Okna

Próg zero – bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych

Poza szeroko komentowanymi parametrami izolacji termicznej i akustycznej, walorami estetycznymi czy antywłamaniowością, podczas wyboru drzwi tarasowych i balkonowych powinniśmy zwrócić uwagę na coś jeszcze – bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jak o nie zadbać w prosty sposób już przy wyborze okien?

Przede wszystkim bezpieczeństwo najbliższych

Drzwi balkonowe posiadają zwykle progi o wysokości sięgającej nawet 7-8 cm. Jest to oczywiście rozwiązanie, do którego można się przyzwyczaić, jeśli jednak w domu mieszkają dzieci czy osoby starsze, wysoki próg może okazać się sporą przeszkodą.

Na szczęście łatwo temu zaradzić – drzwi balkonowe możemy wyposażyć w niski próg Win Step. Mierzy on zaledwie 2 cm wysokości. Podobne rozwiązanie stosuje się w drzwiach tarasowych HST. Tu instalujemy nakładkę Comfort bezpośrednio na próg. Ogranicza ona możliwość potknięcia, zwiększając znacząco poziom bezpieczeństwa w naszym domu. Bawiące się dzieci często nie zwracają uwagi na otoczenie – łatwo wówczas o bolesny upadek.

Ciężkie skrzydło balkonowe? Nie tym razem!

Dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań nowoczesnej technologii otwieranie i zamykanie drzwi przesuwnych OKNOPLAST jest niezwykle łatwe i lekkie. Dzieje się tak między innymi za sprawą umieszczonemu w konstrukcji amortyzatorowi klamki. Wpływa on na płynność mechanizmu oraz łatwość obsługi.

Drzwi HST wyposażamy również w hamulec skrzydła, który zapobiega uszkodzeniu okna poprzez uderzenie skrzydłem przy szybkim i energicznym otwieraniu.

Mądrej głowie dość dwie słowie

Jeśli wciąż brakuje Ci funkcjonalności w drzwiach balkonowych, tarasowych czy oknach, sprawdź system Smart OKNOPLAST. Czym się charakteryzuje w kontekście drzwi?

  • Otwieranie i zamykanie drzwi tarasowych za pomocą przycisku
  • Komendy głosowe (otwarcie, zamknięcie)
  • Sterownie oknami/drzwiami za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie
  • System automatycznego wykrywania przeszkód

Zwłaszcza drugi punkt warto omówić szerzej: załóżmy, że wydaliśmy drzwiom głosową komendę zamknięcia się po tym, jak wyszliśmy na taras. Okazuje się jednak, że w ślad za nami biegnie dziecko, które nie usłyszało komendy. W chwili, gdy znajdzie się na torze, po którym przesuwa się skrzydło drzwi, mechanizm zatrzyma się. Nie ma więc obaw, że komuś stanie się krzywda.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wszystkie te ułatwienia, choć z pozoru nieistotne, mogą w znaczący sposób wpłynąć na komfort użytkowania drzwi tarasowych i balkonowych na co dzień. Zbliżający się ciepły sezon sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i korzystaniu z jego zalet. Przechodząc nawet kilkadziesiąt razy z podwórka do domu i z powrotem docenicie zalety niskiego progu Win Step czy systemu sterowania głosem Smart OKNOPLAST. Zwłaszcza, gdy ciągle macie ręce pełne roboty.


Promocja – spakietuj rabat

Promocja – spakietuj rabat


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Próg zero – bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry