Home Baza wiedzy Poznaj okno PAVA – stworzone dla energii

Poznaj okno PAVA – stworzone dla energii


opublikowane 20 paź 2022

4 minuty

W temacie okien PVC powiedziano już wszystko? Zdecydowanie nie! Przedstawiamy naszą nowość – model PAVA. To przykład fuzji nowatorskich rozwiązań technologicznych, nowoczesnego designu i energooszczędności na niespotykanym dotąd poziomie. Sprawdź, jak ciepłe, trwałe i zaskakująco estetyczne mogą być okna tworzone z pasją przez specjalistów. Oto PAVA!


Energetyczny i nowoczesny design

W OKNOPLAST stawiamy na rozwiązania z charakterem. Taki też jest system PAVA – przemyślany w najmniejszych detalach. Okna te są nie tylko ponadstandardowo ciepłe. Zaskakująca jest także ich estetyka – efekt połączenia pasji do dobrego wzornictwa i nowoczesnych technologii. Wzrok przyciąga ich geometryczna, autorska linia profilu. Ma ona w sobie ducha tak obecnie modnego modernizmu i idealnie pasuje do minimalistycznej, współczesnej architektury. Wbrew pozorom nie jest rozwiązanie wyłącznie do nowego budownictwa. Starszym nieruchomościom PAVA doda lekkości i nowoczesności dzięki swojemu energetycznemu designowi.

Wnętrze z oknem PAVA OKNOPLAST w kolorze jet black


Estetyka, która zachwyca

Lubisz rozwiązania „skrojone na miarę”? W systemie PAVA masz wpływ na ostateczny wygląd okna. Możesz wybrać ich kolor spośród wielu oklein – w tym klasycznych, drewnopodobnych, matowych i metalicznych. Profile skrzydła okiennego uzupełnione są o listwę przyszybową. Ty decydujesz, którą zastosujemy – KONCEPT czy PIXEL. Pierwsza – bardziej klasyczna – jest nachylona, a druga – minimalistyczna – przylega do szyby pod kątem 90 stopni.

Jeśli lubisz estetyczne rozwiązania, zdecyduj się na montowane opcjonalnie ukryte zawiasy Winkhaus Prolight Select. Od Ciebie zależy także, jaki kolor uszczelek wybrać spośród trzech oferowanych i jaką klamką zwieńczyć dzieło – naszą autorską dESIGN+ czy PIXEL.


Energooszczędność i szczelność

XXI wiek potrzebuje nowych rozwiązań również w dziedzinie stolarki okiennej. Taki jest system PAVA – nowatorski i czerpiący pełnymi garściami z najnowszych osiągnięć technologii. Znajdziesz w nim 7-komorowy profil ramy i 6-komorowy profil skrzydła klasy A o głębokości zabudowy 82 mm (rama), 86 mm (skrzydło). W ramie okna zastosowaliśmy środkową uszczelkę, a także listwę podparapetową z uszczelką, które pozwala na uzyskanie zdecydowanie wyższych parametrów izolacji cieplnej i akustycznej niż w standardowych oknach.

Dowody? Współczynnik przenikania ciepła Uw w oknach PAVA to 0,73 W/(m²K), a współczynnik izolacyjności akustycznej właściwej Rw to 36 (-2,-6) dB. PAVA to synonim cichego i ciepłego domu. Chcesz większej ochrony przed zimnem i hałasem? Do wyboru masz pakiety szybowe w rozmaitych grubościach od 35 do 59 mm.


Wielkoformatowe piękno i jasność

PAVA to przykład na to, że geometryczna i energetyczna linia profilu może być nie tylko designerska. W naszej nowości kryje ona w sobie ewolucyjne rozwiązania technologiczne. Dzięki zastosowaniu technologii suchego wklejania szyby (STV) profile okna zyskują o wiele większą niż w standardowych oknach statykę i sztywność. Co oznacza to dla Ciebie? Okna PAVA z powodzeniem mogą być produkowane w większych, wielkoformatowych rozmiarach. Stolarka z zastosowaną technologią STV, a także oryginalnym układem komór w profilu jest stabilniejsza i trwalsza. To nie wszystko! Dzięki obniżeniu przylgi szybowej profilu skrzydła do wnętrz wpada do 10% więcej naturalnego światła. Wspaniale, prawda?

Drzwi balkonowe na profilu PAVA OKNOPLAST


Trwałość ponad standard

Uważasz, że okna mają być nie tylko estetycznie dopasowane do stylu budynku i wnętrz, ciepłe i ciche, ale też trwałe? Doskonale to rozumiemy, dlatego PAVA to przykład okien nowej generacji o ponadprzeciętnej i niezawodnej trwałości. W konstrukcji okna zastosowaliśmy technologię suchego wklejania szyby (STV) zwiększającą sztywność stolarki. Ciekawe jest także autorskie rozwiązanie OKNOPLAST, a więc zewnętrzna uszczelka szybowa. Stanowi ona pancerz ochronny dla taśmy STV, zabezpieczając ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Okno PAVA w kolorze kittami dark


Komfort użytkowania

Pragniesz komfortu w codzienności? Postaw na system PAVA. Dzięki zastosowanej technologii i wykorzystanym okuciom okna obsługuje się bez wysiłku i obawy. Otwierają się one i zamykają niezwykle płynnie i z lekkością. Są bez porównania przyjaźniejsze dla użytkownika niż modele okien z szybą wbijaną, a więc standardowo oferowane na polskim rynku. Zaletą systemu PAVA jest również fakt, że nie wymagają one tak częstej regulacji jak te bez zastosowanej technologii STV. To nie koniec rozwiązań służących Twojemu komfortowi. W systemie PAVA znajdziesz stopniowanie uchyłu FOUR Seasons i mikrowentylację.

Czytaj też:

Efektywne wietrzenie – dla zdrowia i komfortu

Bezpieczeństwo

Ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo i spokój ducha członków rodziny? Wybierz okna, które będą realną przeszkodą dla włamywaczy. PAVA to przykład, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom można uzyskać satysfakcjonujący poziom zabezpieczenia antywłamaniowego. Jak to zrobiliśmy? W oknach znajdziesz dwa zaczepy antywłamaniowe przykręcone do stali zamkniętej w ramie, a także blokadę uchyłu. Opcjonalnie możesz zwiększyć zakres ochrony, decydując się na okucia antywłamaniowe RC1 i RC2.

Dom z oknami PAVA OKNOPLAST w kolorze Jet Black


Do 10 lat gwarancji

System PAVA to trwałość, której jesteśmy pewni. U nas zyskasz nie standardowe 5 – jak u innych producentów – ale aż 7 lat gwarancji na stolarkę okienną. Wszystko to bez konieczności spełniania konkretnych warunków, np. dotyczących regularnego i odpłatnego serwisu. Czy to koniec dobrych wiadomości? Nie! Jeśli zdecydujesz się na pakiety szybowe z ramką Warmatec, gwarantujemy ich szczelność do 10 lat.

Chcesz wiedzieć więcej o energetycznych oknach PAVA? Zobacz, jak się prezentują. Masz pytania? Porozmawiaj ze specjalistami z naszych salonów sprzedaży.


Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

Pixel

System PIXEL to wyważone połączenie elegancji, estetyki i funkcjonalności. Industrialny charakter zyskał dzięki zastosowaniu profili bez zaokrągleń oraz ostro zarysowanej listwie przyszybowej. Okno PIXEL to nie tylko wyjątkowy design. Doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej, większa powierzchnia szyb oraz możliwość wyboru wąskiego słupka ruchomego z symetrycznie umieszczoną klamką centralą sprawiają, że system PIXEL to uniwersalny wybór.

Okno Koncept Oknoplast
Koncept

Okno KONCEPT to uniwersalne połącznie klasycznej estetyki i użytkowych właściwości, które sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych, szeregowych, czy jednorodzinnych. Prosty, geometryczny profil okna KONCEPT kryje w sobie optymalne rozwiązania technologiczne: zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus dla większego bezpieczeństwa, czy mechanizm blokowania uchyłu dla lepszego komfortu.

Winergetic Premium

Okno WINERGETIC PREMIUM należy do linii produktów o wyjątkowo korzystnych parametrach izolacji termicznej to optymalne połączenie nowatorskiej technologii i autorskiego designu. Rewelacyjne właściwości izolacji termicznej to realne obniżenie kosztów za energię elektryczną i odpowiedzialny wybór.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów