serwisu. Czy to koniec dobrych wiadomości? Nie! Jeśli zdecyujesz się na pakiety szybowe z ramką Warmatec, gwarantujemy ich szczelność do 10 lat.

Chcesz wiedzieć więcej o energetycznych oknach PAVA? Zobacz, jak się prezentują. Masz pytania? Porozmawiaj ze specjalistami z naszych salonów sprzedaży.

Dla okna referencyjnego z szybą o 4/18/4/16/4 Ug=0,5 W/(m²K) z ramką Warmatec.

 2Dla okna referencyjnego z szybą 4/18/4/16/4.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów