Home Baza wiedzy Wystrój wnętrz 2023 – inspiracje z targów w Mediolanie

Wystrój wnętrz 2023 – inspiracje z targów w Mediolanie


opublikowane 23 lis 2022

4 minuty

Już teraz chcesz wiedzieć, jakie kolory ścian modne będą w 2023 roku? Nie musisz czekać na informacje od producentów farb i Instytut Pantone. Przyjrzyj się razem z nami relacjom z najważniejszych targów wnętrzarskich świata, na przykład z Mediolanu. Modne kolory, które dominowały w tamtejszych aranżacjach, z pewnością pojawią się w projektach wnętrz w przyszłym roku. Sprawdź najgorętsze kolory mebli, ścian i dodatków w 2023 roku!

Targi wnętrzarskie, w tym słynne Salone del Mobile w Mediolanie, to najlepsza okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami. Zobaczyć można tam premierowo nowe kolekcje mebli i dodatków na kolejny rok, a także aktualne typy i sposoby wykorzystania materiałów wykończeniowych. To także doskonała okazja, aby dostrzec trendy kolorystyczne. Wystarczy wypatrywać powtarzających się u różnych producentów barw. Chcesz wiedzieć, jak pomalować salon nowocześnie? Ciekawią Cię modne kolory ścian i mebli? Zastanawiasz się, czy nadal modne będą ciepłe kolory ścian, czy raczej na topie będą jasne kolory do salonu? Niżej prezentujemy modne kolory wprost ze światowej klasy targów we Włoszech.

Ikony-designu-xx-wieku-meble-1
Zobacz też:

Ikony designu XX wieku – słynne meble od projektantów

Kolory 2023 – Salone del Mobile w Mediolanie

Tegoroczne targi w Mediolanie to dowód na to, że branża wnętrzarska powoli dochodzi do momentu przesytu barwami neutralnymi, spokojnymi i stonowanymi. Oczywiście na stoiskach nie zabrakło modnych kolorów ziemi czy beżów. Stanowiły one jednak często tło dla radosnych i wyrazistych odcieni kolorów takich jak niebieski, zielony, pomarańczowy czy czerwony.

Jeśli wierzyć producentom mebli, dodatków i materiałów wykończeniowych prezentujących w Mediolanie premierowo swoje kolekcje na 2023 rok, nasze domy i mieszkania w najbliższych miesiącach staną się niezwykle kolorowe. Jakie zaczerpnięte z tegorocznego Salone del Mobile kolory będą modne w 2023 roku?

Kolor Kelly Green

Jaki kolor kojarzy Ci się z Irlandią? Zielony – zgadza się! Właśnie ten odważny, jasny i nasycony odcień zieleni, który towarzyszy obchodom Dnia Św. Patryka na Zielonej Wyspie, pojawiał się często podczas tegorocznych targów Salone del Mobile. Nazwa odcienia, a więc Kelly Green, pochodzi od popularnego irlandzkiego nazwiska. Barwa ta, przez wykorzystanie w materiałach reklamowych modowej marki klasy premium Bottega Veneta, nazywana bywa też zielenią Bottegi. Jak wygląda? Określany jest on jako intensywna czy wręcz żywiołowa zieleń pomiędzy niebieskim a żółtym.

Na stoiskach targowych wykorzystywana była przede wszystkim jako barwa mebli i dodatków. Szczególnie upodobali sobie ten modny kolor projektanci wnętrz tworzący pod banderą Louis Vuitton. Ta mocna zieleń w odważnych aranżacjach wykorzystywana była także jako modny kolor ścian na 2023 rok. Zieleń w mocnych odcieniach zbliżonych do Kelly Green była także częstym wyborem producentów stolików kawowych – zarówno drewnianych, jak i z recyklingowanego tworzywa sztucznego (przezroczystego plexi) czy szkła. Z czym ją łączyć? Z innymi mocnymi kolorami, np. niebieskim, pomarańczowym czy żółtym lub ciepłą bielą.

Zobacz też:

Modne wnętrza – trendy na 2023 rok

Kolor Baby Blue

Niebieski jest barwą, która pojawia się regularnie w zestawieniach modnych kolorów wnętrz. Jeśli sprawdzą się przewidywania projektantów i producentów, szczególnie popularny w 2023 roku będzie blady i pastelowy odcień jasnoniebieskiego o nazwie Baby Blue. Czym oznacza się ten „dziecięcy błękit”? Ten modny kolor powstał przez dodanie bieli do koloru czysto niebieskiego. W efekcie uzyskano trendy kolor o wysokim poziomie luminancji, ale jednocześnie o niskim nasyceniu, czyli intensywności koloru. Barwa ta sprawia, że we wnętrzach wyczuć można – kojarzącą się zazwyczaj z dzieciństwem – atmosferę radości i spokoju.

Jak wykorzystać ten kolor w 2023 roku? Można go zastosować jako bazę kolorystyczną, a więc modny kolor ścian w salonie, sypialni czy kuchni. W takim przypadku szczególnie dobrze prezentuje się zestawiany z ciepłymi kolorami, np. pomarańczowym w odcieniu terakotowym czy burgundową, ciemną czerwienią wpadającą w brąz. Wolisz neutralne tło w aranżacji wnętrz? Sięgnij po meble, w których kolor Baby Blue wykorzystany został np. pod postacią farby czy tkanin obiciowych. Niektóre stoiska podczas mediolańskich targów były dowodem na to, że nadal popularne są aranżacje tzw. total look. Od podłogi, przez ściany i meble, aż po sufit urządzone były w jednej barwie, w tym w modnym kolorze Baby Blue.

Kolor Terracotta Orange

W zeszłym sezonie ciepłe kolory zdominowały aranżacje wnętrz najlepszych projektantów. Czy w 2023 roku możemy spodziewać się osłabnięcia tego trendu? Zdecydowanie nie! Mediolańskie targi Salone del Mobile prezentujące w tym roku kolekcje na kolejne miesiące udowodniły, że nadal popularne będą mocne, ale niezbyt nasycone odcienie pomarańczowego. Szczególną popularnością projektantów mebli, dodatków i wnętrz cieszył się podczas tego święta branżowego modny kolor Terracotta Orange, a więc terakotowy pomarańczowy. Stanowi on mieszankę czerwonego i pomarańczowego z dodatkiem jasnego brązu. Przypomina odcień wypalanej gliny. Dzięki niskiej intensywności i całkowicie naturalnemu odcieniowi ten popularny kolor doskonale sprawdza się w aranżacjach inspirowanych kolorami ziemi.

Podczas targów w Mediolanie można było podziwiać ten modny kolor prezentowany na meblach tapicerowanych i kuchennych. Chętnie wykorzystywany był także jako modny kolor ścian do salonu – zwłaszcza w aranżacjach total look. Z czym łączyć terakotowy pomarańczowy? Z innymi, podobnymi odcieniami pomarańczowego lub brązowego, jasnymi kolorami ziemi, np. beżami i złamanymi bielami lub… z różnymi odcieniami niebieskiego. Ważne jest, aby niebieski był jednak ciepły, tak aby obie ten modne barwy „nie gryzły” się w aranżacji. Jako inspirację warto wykorzystać projekty wnętrz w stylu midcentury modern, ponieważ kolor ten był wtedy niezwykle modny.

Dom z oknami WINERGETIC PREMIUM Oknoplast
Zobacz też:

Modne kolory okien – trendy sezonu 2022/2023

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów