Home FAQ Co ile lat trzeba wymienić okna plastikowe?
Produkty

Co ile lat trzeba wymienić okna plastikowe?

Okna plastikowe, czyli okna PVC, są znane z tego, że są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ich żywotność zależy jednak od wielu czynników, w tym jakości materiałów, eksploatacji i konserwacji.

  1. Problemy z termoizolacją: Jeśli twoje okna są źle izolują pomieszczenie (sprzyjają utracie ciepła w zimie lub przegrzewania się pomieszczeń latem, to jest dobry powód do rozważenia wymiany na bardziej energooszczędne modele. Wyższa efektywność energetyczna pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania lub klimatyzacji.
  2. Wycieki: Jeśli zauważasz, że wokół okien pojawiają się wycieki, może to oznaczać, że uszczelnienia okienne są uszkodzone lub zużyte. To może prowadzić do problemów z pleśnią i zagrzybieniem.
  3. Trudności w otwieraniu i zamykaniu: Jeśli okna są trudne do otwarcia lub zamykania, to może to być oznaka zużycia mechanizmów lub problemów z profilem okiennym.
  4. Hałas: Jeśli masz problem z hałasem z zewnątrz, to może to oznaczać, że twoje obecne okna nie zapewniają wystarczającej izolacji dźwiękowej.
  5. Nieestetyczny wygląd: Jeśli okna wyglądają na stare, zniszczone lub niepasujące do nowego wystroju wnętrza, może to być kolejny powód do rozważenia wymiany.
  6. Bezpieczeństwo: Jeśli twoje obecne okna są łatwe do sforsowania lub nie zapewniają wystarczającego poziomu bezpieczeństwa, warto rozważyć modernizację na bardziej bezpieczne okna.

    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj też nasz artykuł „Kiedy okna nadają się do wymiany?” lub zobacz film.

Nie widzisz odpowiedzi na Twoje pytanie?

Wyślij je nam za pomocą formularza poniżej. Odpowiedź od nas otrzymasz drogą e-mailową.


"POLE WYMAGANE" indicates required fields