Home Baza wiedzy Próg zero – bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych

Próg zero – bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych


Próg zero OKNOPLAST

Poza szeroko komentowanymi parametrami izolacji termicznej i akustycznej, walorami estetycznymi czy antywłamaniowością, podczas wyboru drzwi tarasowych i balkonowych powinniśmy zwrócić uwagę na coś jeszcze – bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jak o nie zadbać w prosty sposób już przy wyborze okien?

Przede wszystkim bezpieczeństwo najbliższych

Drzwi balkonowe posiadają zwykle progi o wysokości sięgającej nawet 7-8 cm. Jest to oczywiście rozwiązanie, do którego można się przyzwyczaić, jeśli jednak w domu mieszkają dzieci czy osoby starsze, wysoki próg może okazać się sporą przeszkodą. Na szczęście łatwo temu zaradzić – drzwi balkonowe możemy wyposażyć w niski próg Win Step. Mierzy on zaledwie 2 cm wysokości. Podobne rozwiązanie stosuje się w drzwiach tarasowych HST PREMIUM. Tu instalujemy nakładkę Comfort bezpośrednio na próg. Ogranicza ona możliwość potknięcia, zwiększając znacząco poziom bezpieczeństwa w naszym domu. Bawiące się dzieci często nie zwracają uwagi na otoczenie – łatwo wówczas o bolesny upadek.

Ciężkie skrzydło balkonowe? Nie tym razem!

Dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań nowoczesnej technologii otwieranie i zamykanie drzwi przesuwnych OKNOPLAST jest niezwykle łatwe i lekkie. Dzieje się tak między innymi za sprawą umieszczonemu w konstrukcji amortyzatorowi klamki. Wpływa on na płynność mechanizmu oraz łatwość obsługi. Drzwi HST PREMIUM wyposażamy również w hamulec skrzydła, który zapobiega uszkodzeniu okna poprzez uderzenie skrzydłem przy szybkim i energicznym otwieraniu.

Drzwi tarasowe HST PREMIUM

Mądrej głowie dość dwie słowie

Jeśli wciąż brakuje Ci funkcjonalności w drzwiach balkonowych, tarasowych czy oknach, sprawdź system Smart OKNOPLAST. Czym się charakteryzuje w kontekście drzwi?

 • Otwieranie i zamykanie drzwi tarasowych za pomocą przycisku.
 • Komendy głosowe (otwarcie, zamknięcie).
 • Sterownie oknami/drzwiami za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie.
 • System automatycznego wykrywania przeszkód.

Zwłaszcza drugi punkt warto omówić szerzej: załóżmy, że wydaliśmy drzwiom głosową komendę zamknięcia się po tym, jak wyszliśmy na taras. Okazuje się jednak, że w ślad za nami biegnie dziecko, które nie usłyszało komendy. W chwili, gdy znajdzie się na torze, po którym przesuwa się skrzydło drzwi, mechanizm zatrzyma się. Nie ma więc obaw, że komuś stanie się krzywda.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wszystkie te ułatwienia, choć z pozoru nieistotne, mogą w znaczący sposób wpłynąć na komfort użytkowania drzwi tarasowych i balkonowych na co dzień. Zbliżający się ciepły sezon sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i korzystaniu z jego zalet. Przechodząc nawet kilkadziesiąt razy z podwórka do domu i z powrotem docenicie zalety niskiego progu Win Step czy systemu sterowania głosem Smart OKNOPLAST. Zwłaszcza, gdy ciągle macie ręce pełne roboty.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów