Drzwi

Aluminiowe czy drewniane, jakie drzwi wybrać?

Oceń artykuł

By dostać się do naszego ukochanego domu/mieszkania trzeba przejść przez drzwi zewnętrzne. Wybierając je zwróćmy uwagę na aspekt wizualny – to tak naprawdę pierwszy element wystroju, który nadaje klimat aranżacyjny przed przejściem do kolejnych pomieszczeń. Zdecyduj zatem czy drzwi z aluminium czy drzwi z drewna są dla Ciebie bardziej atrakcyjne i przede wszystkim – które bardziej pasują do Twoich wnętrz.

Kwestie wizualne to jedno. Pamiętaj, by niezależnie od materiału, wybrać drzwi antywłamaniowe. W tym przypadku drzwi drewniane mogą być wzmocnione blachą stalową. A to oznacza, że nie będą to drzwi w cenie kilkuset złotych, ale prawdopodobnie kilku tysięcy. Tym bardziej drogie będą drzwi drewniane (naturalne materiały zazwyczaj kosztują więcej). Wybierając ten materiał możesz liczyć na drzwi charakteryzujące się wysokimi właściwościami izolacyjnymi i akustycznymi. Niestety będą podatne na wilgoć, nawet jeżeli będziemy je poddawać konserwacji (koniecznie!).

Trwałość i odporność wobec czynników pogodowych będą za to wykazywać drzwi aluminiowe. W ich przypadku również można liczyć na ochronę przed dźwiękiem. Poza tym są stabilne i lekkie. Wybór należy do Ciebie. Więcej informacji na temat drzwi aluminiowych znajdziesz tutaj

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry


Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Oknoplast Sp.z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz na otrzymywanie od Oknoplast Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

FreshMail.pl