Home Baza wiedzy Poznaj okna Prismatic

Poznaj okna Prismatic


opublikowane 11 kwi 2023

3 minuty

Okna skutecznie chroniące przed stratami ciepła, które jednocześnie są atrakcyjne pod względem wizualnym to mrzonka? Nie w przypadku systemu Prismatic OKNOPLAST, który spełnia wszystkie te kryteria. Dodatkowo, dzięki węższym profilom, model ten lepiej niż standardowe okna doświetla wnętrza, dając Ci widocznie więcej korzyści.

Design XXI wieku

System Prismatic powstał z myślą o osobach, którym zależy na oknach łączących wysokie parametry izolacji termicznej z estetycznym wyglądem nawiązującym do klasycznych form profili. Modernistyczny, zaprojektowany specjalnie dla OKNOPLAST pięciokomorowy profil skrzydła jest smuklejszy niż standardowe propozycje innych producentów. Pozwala to na zwiększenie powierzchni szyby, co nie tylko poprawia efekt wizualny, ale także skutkuje lepszym doświetleniem pomieszczenia. W efekcie Prismatic odznacza się eleganckim i modernistycznym, ale subtelnym wyglądem, nadając wnętrzom unikatowy charakter. Stylistycznie profile Prismatic plasują się wśród naszych systemów pomiędzy klasyczną linią profili Koncept a ultranowoczesnymi profilami PIXEL.Więcej światła

W oknach Prismatic zastosowaliśmy, podobnie jak w przypadku systemów Pixel i Prolux, profil węższy o 10 mm w stosunku do standardowych modeli. W efekcie model ten oferuje niższe skrzydła o głębokości zabudowy 112 mm. Mniejsza ilość PVC i jednocześnie większa powierzchnia szyb sprawiły, że okna zyskały lekkość. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość lepszego doświetlenia wnętrz światłem naturalnym. Dzięki temu pomieszczenia będą nie tylko jaśniejsze, a przez to bardziej komfortowe w codziennym życiu, ale także dogrzane w okresie zimowym promieniami słonecznymi. Przełoży się to na zmniejszenie zużycia energii cieplnej, obniżenie rachunków za ogrzewanie i mniejszą niż przy oknach o klasycznym, szerokim profilu emisję CO2 do atmosfery. Okna Prismatic warto wybrać zwłaszcza do projektów o dużych przeszkleniach. Dlaczego? Dzięki głębokości profilu skrzydła wynoszącej 80 mm, można zwiększyć grubość szyb, a także odległości międzyszybowe.

Energooszczędność i szczelność

Okna Prismatic zostały zaprojektowane z myślą o środowisku naturalnym i oszczędnościach. Pięciokomorowy profil klasy A o głębokości zabudowy 76 mm (rama) i 80 mm (skrzydło) dzięki zmniejszeniu szerokości o 10 mm gwarantuje niższe rachunki. Jak to możliwe? Duża liczba komór i grubość ścianek zewnętrznych profilu zwiększają stabilność okna, ale jednocześnie skutecznie chronią przed chłodem. Większa powierzchnia szyb i mniejsza ram z PVC pozwala na zmniejszenie zużycia energii, dzięki większej ilości ciepła z promieni słonecznych wpadającego przez szybę. W modelu Prismatic można również zastosować pakiety szybowe o różnej grubości – od 24 do nawet 48 mm. W każdym przypadku oferują one wysokie, zgodne z najnowszymi przepisami parametry termiczne, m.in. współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,78 W/(m2K)1. W modelu tym można zastosować również dodatkową trzecią, środkową uszczelkę (ramka Warmatec), dzięki której okna odznaczają się wyższą szczelnością niż okna z systemów Koncept, Prolux czy Pixel. Tak ciepłe, jak Prismatic, okna warto stosować zwłaszcza w jednorodzinnym budownictwie energooszczędnym, gdzie wykorzystuje się mechaniczną wymianę powietrza, często z wymianą ciepła (rekuperacją).Komfort ciszy

Prismatic to również gwarancja komfortowej ciszy. Możliwe jest to dzięki uzyskaniu wysokiego poziomu izolacyjności akustycznej okna na poziomie Rw = 36 dB. Okna o takich parametrach zapewniają efektywną ochronę przed hałasem, przez co można cieszyć się spokojem nawet wtedy, gdy mieszka się w hałaśliwej okolicy, np. dworca kolejowego, lotniska, drogi szybkiego ruchu czy centrum handlowego z naziemnym parkingiem.

Bezpieczeństwo antywłamaniowe

Zależy Ci na oknach odznaczających się wysokim poziomem ochrony antywłamaniowej? Prismatic to dobry wybór. W modelu tym zastosowaliśmy zaawansowane zabezpieczenia. Standardowym wyposażeniem są zaczepy antywłamaniowe i autorskie, chronione zgłoszeniem patentowym wzmocnienie profilu ze stali ocynkowanej wielokrotnie gięte. Można również wyposażyć okno w zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus przykręcane do stali zamkniętej w ramie, co znacznie utrudnia siłowe otwarcie okien.Jakość wykonania i estetyka 

W oknach Prismatic każdy najmniejszy detal jest w pełni dopracowany, dzięki czemu prezentują się one niezwykle elegancko. Jakie rozwiązania zastosowaliśmy w tym celu? Model ten posiada nie tylko wspomniane wyżej węższe profile, ale także dopasowane do nich kształtem proste listwy przyszybowe. Wykorzystaliśmy także technologię cienkiego zgrzewu InviLine, przez co naroża profili PVC połączone są niemal niezauważalnie. W oknach Prismatic jest także możliwość zastosowania niewidocznych zawiasów Winkhaus Prolight Select, które „ukryte” są między ramą a skrzydłem. Nie tylko poprawiają one wygląd okien, ale także ułatwiają montaż żaluzji, rolet czy okiennic i zwiększają szczelność.

Gwarancja

Solidnie wykonane produkty z wysokiej jakości surowców przynoszą korzyści zarówno wytwórcy, jak i klientowi. Doskonale o tym wiemy, dlatego oferujemy osobom zainteresowanym oknami Prismatic aż siedmioletnią gwarancję producenta. Co istotne, nie jest ona objęta żadnymi dodatkowymi obostrzeniami, takimi jak np. odpłatne przeglądy serwisowe.

 1Dla okna referencyjnego z szybą 4TF/18/4/18/4TF.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów