Home Baza wiedzy 5 zalet przesuwnych drzwi tarasowych SLIDE

5 zalet przesuwnych drzwi tarasowych SLIDE


Slide OKNOPLAST

opublikowane 28 maj 2020

3 minuty

W ofercie OKNOPLAST pojawiły się właśnie nowe przesuwne drzwi tarasowe SLIDE. Czym się różnią od klasycznych systemów PSK i HST? Jakie są ich zalety? Wskazujemy pięć najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć ich montaż we własnym domu.

W ostatnich lata w naszej ofercie drzwi tarasowych znaleźć można było modele z okuciami uchylno-przesuwnymi (PSK, PSK-Z), odstawno-przesuwnymi (PSK ATRIUM) i podnoszono-przesuwnym (HST Premium). Nasza nowość, czyli przesuwne drzwi tarasowe SLIDE, łączą w sobie zalety tych systemów, oferując również wyjątkową szczelność i wysoki poziom komfortu obsługi. Nowy produkt w wielu przypadkach stanowi optymalny wybór między ekonomicznymi drzwiami PSK a ultrawygodnymi w użytkowaniu, ale droższymi HST. Co jeszcze wyróżnia przesuwne drzwi tarasowe SLIDE?

Drzwi tarasowe SLIDE w kolorze anthrazitgrau seidenglatt


Intuicyjna i prosta obsługa

Szukasz łatwych w obsłudze przesuwnych drzwi tarasowych? W modelu SLIDE zastosowano innowacyjny mechanizm zamykania łączący najlepsze cechy systemów PSK i HST. Skrzydło ruchome po odblokowaniu, a więc przekręceniu klamki w górę o 180 stopni, porusza się swobodnie i lekko w bok na wózkach po oddzielnym „torze” względem nieotwieranej części konstrukcji. Dzięki temu do otwarcia i zamknięcia nie jest wymagane użycie siły, a konstrukcja jest mniej wrażliwa na błędy eksploatacyjne, niż w przypadku grupy PSK. Specjalny mechanizm ryglowania sprawia natomiast, że – po przekręceniu klamki w dół – ruchoma część drzwi jest automatycznie delikatnie dociągana ruchem w poprzek do profilu ościeżnicy. W efekcie obsługa drzwi tarasowych SLIDE jest prosta
i intuicyjna.

Przykładowa realizacja – drzwi SLIDE w kolorze Woodec Turner Oak Malt


Wysoka szczelność

Kolejną cechą, która może przekonać Cię do wyboru tarasowych drzwi przesuwnych SLIDE, jest ich szczelność. Optymalne parametry wytrzymałości na napór wiatru z zewnątrz, wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza udało się uzyskać przez zastosowanie elastycznych uszczelek przylgowych po całym obwodzie skrzydła oraz wyjątkowej uszczelki przylgowej ramy. Po przekręceniu klamki do pozycji domykania są one automatycznie i w równym stopniu dociskane po odwodzie do ościeżnicy. Pozytywny wpływ na zwiększenie szczelności tego modelu drzwi tarasowych ma również wykorzystanie w konstrukcji aktywnych punktów ryglowania. Przy zamykaniu dociągają one bowiem dodatkowo skrzydło do ościeżnicy.


Jakość i dobra cena

Czynnikiem, który ma duży wpływ na Twoją decyzję przy wyborze drzwi tarasowych mają względy finansowe? SLIDE jest system przesuwnych drzwi tarasowych o optymalnej cenie. W kwestii kosztów (przy wyborze takich samych parametrów i wymiarów) plasuje się pomiędzy ekonomicznymi drzwiami typu PSK a droższymi, ale jednocześnie oferującymi wyższy poziom komfortu użytkowania drzwiami HST, oferującymi np. próg zero.

To dobra opcja, jeśli planujesz zakup drzwi tarasowych do wymiaru ramy maksymalnie 3500 x 2500 mm (w schemacie A – z jednym skrzydłem przesuwnym i częścią stałą) i jednocześnie szukasz tańszej, ale wygodnej w obsłudze alternatywy dla drzwi HST.

Schemat A


Duże przeszklenia kontra wygodne okna

Zależy Ci na jasnych wnętrzach? W drzwiach tarasowych SLIDE, dzięki zastosowaniu w części nieotwieranej bardzo cienkich profili o minimalistycznym designie, udało się uzyskać większą niż przeciętnie powierzchnię przeszkleń. W efekcie do wnętrz, gdy skrzydło ruchome jest w pozycji zamkniętej, wpada więcej światła naturalnego. Drzwi tarasowe SLIDE wydają się również wizualnie lżejsze mimo sporych wymiarów (maksymalnie rama w schemacie otwierania A może mieć wielkość 3500 x 2500 mm).

Szukasz niewielkiego okna przesuwnego do kuchni? Konstrukcję SLIDE można również wykonać w wersji mini, idealnie się sprawdzającej jako okno przesuwne. Minimalny wymiar jaki można wykonać to 1570 x 950 mm. Dodatkową zaletą SLIDE, która w tym przypadku ma szczególnie duże znaczenie, to niewidoczne od wnętrza pomieszczenia okucia jezdne – podobnie jak to w konstrukcjach HST.


Więcej przestrzeni

Wybierając tarasowe drzwi przesuwne, liczysz na oszczędność miejsca w domu? Z modelem SLIDE będzie to niezwykle łatwe. Otwarcie skrzydła ruchomego w tej konstrukcji nie wymaga jego rozwarcia czy wstępnego uchylenia do wnętrza pomieszczenia, jak dzieje się to w przypadku klasycznych drzwi balkonowych czy modeli uchylno-przesuwnych (PSK). Z drzwiami SLIDE możliwe jest więc optymalne wykorzystanie powierzchni wewnątrz pomieszczenia.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów