Home Baza wiedzy Drzwi zewnętrzne – trendy

Drzwi zewnętrzne – trendy


Jakie_drzwi_do_domu_trendy_2021

opublikowane 11 lut 2021

3 minuty

Drzwi frontowe są jak wizytówka domu i domowników. Ich design, kolor czy kondycja mogą wiele powiedzieć o statusie i guście właścicieli, a nawet ich podejściu do gości czy sąsiadów. Co więcej, projektanci uważają drzwi zewnętrzne za ważny element zarówno wyglądu elewacji, jak i wystroju wnętrza. Jakie drzwi do domu czy mieszkania wybrać w 2021 roku? Przedstawiamy najważniejsze trendy dotyczące drzwi wejściowych.

Drzwi wejściowe są elementem, który służy nam w domu czy w mieszkaniu przez co najmniej kilka, a przeważnie kilkanaście lat. Dziwnym może wydawać się więc, że producenci co roku prezentują nowe modele i kreują kolejne trendy. Podobnie jak w przypadku okien, trudno mówić tu jednak o rewolucyjnych zmianach w wyglądzie drzwi. Nowe trendy są raczej próbą odświeżenia i powiedzenia czegoś nowego na temat jednego z najstarszych elementów architektonicznych.

Co znajdziemy w ofertach producentów drzwi? Jakie style i kolory drzwi będą modne? Jakie materiały będą najczęściej wykorzystywane do ich produkcji?


Szerokie drzwi wejściowe

Niezależnie od tego, czy masz dom o tradycyjnym wyglądzie czy nowoczesnym designie, dobrym wyborem w 2021 roku będą szerokie drzwi frontowe. Są one nie tylko wygodne – jeśli posiadają otwierane boczne skrzydła, można przez nie z łatwością przenosić elementy o dużych gabarytach. Sprawiają również, że elewacja wygląda bardziej elegancko, solidnie i reprezentacyjnie.

Wśród najnowszych propozycji producentów dominują przede wszystkim szerokie drzwi wejściowe o minimalistycznym wyglądzie i prostej linii. Ich skrzydło – przeważnie pełne lub z cienkim pasem przeszklenia – najczęściej wzbogacone jest o tzw. naświetla czy świetliki boczne.

Są to w większości nieruchome części z przeszkleniem przezroczystym lub z użyciem lustra weneckiego zapewniającego większą intymność domownikom. Umiejscowione mogą być symetrycznie po obu stronach drzwi, jak również tylko z jednego ich boku. Miłośnicy tradycyjnego wzornictwa wśród nowości na 2021 rok również znajdą odpowiednie modele. Modne szerokie drzwi zewnętrzne w stylu klasycznym w najbliższych miesiącach będą przeważnie pokrywane farbami w ponadczasowych barwach, a więc bieli lub czerni. Na topie są nadal kolorowe drwi wejściowe, np. w kolorze błękitu, zieleni czy popularnej żółci.


Minimalistyczny design – modne drzwi

Jednym z najważniejszych trendów w projektowaniu drzwi zewnętrznych jest sięganie po rozwiązania charakterystyczne dla stylu minimalistycznego. Nowoczesne drzwi wejściowe, np. Aluhaus, odznaczają się prostotą stylistyczną, którą można uzyskać poprzez zastosowanie neutralnej, monochromatycznej barwy, nienachalnej, gładkiej – głównie satynowej lub matowej faktury – czy niewielkiej ilości detali. Projektanci minimalistycznych drzwi wejściowych często wykorzystują także wzory geometryczne oraz linie, które pojawiają się np. poprzez wprowadzenie świetlika szklanego albo najmodniejszej klamki w formie pochwytu.


W 2021 roku minimalistyczne drzwi frontowe, nazywane też drzwiami industrialnymi czy loftowymi, najczęściej wykonane będą z materiałów takich jak aluminium i szkło. Nie oznacza to jednak, że proste, nieco surowe skrzydła drzwiowe nie mogą być stylizowane na drewniane. Projektanci nie odeszli od wyglądu tego tradycyjnego materiału, jednak coraz chętniej wybierają odcienie drewnopodobne w łagodniejszych, bardziej naturalnych niż w minionych latach odcieniach, np. jasnego naturalnego, bielonego czy poszarzanego drewna lub – przeciwnie – ciemnego, ale w zimnych odcieniach.

Drzwi zewnętrzne OKNOPLAST TAU


Modne kolory drzwi zewnętrznych – trendy 2021

W jakim kolorze wybrać drzwi zewnętrzne w 2021 roku? Warto postawić na naturalne odcienie materiałów takich jak metal (w tym niezwykle popularne aluminium) i drewno. Ich barwa i faktura są nie tylko bardzo eleganckie, ale także ponadczasowe. W przypadku drzwi zewnętrznych z PVC, o czym wspominaliśmy wyżej, najlepiej wybierać wśród odcieni łagodnych i jasnych, np. bielonych czy delikatnie poszarzanych, najlepiej w wykończeniu matowym lub satynowym. Idealnie wyglądać będą one w otoczeniu nieco ciemniejszych ścian czy nawet odróżniającej się kolorem ościeżnicy. Projektanci w tym roku stawiają na kontrast!


Wolisz mocniejsze barwy? W przypadku drzwi wejściowych również widać inspirację kolorami roku najważniejszych producentów farb i instytucji prognozujących trendy kolorystyczne. Modne drzwi frontowe mogą mieć intensywne odcienie niebieskiego, żółtego lub kojarzone z barwami natury ciepłe odcienie bieli i beżu. Doskonale kontrastują one z elewacją budynku czy ścianami korytarza w bloku. Podkreślają też oryginalny gust mieszkańców i ich pozytywne nastawienie do świata, a więc również do gości i sąsiadów. Barwne drzwi wejściowe doskonale pasują zarówno do budownictwa nowoczesnego, jak i tradycyjnego (np. w połączeniu z kolorowymi okiennicami).

Drzwi zewnętrzne Terentius Aluhaus

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów