Dekoracje

5 inspirujących aranżacji okien kuchennych

Kuchnia to serce domu. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy bardzo dużo czasu i wcale nie tylko wtedy, gdy gotujemy czy jemy posiłki. Kuchnia to idealne miejsce na plotki i picie kawy oraz wpatrywanie się w widok w oknie. No właśnie. Bo okno to centrum kuchni – jego wygląd w aranżacji całego wnętrza to kropka nad i albo, by określić to bardziej w kulinarnym klimacie – wisienka na torcie! Podrzucamy kilka propozycji aranżacji okna kuchennego. Gotowi? 🙂

W swojskim klimacie

Aranzacja okien

Urocza zasłonka w kratkę (czerwono-biała to iście domowe, sielankowe połączenie) upięta z boku, a na parapecie zioła w doniczkach. Nie dość, że całość jest niezwykle atrakcyjna wizualnie, to jeszcze wypełnia pomieszczenie genialnym zapachem. Bo czy można wyobrazić sobie w kuchni lepszy aromat niż ten pochodzący z naszych ulubionych ziół?

Pastelove love

aranzacja okien inspiracje

Delikatna firanka do połowy okna (albo jeszcze krótsza), a na parapecie swojskie dodatki w pastelowych kolorach. Zdjęcie przedstawia wiaderka i kubeczek, które warto wypełnić naszymi ulubionymi, koniecznie świeżymi kwiatami. I gotowe!

Minimalizm w cenie

aranzacja okien w kuchni
Nie lubisz przepychu w mieszkaniu, także w kuchni? Minimalizm cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Nie oznacza to jednak, że nasze okno kuchenne ma być pozbawione jakichkolwiek dodatków. Warto postawić coś delikatnego, np. mini flakoniki z jednym, dwoma ciętymi kwiatami. Drobiazg, a ogromnie zwraca na siebie uwagę i cieszy oko.

Misz masz!

Oknoplast-aranzacja-okien-3

To stylizacja dla odważnych! Dużo rzeczy, dużo smaków i dużo zapachów. To aranżacja, która pasuje szczególnie do stylów vintage i retro. Kto spróbuje?

Kolorowe roletki

kolorowe rolety
Co powiesz na kolorowe, wzorzyste roletki? W dzień mogą sięgać tylko części okna, a wieczorem możesz zasunąć je całe. Warto pamiętać, że zwracające na siebie uwagę rolety dobrze komponują się w raczej skromnym wnętrzu.

Oczywiście nie zapominajmy, że aranżacja okna powinna być spójna ze stylem naszych pomieszczeń. Liczy się zatem głos rozsądku, ale nie zapominajmy, że równie ważny jest głos naszego serca. Szukajmy dekoracji, rozwiązań i stylizacji, które po prostu nam się podobają. To główne kryterium, bo to kuchnia powinna być dopasowana do nas, a nie my do kuchni. Powodzenia!
Poznaj nasze okna

Skomentuj

5 inspirujących aranżacji okien kuchennych

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

PROMOCJA

PROMOCJA
Do góry