Okno Prismatic – perspektywa wielu korzyści

Prismatic to jakość premium. W najnowszym modelu w ofercie OKNOPLAST postawiliśmy na lepsze oświetlenie wnętrza, skuteczniejszą ochronę domu przed utratą ciepła oraz ekologię. Standardowo okno nie zawodzi na linii designu. Prismatic odznacza się smukłą formą i elegancją w nowoczesnym stylu.

Prismatic pojawił się w naszej ofercie w 2019 roku. Model łączy w sobie najlepsze cechy dotychczasowych produktów. Jest świetnie zaprojektowany i atrakcyjny pod względem wizualnym, funkcjonalny i komfortowy w obsłudze oraz trwały i niezawodny. Posiada również ważne udoskonalenia w stosunku do poprzednich modeli. Zawierają się one w trzech słowach-kluczach: światło, ciepło, ekologia.

 

JESZCZE JAŚNIEJSZY DOM

Światło to czynnik, który ma niebagatelny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Jednak sztuczne oświetlenie nie zastąpi tego naturalnego. Jasne, wypełnione światłem słonecznym wnętrza sprzyjają pogodnemu nastrojowi, lepszej koncentracji i dobremu samopoczuciu. To wymarzone warunki do mieszkania dla większości z nas, ale niełatwe do osiągnięcia pod naszą szerokością geograficzną. Liczba słonecznych godzin w naszym kraju wynosi średnio 1,6 tys. w ciągu roku. Dla porównania w Atenach wskaźnik usłonecznienia sięga 2,8 tys. godzin rocznie. To kolosalna różnica. Dlatego o światło słoneczne powinniśmy zabiegać – między innymi przez wybór odpowiednich okien do swojego domu. Najnowszy projekt OKNOPLAST w pełni wychodzi naprzeciw tej potrzebie. W Prismatic udało nam się obniżyć o 10 mm profil i zapewnić oknu większą powierzchnię przeszklenia. W efekcie do wnętrza przenika więcej światła słonecznego, rozjaśniając dom i ocieplając panującą w nim atmosferę. Ponadto większe przeszklenia w połączeniu ze smukłą ramą przydają pomieszczeniom elegancji i stanowią nowoczesny akcent stylistyczny w wystroju wnętrza.

 

CIEPŁE, CICHE WNĘTRZE

Prismatic to nie tylko więcej światła i pogodniejsza atmosfera w domu. Najnowszy model odznacza się wyjątkowymi parametrami również w zakresie właściwości termicznych i akustycznych. Współczynnik przenikania ciepła (Uw) dla tego modelu wynosi jedynie 0,78 W/m²K. To znacząco poniżej granicy przewidzianej przez przepisy (1,8 W/m²K). Tak niski Uw gwarantuje skuteczne zabezpieczenie wnętrza przed utratą ciepła i znacznie niższe koszty ogrzewania niż w przypadku okien o przeciętnej jakości. Prismatic to również gwarancja ciszy. Izolacyjność akustyczna okna na poziomie Rw = 34 dB zapewnia efektywną ochronę przed hałasem. Pozwala to cieszyć się spokojem również w sytuacji, gdy nasz dom położony jest w ruchliwej okolicy.

 

BEZPIECZNIE I ZDROWO

Prismatic nie zawodzi także na odcinku bezpieczeństwa. W modelu zastosowano zaawansowane zabezpieczenia antywłamaniowe w postaci zaczepów. Istnieje również możliwość wyposażenia okna w zbrojenia o grubości do 1,75 mm oraz montażu dodatkowych zaczepów antywyważeniowych SafetyPlus, przykręcanych do stali zamkniętej w ramie. Jednak bezpieczne okno chroni nie tylko przed nieproszonymi gośćmi, ale również przed szkodliwymi dla zdrowia czynnikami. Dlatego Prismatic może zostać wyposażony w antysmogowe i antyalergiczne nawiewniki Insolio Premium i Urbino Premium z najwyższej jakości filtrami antysmogowymi i antyalergicznymi. W efekcie okno Oknoplast stanowi skuteczną barierę dla niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek PM10 (zatrzymują nawet 98 proc. pyłów tej frakcji), a jednocześnie zapewnia pomieszczeniom odpowiednią wentylację.

 

OKNO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

Warto zaznaczyć jeszcze jedną istotną kwestię, o którą zadbaliśmy projektując Prismatic. Nasz dom to nie tylko własne cztery ściany, ale również środowisko naturalne. Dbając o nie, dbamy o siebie samych i naszych bliskich. Dlatego Prismatic został stworzony w zgodzie ze standardami ekologii. Do produkcji okna wykorzystano zmniejszoną ilość mieszanki PVC. Udało się to osiągnąć dzięki obniżeniu profilu o 10 mm. W ten sposób Oknoplast nie tylko zwiększył powierzchnię przeszklenia, umożliwiając lepsze oświetlenie wnętrza, oraz poprawił właściwości termiczne okna, ale również zmniejszył ślad węglowy i przyczynił się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Tak powstał Prismatic – okno przyjazne dla domu i środowiska.

 

 


okno Koncept

 

OKNA WINERGETIC