Home Baza wiedzy Poznaj okna Prolux

Poznaj okna Prolux


Okno Prolux - Oknoplast

opublikowane 11 kwi 2023

3 minuty

Czy wiesz, że okna o tym samym rozmiarze, ale odmiennych typach profili, mogą wpuszczać do wnętrz różną ilość promieni słonecznych? Jeśli zależy Ci na dobrym doświetleniu pomieszczeń, wybierz model Prolux OKNOPLAST. Zapewnia on nawet o 22% więcej światła we wnętrzu niż standardowe okna, oferując jednocześnie doskonałe parametry termoizolacyjne. Jak to możliwe? 

Jeszcze jaśniej

W oknach Prolux wysokość skrzydła została obniżona o 10 milimetrów w porównaniu do standardowych okien (np. podstawowego systemu Koncept OKNOPLAST czy modeli innych producentów). Co zyskujemy dzięki tej różnicy? Zamontowane w identycznych otworach w ścianie okna Prolux i inne modele, będą wpuszczać do pomieszczenia różną ilość światła naturalnego. Dzięki wyborowi okien Prolux wnętrze oświetlone będzie nawet o 22% większą ilością promieni słonecznych. Jak to możliwe? Zastosowanie autorskich, „odchudzonych” profili PVC ramy i skrzydła sprawia, że powierzchnia szyby w modelu Prolux jest większa, a ilość plastiku mniejsza niż zazwyczaj. Ruchomy, centralny słupek pozwala natomiast na pełne cieszenie się widokiem za oknem po otwarciu okna na oścież. Ponadczasowe rozwiązanie

Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się nie tylko w nowym budownictwie, gdzie architektom i inwestorom zależy na jak najlepszym doświetleniu wnętrz. Po okna Prolux warto sięgać również w przypadku renowacji zabytkowych kamienic czy postpeerelowskich bloków z wielkiej płyty. Dlaczego? W starych kamienicach nie stosowano nadproży betonowych i maksymalna szerokość otworu okiennego wynosiła 120 centymetrów, natomiast w blokach z wielkiej płyty zdarzają się otwory okienne o małych rozmiarach, np. 90 x 90 cm. W takich przypadkach należy wybrać okna o jak najcieńszych profilach i jak największej powierzchni szyb, aby wpuścić do pomieszczenia więcej światła z zewnątrz.

Klasyczny wygląd

Okna Prolux to bliźniacze rozwiązanie do naszego modelu Pixel. Tym, co je łączy, jest zastosowanie nowatorskich, węższych profili PVC ram i skrzydła okna, a przez to lepsze doświetlenie pomieszczeń przez większą powierzchnię szyb. Głębokość skrzydła wynosi w obu przypadkach 74, a nie 70 mm jak w standardowych modelach. Znaczące różnice w obu tych systemach okiennych widać jednak na pierwszy rzut oka, odznaczają się one bowiem odmiennym wyglądem. Model Prolux jest bardziej klasyczny od minimalistycznego i nowoczesnego Pixela. Jego autorskie, przygotowane specjalnie dla OKNOPLAST profile są smukłe, ale jednocześnie zaokrąglone, nawiązując do tradycyjnej stylistyki. Ich uzupełnieniem są również zaokrąglone listwy przyszybowe.
Ciepło jak w domu

Okna Prolux to idealne połączenie wysokiego poziomu termoizolacji i izolacji akustycznej, klasycznego, ale odświeżonego, nietuzinkowego designu oraz rozwiązań technicznych gwarantujących więcej światła w pomieszczeniach. Okna te, dzięki zastosowaniu technicznie zaawansowanych pakietów szybowych, są zatem nie tylko ładne i jasne, ale także ciepłe i ciche. Przy zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego współczynnik Uw, czyli  przenikania cieplnego dla całego okna, wynosi 0,97 W/m2K. W takiej konfiguracji, a więc przy zastosowaniu tego konkretnego pakietu szybowego, Prolux zaliczony jest do segmentu okien energooszczędnych. Oznacza to, że model ten zapobiega starcie ciepła, zmniejszając rachunki za energię niezbędną do ogrzania budynku.

Komfort ciszy

Okna Prolux sprawiają również, że przebywanie w budynku, w którym są one wstawione, staje się bardziej komfortowe. Nie tylko doświetlają one wnętrze i chronią skutecznie przed chłodem, ale także efektywnie wyciszają odgłosy z zewnętrz. Model ten charakteryzuje się wyższym niż w przypadku standardowych modeli współczynnikiem izolacyjności akustycznej właściwej, czyli Rw, na poziomie 35 dB (decybeli). Im wyższa jest wartość Rw, tym okno skuteczniej izoluje od hałasu i wycisza pomieszczenie. Okna Prolux można z powodzeniem zastosować więc w budynkach, które usytuowane są w pobliżu źródeł hałasu, np. ruchliwej drogi, lotniska, dworca kolejowego.Eleganckie wykończenie

Prolux to synonim jakościowego wykończenia. Jakie rozwiązania zastosowaliśmy, aby uzyskać taki efekt? Uszczelki w narożach listwy przyszybowej w tym modelu wykończone są pod kątem 45 stopni, dzięki czemu zwiększa się ich estetyka. Do profili o klasycznym wyglądzie dopasowaliśmy zaokrąglone listwy przyszybowe. W Proluxie zastosowaliśmy także wąski słupek ruchomy z symetrycznie umieszczoną klamką, który jest nie tylko węższy (112 mm) niż standardowe słupki (166 mm), ale także jest niewidoczny po otwarciu okna na oścież.

Trwałość ponad standard

Pewni jakości, jaką oferujemy naszym klientom, wszystkie modele okien, w tym Prolux, obejmujemy siedmioletnią gwarancją. Co więcej, w odróżnieniu od innych producentów stolarki, nie jest ona objęta żadnymi dodatkowymi obostrzeniami, np. dotyczącymi konieczności wykonywania co roku odpłatnych przeglądów serwisowych okien.

Chcesz poznać szczegóły techniczne okien Prolux lub sprawdzić, w jakich kolorach są dostępne? Sprawdź dodatkowe informacje o tym modelu na naszej stronie internetowej lub porozmawiaj o nich ze specjalistami z naszych salonów sprzedaży.

 1Dla okna z szybą 4TF/12/4/12/4TF o parametrze przenikania ciepła przez szybę (Ug) 0,7 W/(m2K) z ramką Warmatec.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów