Okna

Wymiana okien i drzwi – kiedy potrzebne są zezwolenia

Wymiana okien i drzwi to dla wielu indywidualna sprawa, której nie trzeba zgłaszać. Niestety, o ile w przypadku domku jednorodzinnego faktycznie częściej mamy dowolność wyboru, o tyle w innych przypadkach już nie. Jak wygląda wymiana okien i drzwi w budynkach wielorodzinnych? W tej konkretnej sytuacji należy sprostać kilku wymogom.

W przypadku gdy ingerencja przy wymianie wpłynie na kształt, wielkość, a ostatecznie na wygląd budynku należy ubiegać się o zezwolenie. Samoistna zmiana nie wchodzi również w grę kontekście wszelkich budynków zabytkowych. Tutaj zgodę na wprowadzenie „nowości” wydaje najczęściej konserwator budynków, lub ich administrator.

Przed uprzednią wymianą okien oraz drzwi warto upewnić się, że w żaden sposób swoimi działaniami nie narazimy się na konsekwencje prawne. Często to niuanse decydują o tym, która wymiana jest dozwolona, a która nie. Poświęcenie chwili na zapoznanie się z obecnym prawem budowlanym na pewno pomoże uniknąć wszelkich niepotrzebnych sytuacji.

 

Promocja – do -46% na okna

Promocja zimowa do -46% na okna


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Wymiana okien i drzwi – kiedy potrzebne są zezwolenia

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry